/ Pressiteade: Noorteühendused julgustavad ettevõtteid pakkuma rohkem praktikavõimalusi

Eesti Noorteühenduste Liit 
17. märts 2009
PRESSITEADE

Noorteühendused julgustavad ettevõtteid pakkuma rohkem praktikavõimalusi 

Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) kutsub ülesse kõiki ettevõtteid ja organisatsioone aitama töötuid ja veel
õppivaid noori, pakkudes noortele julgemalt praktikakohti.

Noored on suurim riskigrupp ja kannatavad majandusraskuste tõttu tööturul kõige rohkem. Eriti suures ohus on ajakirjanduse ja Tööturuameti  andmetel äsja koolipingist tulnud noored, kellel puudub eelnev kogemus. Praeguseks on 16-24aastaste seas töötus tõusnud hüppeliselt – Tööturuameti  andmetel on noori töötuid üle kaheksa tuhande. Eelmisel aastal oli noori töötuid kahe tuhande ringis.

ENL julgustab organisatsioone pakkuma praktikavõimalusi, et võimaldada noortele kogemusi ning hoida neid ühiskonnaelus aktiivsena. Tööandjale ei ole praktikandi võtmine kulukas, samas toob praktikant ettevõttele uusi värkseid ideid ja tööjõudu.

“Peame vältima olukorda, kus noored jäävad ilma nii töö- kui arenguvõimalustest. Noorte huvi praktikakohtade vastu on olemas ning on oluline, et isegi rasketel aegadel püüaksime üheskoos pakkuda võimalusi, et ära hoida pikemaajalist tõsist kahju,” arvab noorteühenduste liit. “ENL plaanib ka ise käesoleval aastal võimaldada rohkem praktikakohti  ja meie poole on juba mitmel korral pöördutud ilma, et oleksime ise vastavat üleskutset saatnud,” lisab liit.

ENL peab oluliseks ka vabatahtliku töö suuremat tunnustamist töökogemusena ning karjäärinõustamise poliitika ülevaatamist. “Karjäärinõustamine peab olema noortele kättesaadav just seal, kus noored reaalselt kõige rohkem aega veedavad ning info peab jõudma sihtgrupini neile arusaadaval moel,” seisab ENLi üleskutses.

Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) on katusorganisatsioon, mis ühendab 52 Eestis tegutsevat noorteühendust. ENLi peamisteks eesmärkideks on pakkuda noorteühendustele eestkostet, kujundada noori toetavat ühiskondlikku arvamust ja seadusandlikku keskkonda. ENL esindab liikmete noortepoliitilisi huve Eestis ja rahvusvahelisel tasandil ning soodustab noorte aktiivset osalust ühiskonnas.

Teate edastas:

Meelika Jürisaar
Eesti Noorteühenduste Liit
Avalike suhete spetsialist
Tel: 50 41 258
E-mail: meelika@enl.ee

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status