/ ENLi Teated 242

20. aprill 2010
ENLi Teated nr 242

\"\"

UUDISED

ENLi säästva noorteühenduse töögrupp kutsub rabamatkale  

Säästva noorteühenduse töögrupp kutsub kõiki sõpru ja huvilisi 2. mail Pääsküla 4 km pikkusele õpperajale koos mõnusalt aega veetma ja matkama! Töögrupi poolt on erinevad mängud ja tegevused, osalejatel palutakse kaasa võtta söödavat-joodavat. Toidupoolise kaasapakkimisel olgem keskkonnasäästlikud (eelistagem eestimaist ja puhast toitu ning vältigem pakendeid)!

Kogunemine toimub kell 14:00 Nõmmel Hiiu bussipeatuses (buss nr 33 peatus). Oma tulekust anna teada Aune Lillemetsale e-maili teel aune@enl.ee. Registreerimine matkale kuni 29. aprillini!

# ENLi juhatus kutsub kokku 16. üldkoosoleku – registreerumine alanud!  

Eesti Noorteühenduste Liidu juhatus kutsub kokku kevadise korralise 16. üldkoosoleku. Üldkoosolek toimub laupäeval, 29. mail kell 10:00 Tallinnas.

Üldkoosolekul hääletamiseks peab liikmesorganisatsiooni esindaja kaasa tooma oma organisatsiooni juhatuse poolt kinnitatud vastavasisulise volikirja. Liikmesorganisatsioonidel, kes ise üldkoosolekul osaleda ei saa, on lubatud volitada mõni teine ENLi liikmesorganisatsioon end esindama.

Üldkoosoleku materjalid pannakse üles ENLi kodulehele hiljemalt 14. maiks 2010. Liikmesorganisatsioonide kontaktisikutele ja üldkoosolekule registreerunud liikmetele saadetakse ka sellekohane e-kiri. Üldkoosolekule ootame igast organisatsioonist kuni kahte inimest. 

Registreerimine toimub kuni 21. maini aadressil http://www.enl.ee/et/Organisatsioonist/YK-regamine. ENLi üldkoosolekule järgneb ka liidu 8. sünnipäeva tähistamine, kuhu on oodatud ENLi sõbrad, liikmesorganisatsioonide esindajad ja partnerid.

Lisainfo päevakorra kohta!


# Avatakse noorsootööalane magistriõppeprogramm 

Humanistinen ammattikorkeakoulu (HUMAK, Soome), University of Bedforshire (UK) ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia (EST) avavad Euroopa Liidu Erasmuse Elukestva õppe programmi toel välja töötatud uue magistriõppekava.

2010. aastal on Eesti üliõpilastel võimalik kandideerida 7 õppekohale HUMAK\’is. Noorsootöö ja sotsiaalse võrdsuse magistriõppeprogramm on esimene omataoline Eestis. Programm hõlmab õpinguid kodanikuaktiivsuse ja -osaluse, ennetustegevuse ning noorsooga seotud organisatsioonide töö alal Euroopa nooretpoliitika ning noorsootöö raamistikus. Programmi eesmärk on avardada üliõpilaste teadmisbaasi, kaastes selleks eksperte TÜ VKA rahvusvahelistest partnerkoolidest HUMAK-ist ning Bedfordshire Ülikoolist.

Sisseastumistingimused ja kandideerimisavalduse leiab: http://www.eu-youth-ma.eu

 

Noored tulevad video-CVdega tööturule 

Noored tööotsijad koostasid koolitusprogrammi \”Tulen turule!\” abil endale video-CVd. \”Tulen turule!\” koolitaja Ülly Enni sõnul on tegemist Eestis esmakordselt aset leidnud ettevõtmisega. \”Kuna video-CV on tänasel Eesti tööjõuturul veel vähelevinud, aitab see tööotsijal teiste hulgast silma paista. Seeläbi suureneb võimalus ihaldatud töökoht saada\”, lisas Enn.

Koolituse käigus valmisid õppevideod, mis käsitlevad video-CV sisulist ja tehnilist poolt ning mis on mõeldud abimaterjalina kasutamiseks kõigile, kes video-CV koostamise vastu huvi tunnevad. Osalenud noored kogusid teadmisi karjääri planeerimisest, arendasid eneseanalüüsi- ja esinemisoskust, harjutasid tööintervjuud ja tutvusid programmi Euroopa Noored ning ettevõtluse alustamise võimalustega.

Osalejate video-CVde ja õppevideotega on võimalik tutvuda Euroopa Noored Telepurgis (http://euroopa.noored.ee/telepurk , otsisõna video-CV).

 

\"\"

HUVITAVAT

# OSALE: 28. aprillil toimub Tartus \”Kultuuride kohtumispaik \”kogeMUSter\”\”. Ürituse eesmärgiks on tutvustada erinevatele kultuuridele omaseid aspekte eelkõige läbi õppimise ja uute kogemuste. Lisainfot leiab siit!

# OSALE: Rahvusvaheline noortevaldkonna foorum ToolFair 2010 kutsub noorsootöötajaid ja koolitajaid Veneetsiasse. Kandideerimistähtaeg on 1. juuni! Lisainfo: http://www.mitteformaalne.ee/index.php?id=1454

# AKTUAALNE: Kestab noorsootöötaja kutsekvalifikatsiooni taotlemine. Eesti Noorsootöö Keskus kuulutas 15. märtsil välja noorsootöötaja III, IV ja V kutsekvalifikatsiooni taotlemise. Noorsootöötaja kutse taotlemiseks esitatavaid dokumente saab esitada kuni 26. aprillini. Lisainfo kutse taotlemise tingimuste ja tähtaegade kohta: http://www.entk.ee/kutse

# OSALE: Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, InterAct Projektid & Koolitus OÜ ja Clarus MTÜ korraldavad koostöös Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskusega Tallinna ja Harjumaa mittetulundusühenduste juhtidele tasuta arenguprogrammi. Arenguprogramm on praktilise iseloomuga ning keskendub aktuaalsetele küsimustele mittetulundusühenduse juhtimises, toetades juhti jätkusuutliku ja eesmärgipärase ühenduse arendamisel. Arenguprogrammi läbinu omandab süvendatud teadmised mittetulundusühenduse juhtimisest, projektijuhtimisest ja finantsjuhtimisest. Rohkem infot Harju Ettevõtlus-ja Arenduskeskuse kodulehelt või telefonil 6566641. Registreerumine kuni 25. aprillini!

# OSALE: Konkurss: Tee ise ristsõna! Konkursil osalemine on lihtne: koosta haridusliku ja/või tööalase sisuga ristsõna (vormi võid ise valida) ning saada see Rajaleidjale! Ristsõnade küsimuste ja vastuste ideede saamiseks külasta Rajaleidja portaali. Koostatavad ristsõna küsimused, vastused ning tulemused peavad olema hariduslikke ja/või tööalase sisuga. Ristsõna vormi võid ise otsustada ning oma töö võid vormistada nii käsitsi kui ka arvutis.Parimad ristsõnade koostajad saavad ka autasustatud: Rajaleidja 2GB mälupulk-käepael, ristsõnade koostamise koolitus Ristikult, ajakirjade Ripsik ja Ristik poolaasta tellimus ning parimate tööde avaldamine eelpool mainitud ajakirjades. Eriauhinna paneb välja SA Innove. Konkurss kestab 2. maini 2010. Võitjad avalikustatakse 11. mail 2010. Täpsemad konkursi tingimused ning võistlustööde üleslaadimise võimaluse leiad aadressilt www.rajaleidja.ee/ristsona.

# OSALE: Vähemate võimalustega noorte koolitus WTF: W(hat\’s) T(he) F(uture) – SimPlaneet vol.1 toimub 22.-23. maini. Kahe päevaga ehitavad koolitusel osalejad oma fantaasiamaailma. Oma mõtted ja soovid viiakse oma isiklikku \”arvutimängu\” ja sealt tuuakse põnevamad ja paremad mõtted tagasi oma ellu! Koolitusele on oodatud 16-30aastased tööotsijad ja puuetega noored. Kandideerimistähtaeg 28. aprill. Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/node/3107

# OSALE: Koolitus \”Karjäärinõustamine noorsootöös\” toimub 19.-21. mail Pärnus. Noorsootöötajatele suunatud koolitusel otsitakse vastuseid küsimustele kuidas aidata noorel inimesel õppida tundma oma väärtusi ja võimalusi, toetada teda otsuste tegemisel ning püüdlemisel eesmärgi realiseerimise poole. Kandideerimise tähtaeg 29. aprill. Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/node/3085

# OSALE: Seksuaalkasvatusalane koolitus-seminar Rakveres 8. mail ja 15. mail Art Café seminariruumis (Lai tn 18). Koolitus on 2-päevane ning kestab kell 11:00-17:00. Seminarile on oodatud kokku 10 osalejat, nendest 5 noort (15-17 aastased noored) ja 5 täiskasvanut (õpetajad, noorsootöötajad, psühholoogid, sotsiaaltöötajad, noorsoopolitsei jne), kes töötavad noortega. Koolituse eesmärgiks on tutvustada, läbi mängida ja arutada erinevaid meetodeid, mis oleksid kasulikud töös noortega. Koolitus-seminar põhineb interaktiivsetel tegevustel: grupitööd, rollimängud, ühistööd, arutelud, filmid jne. Osavõtt on tasuta ning koolitus-seminar sisaldab ka kohvipause ning lõunasööki. Seminarile saab registreeruda kuni 5. maini e-maili teel: sirle@aids.ee, kirja pealkirja lisada märgusõna \”Living for Tomorrow\”, kirja sisusse palutakse märkida ees-ja perekonnanimi, kool, vanus ja kontakttelefon. Koolitus-seminari toetab EV Haridus-ja Teadusministeerium. 

# OSALE: Programmi Euroopa Noored projektikliinik 27. aprillil. Programmidoktorid Daniel Soomer, Nele Mets, Marit kannelmäe-Geerts ja Anna Kuzina ootavad vastuvõtule kõiki neid, kes soovivad nõustamist oma projektiideele. Lisaks toimub infoseminar noortealgatustest huvitatutele. Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/node/2987

# RAHASTAMINE: Programmi Euroopa Noored eeltähtaeg on 10. mai! Järgmise taotlustähtaja prioriteediks on noorte tööhõive. Kui soovid oma projektile individuaalset nõustamist, saada eeltäidetud taotlusvorm e-maili teel vastava alaprogrammi konsultandile. Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/node/2994

# RAHASTAMINE: Euroopa Komisjoni konkursikutse: Koostöö teiste maailma riikidega. Programmi Euroopa Noored raames välja kuulutatud konkursiga toetatakse projekte, millega edendatakse noortevaldkonna koostööd Euroopa Liidu liikmes- ja kandidaatriikide ning teiste maailma riikide vahel. Taotluste esitamise tähtaeg 17. mai. Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/node/3063

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
22. aprill – ENLi juhatuse koosolek ENLi kontoris (Estonia pst 5a) algusega kell 17:30. ENLi liikmetel on võimalus teha juhatuse päevakorda ettepanekuid ning lisada punkte. Selleks tuleb teemad saata sama päeva lõunaks ENLi juhatuse aseesimees Liina Männistele e-maili teel liina@enl.ee.
23.-24. aprill – Euroopa Noortefoorumi liikmete komisjoni (COMEM) kohtumisel Brüsselis esindab Eesti Noorteühenduste Liitu Jaan Urb.  

Eelmisel nädalal:
14. aprill –  Sotsiaalministeeriumis toimunud LGTB infomaterjale välja töötava töögrupi kohtumisel osales ENLi assistent Kerlin Remmel.
13.-16. aprill – Euroopa Liidu eesistujamaa Hispaania noorteüritusel osalesid ENLi juhatuse esimees Ott Heidmets, tegevjuht Anni Kuller ning noortepoliitika spetsialist Martti Martinson. 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status