/ ENLi Teated 251

17. august 2010
ENLi Teated nr 251

UUDISED

# ENL valib noortesõbralikuima ajakirjaniku ja väljaande/kanali!

Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) kuulutas 12. augustil, rahvusvahelisel noortepäeval ja noorte aasta alguse puhul, välja noortesõbralikuima ajakirjaniku ja meediaväljaande konkursi!

Konkursile saavad esitada nominente kõik noorsootööga, noorteorganisatsioonidega ja noortevaldkonnaga seotud inimesed ja organisatsioonid ning noored, kes on ajakirjandusega suhelnud näiteks seoses erinevate noorteprojektide või muude noorte teemadega seoses.

Moodustatud on ka žürii, mis kogub rahva soovitused kokku, tugineb oma organisatsioonide meediamonitooringule, analüüsib neid, võtab arvesse ja langetab rahva arvamusele, ning oma ekspertiisile tuginedes otsuse. 

Konkursile saab nominante esitada 12. septembrini kuni kell 14:00. 

Lisainfo: www.enl.ee/meediakonverents/ajakirjandusauhind2010

 

# Osale noortejuhtidele meediakonverentsil “Kas ühiskonna valvekoer hammustab?”!

Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) korraldab 16. septembril Tallinna Õpetajate Maja Kroonisaalis meediakonverentsi, mille eesmärgiks on noorsootöö valdkonnas töötavaid inimesi õpetada meediamaastikul aktiivset rolli võtma, tegema seda oskuslikult ning erinevaid meediavorme arvestades, et meediapotentsiaaliga sündmused ei jääks oskuste puudumise tõttu avalikkusele esitamata.

Konverentsil on koolitajateks tuntud meediategelased, nagu tele- ja raadioajakirjanik Märt Treier, tele- ja raadioajakirjanik Urmas Vaino, teleajakirjanik ja Eesti Ekspressi ajakirjanik Mihkel Kärmas ning Postimees online vanemtoimetaja Alo Raun.

Konverentsile ootame osalema noorsootöötajaid, noorteorganisatsioonide aktiviste ning noortevaldkonnas töötavaid teisi spetsialiste. Konverentsile registreerimise tähtaeg on 4. september. Osalustasu: 75 EEK, sisaldab lõunat ja kohvipause, koolitusmaterjale. 

Lisainfo ja meediakonverentsi programmi leiab ENLi kodulehelt: www.enl.ee/meediakonverents

 

# MAlgatuse võitis Vana-Võidu malevarühm mänguväljaku korrastamise eest

Võitnud malevarühm korrastas Vana-Voidus laste mänguväljaku, kogudes materjalide jaoks raha kallistusi jagades, massaaži tehes, tänavamuusikutena esinedes, autosid pestes, õhupalliloomi ja mahla müües.

Žürii liikme, näitleja Rasmus Kaljujärve sõnul, oli Vana-Voidu malgatus musternäide sellest, milline üks MAlgatus olema peab. “Kohalikelt uuriti, mida vaja kogukonnas teha, koguti ise raha ja tehti koos kohalikega ära. Selge ja ülevaatlik oli ka esitlus, mis žüriile saadeti,” selgitas Kaljujärv žürii otsust.

Žürii tõstis esile ka Kambja malevarühma, kes korraldas kohalikele perepäeva, kus tehti nii sporti, kui ka näomaalinguid ja mängiti lastega.

MAlgatus 2010 on SA Opilasmalev, SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo ja Eesti Noorsootöö Keskuse ühine koostööprojekt, millega malevarühmad viivad ellu oma laheda idee, et Eestimaa väikestes paikades elu paremaks muuta. Sel aastal osales 16 malevarühma, kus MAlgatas 316 noort. Esimest korda oli võimalus MAlgatuses osaleda ka Tallinnas tööd teinud malevarühmadel ja noortel väljastpoolt Tallinnat. 

Loe lähemalt: http://euroopa.noored.ee/node/3338

 

HUVITAVAT

# OSALE: Eesti Üliõpilaste Keskkonnakaitse Ühingu “Sorex” matk Pärnumaale Nätsi-Võlla sohu. Lähme matkama! Järgmisel nädalavahetusel, 21.-22.08, minnakse avastama Nätsi-Võlla soos asuvat põnevat põlislaaneilmelise metsa, sammaldunud kiviaia, kopratammi, ja vanade talukohtadega rabasaart. Enne sohu sisenemist on seal võimalik kõhtu täita suure hulga põldmarjadega. Mainitud rabast saab alguse omapärane punase põhjamudaga Punaoja. Täpsem info ja registreerimine: Aleksander Tukk, e-mail: sass@evm.ee või telefonitsi 55615623. 

# OSALE: Kultuuritehase Festival “Polymeris” 20.-29. august. Traditsiooniliselt toimuvad Kultuuritehase festivali raames alternatiivmuusikaüritused Volyymer ja Diletantide Avangard, millele lisandub Telescope ja DJ-d katusel. Töötubadest õpetavad särgitegemist Artur Kerge, siltidevalmistamist Uue Maailma Seltsimaja, rakupõletust Polymeri keraamikud, tätoveerimistkanada kunstnik Justin Tyler Tate, heli õpituba annab Yiorgis Sakellariou Kreekast ning joonistusmaratoni juhendab Polymeri pikaajaline resident Ernest Truely. Esmakordselt toimub kultuuritehas polymeri toetuseks kunstioksjon, kuhu on välja pandud kollektsioon eesti noorema põlvkonna silmapaistvamate kunstnike loomingust, millele, lisanduvad mõned eesti kunsti vanema põlvkonna klassikud. Lisainfo: Jaanika Kuklase, jaanika@kultuuritehas.ee, 58317349 ja www.festival.kultuuritehas.ee.

# OSALE: Koolirahu väljakuulutamine Elvas. Tänavu kuulutatakse üle-eestiline koolirahu välja 1. septembril Elvas. Koolirahu tähendab koostöö tähtsust, üksteise mõistmist ja positiivse õhkkonna olulisust koolides, seda nii õpilaste, õpetajate, kui lastevanemate seas. Seega, algava õppeaasta sõnumiks on: koos on hea, hoiame üksteist! Elva linn on koolirahu raames korraldanud sellel aastal juba mitmeid erinevaid toredaid üritusi ning kavas on veel mitmeid. Kooliaasta avalöök toimub 30. augustil Verevi rannas. Ühist rõõmu jällenägemise üle väljendub noorte sportlikes ja kultuurilistes etteastetes. Kõigil kel vähegi lusti ja võimalust: tulge kaasa lööma! Lisainfo ja ürituste kava: http://www.elva.ee/koolirahu

# OSALE: Noorte isamaalise omaloomingu konkursi tähtaeg pikenes. Eesti Noorsootöö Keskus kuulutas koostöös Eesti Kodu-uurimise Seltsiga välja isamaalise luule, proosa ja laulu konkursi, kuhu oodatakse omaloomingut teemadel Eestimaa, isamaa, kodu, kodumaa ja armastus. Konkursist saavad osa võtta kõik 7-26aastased noored. Isamaalise omaloomingu konkurss kestab kuni 24. septembrini. Tulemused avalikustatakse 5. oktoobril. Lisainfo: Tarmo Kruusimäe, tel. 735 0395, tarmo.kruusimae@entk.ee ja http://www.entk.ee/?id=165&keel=ee&uudis=259.

# OSALE: Eesti Toidupanga toidu jagamise kampaania. Eesti Toidupank jagab igal nädalal toidupakke kõige vaesematele peredele ja üksikisikutele. 28. augustil korraldab toidupank nende inimeste tarvis toidu kogumise kampaania neljas Prisma peremarketis: Rocca al Mare, Mustamäe, Lasnamäe ja Sikupilli. Kampaania korraldamiseks vajame 100 vabatahtlikku, kes töötavad vahetustes kella 11:00 kuni 15:00 või 15:00 kuni 19:00. Vabatahtlikud jagavad toidupanga tegevuse kohta käivad flaiereid ja koguvad kokku Prisma klientide poolt annetatud toidu. Enne 28. augustit korraldatakse vabatahtlikele infopäevad, kus räägitakse toidupanga töötamise põhimõtetest ja selgitatakse toidu kogumist Prisma Peremarketis. Vabatahtlikuna registreerimiseks tuleb saata e-kiri aadressil info@toidupank.eu, milles on Teie nimi, vanus, e-posti aadress ja telefoninumber. Kõigile registreerunutele saadab toidupank lisainfot. Lisainfo: https://www.toidupank.ee

# RAHASTAMINE: Euroopa Komisjoni projektikonkurss. Euroopa Komisjon kuulutas programmi Euroopa Noored raames välja uue projektikonkursi, mille eesmärk on toetada noortega töötavate inimeste liikuvust ja vahetusi, et edendada uute oskuste ja pädevuste omandamist, mis võimaldaks neil end noorsootöö valdkonna töötajatena täiustada, ning aitaks paremini kohaneda noorte muutuvate vajadustega. Projekt peab sisaldamamittetulunduslikku laadi tegevusi, mis on seotud noorte- ja mitteformaalse hariduse valdkonnaga.Projektid peavad algama ajavahemikus 1. märtsist 2011 kuni 30. juunini 2011. Projekti maksimaalne kestus on 12 kuud. Tegevuste minimaalne kestus on 2 kuud ja maksimaalne kestus 6 kuud. Taotluste esitamise tähtaeg on hiljemalt 22. oktoober 2010! Lisainfo, kandideerimine ja kontaktandmed: http://eacea.ec.europa.eu/youth/funding/2010/call_action_4_3_en.php ja www.entk.ee

# RAHASTAMINE: Programmi  Euroopa Noored taotlustähtaeg on 1. septembril. Seekord on prioriteediks noorte tööhõive läbi vabatahtliku tegevuse. Büroo ootab eriti projekte, mis käsitlevad, kuidas vabatahtlikuna tegutsemine aitab noortel omandada tööturul vajalikke teadmisi, oskusi ja kogemusi. Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/node/3327

# RAHASTAMINE: Avatud Ühiskonna Instituudi Noortefond võtab vastu taotlusi. Noortefond on loodud selleks, et pakkuda innustust ja toetust noortele inimestele, kes tahavad edendada avatud ühiskonna põhimõtteid ja suudavad ärgitada oma eakaaslasi üheskoos tegutsema. Noortefond julgustab 15-29aastaseid noorihaarama initsiatiivi sotsiaalse sidususe, kultuurilise mitmekesisuse ja kodanikuaktiivsuse väärtuste edendamisel. Selleks pakub fond väiketoetusi ja abi noorte algatusel käima lükatud edumeelsetele ettevõtmistele. Eriti hinnatud on projektid, mis on uuenduslikud nii sisult, kui vormilt. Lisainfo kodulehelt.

# VABATAHTLIK TÖÖ: “Noorte Varivalimised 2011” otsib maakondlikke koordinaatoreid! Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) otsib projekti “Noorte Varivalimised 2011” meeskonda maakondlikke koordinaatoreid, kelle peamiseks ülesandeks on hoolitseda selle eest, et nende maakonnas toimuks aktiivne teavitus projekti kohta, mille tulemusena noored kasutaks 2011. aasta märtsis toimuvate valimiste ajal võimalust oma arvamus hääletamise teel välja öelda. Maakondlikud koordinaatorid saavad tunnustatud ja koolitatud. Tegemist on vabatahtliku tööga. Maakondliku koordinaatori tööülesannete algus on septembris 2010 ja lõpp märts 2011. Lisainfo- ja osalemissoovist saab teada anda Mailis Ostrale, e-posti (mailis@enl.ee) või telefoni teel 372 56 48 16 08. Koordineerimisest lähemalt: http://aken.enl.ee/8742

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
17. august – Varivalimiste projektijuht Mailis Ostra ja projekti assistent Maia Eskla kohtuvad noorteorganisatsiooniga Tegusad Eesti Noored (TEN) varivalimiste teemal.
17. august – Riigikogu valimiste teemalisel kohtumisel Noorte Sotsiaaldemokraatidega osalesid ENLi tegevjuht Anni Kuller ja noortpoliitika spetsialist Martti Martinson.
17. august – Lastekaitse Liidus toimunud Noortefoorumi 101 Last Toompeale korraldamiskoosolekul osales noortepoliitika spetsialist Martti Martinson.
18. august – Huvijuhtide Suveakadeemias Viljandimaal tutvustavad varivalimisi ENLi tegevjuht Anni Kuller, varivalimiste projektijuht Mailis Ostra ja projekti assistent Maia Eskla.
18. august – Eesti Õpilasesinduste Liidu ja ENLi kohtumine karjääriteenuste süsteemi arendamise teemal.
19. august – ENLi juhatuse koosolek algusega kell 17:30 (ENLi kontoris). ENLi liikmesorganisatsioonide esindajatel on võimalus teha juhatuse päevakorda ettepanekuid ja lisada teemasid. Selleks tuleb teemad saata e-maili teel sama päeva lõunaks ENLi tegevjuht Anni Kullerile (anni@enl.ee).
19. august – Riigikantselei poolt korraldataval Kodanikuühiskonna Arengukava (KODAR) kaasamise osa arutelul Riigikogu teabekeskuses osaleb noortepoliitika spetsialist Martti Martinson.
20. august – Head taasiseseisvumispäeva kõigile! ENLi kollektiiv puhkab ja tähistab! 

Eelmisel nädalal:
9. august – Ajeleht Aken ajakirjanike koosolek (ENLi kontoris).
10. august – Kohtumine Tartu Noortevolikoguga varivalimiste teemal (ENLi kontoris). Kohtumisel osalesid ENLi esimees Ott Heidmets, tegevjuht Anni Kuller, noortepoliitika spetsialist Martti Martnson, varivalimiste projektijuht Mailis Ostra ja varivalimiste projekti assistent Maia Eskla.
11. august – Kodanikuühiskonna Õpetajate Seltsiga kohtumisel ENLi kontoris osalesid ENLi varivalimiste projektijuht Mailis Ostra, tegevjuht Anni Kuller ja varivalimiste projekti assistent Maia Eskla.
12. august – Noortepäev 2010: Leia oma tee! Tartu kesklinnas kell 14:00-21:00.
13.-15. august – Eesti Üliõpilaskondade Liidu suvekoolis osalesid varivalimiste projektiga seoses ENLi varivalimiste projektijuht Mailis Ostra ja varivalimiste projekti assistent Maia Eskla.

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status