/ ENLi Teated 300

\"ENL\"

20. september 2011
ENLi Teated nr 300

\"\"

UUDISED

# EÜL: Õppelaenude hüvitamist ei tohi siduda kõrgharidusreformiga

Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) tunnustab riigikogu tänase (20.09) otsuse eest toetada eelnõud, mis tagaks õppelaenu hüvitamise taastamise neile, kellel on selleks õiguspärane ootus, ent ei pea õigeks kavatsusi hakata seda siduma kõrgharidusreformiga. 
Loe pressiteate täisteksti siin


# Tallinna Spordi- ja Noorsooamet korraldab tunnustusauhindade konkursi „Suured teod\”

Kui oled märganud pealinnas mõnda põnevat, atraktiivset, uudset tegevust, mida korraldavad nii noored ise kui ka erinevad eraisikud, asutused või organisatsioonid noortele, siis ära kõhkle, vaid pane see hea ettevõtmine kirja ja saada Tallinna Spordi- ja Noorsooametisse. 
Ankeedi leiad siin


# Tublid õpilased saavad stipendiumi

Noortele suunatud konkursi Tulevikutalent 2011 raames saavad tublid ja andekad Eesti õpilased taotleda 5. oktoobrini stipendiumi oma huvialade arendamiseks, enese täiendamiseks või muudeks hobide ja õppimisega seotud tegevusteks. 
Loe konkursi tingimustest siin

 

# Otsitakse Hea Eeskuju stipendiumi laureaate!

Kindlasti vaatate vahel mõnd noort ja mõtlete, et kuidas ta ikka ja jälle jaksab tegutseda meie kodukandi paremaks muutmise nimel. Oleme veendunud, et Teie koolis, vallas või kodukandis õpib mõni noor, kelle tegemised vääriksid üleriigilist esiletõstmist ning tunnustamist.
Loe konkursi tingimustest siin


# Tartus asuvad gümnaasiuminoored Euroopa Parlamenti simuleerima

30. Septembril algav Mudel Euroopa Parlamendi (MEP) simulatsioon toob kokku Tartu ja Tartumaa gümnaasiuminoored, kes arutavad kolme päeva jooksul nelja Eesti ja Euroopa eluolu puudutava teema üle. 
Loe pressiteate täisteksti siin


# Kuulutati välja Tallinna linna noortevolikogu valimised

Tallina Spordi- ja Noorsooamet, Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaud ning Tallinna Õpilasesindus kuulutavad välja Tallinna linna noortevolikogu koosseisu valimised. Noortevolikogusse võivad kandideerida kõik 14-26-aastased noored, kelle elukohaks Eesti rahvastikuregistri andmetel on Tallinn.
Kandideerimistingimused lähemalt siin


# Vali Eesti noortesõbralikem ajakirjanik ja meediaväljaanne!

Konkursile saavad esitada nominente kõik noorsootööga, noorteorganisatsioonidega ja noortevaldkonnaga seotud inimesed ja organisatsioonid ning noored, kes on ajakirjandusega suhelnud näiteks seoses erinevate noorteprojektide või muude noorte teemadega seoses. Lühidalt – kõik noored ja noortevaldkonna organisatsioonid,  kellel parima ajakirjaniku ja/või meediaväljaande osas olemas visioon. Kandidaate ootame 13. oktoobrini!
Loe täpsemalt ja esita kandidaate siin

 

\"\"

HUVITAVAT ja mõndagi muud

# OSALE: Noorte Segakoor Vox Populi ootab oma ridadesse uusi lauljaid! 
Huvilisi oodatakse 22. septembril kell 20.00 Tallinna Ülikooli aulas (Narva mnt 25, III korrus). 
Lisainfot Vox Populi kohta saab nende kodulehelt, mis asub aadressil voxpopuli.ee

 

# OSALE: Euroopa Noored väärtuste õpituba 6. oktoobril Raplas 
Õpitoas käsitletakse väärtusi töös noortega, tutvustatakse programmi Euroopa Noored ning Euroopa Noored Väärtuste kogumikku, kui praktilist tööriista väärtuste teema käsitlemiseks töös noortega. Õpituppa on oodatud Raplamaa õpetajad, huvijuhid, noorsootöötajad, noortejuhid jt. Registreerumistähtaeg 2. oktoober.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Euroopa vabatahtliku teenistuse infopäev 11. oktoobril Tallinnas 
Infopäevale on oodatud organisatsioonide esindajad, kes soovivad programmi Euroopa Noored toel oma organisatsiooni võtta välisvabatahtlikke või olla toeks Eesti noortele välismaale vabatahtlikku teenistusse siirdumisel. Tutvustatakse Euroopa vabatahtliku teenistuse kasu ja väärtust organisatsioonidele. Registreerumistähtaeg 2. oktoober. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koolitus „Vabatahtlike kaasamine noorsootöösse\” 10. ja 17. oktoobril Põltsamaal 
Koolitusel tutvustatakse vabatahtlikke motiveerivaid faktoreid, hinnatakse organisatsioonide võimalusi vabatahtlike kaasamiseks ja aidatakse osalejatel visandada plaan, kuidas nad saavad vabatahtlikke oma organisatsiooni tegevustesse kaasata. Kandideerimistähtaeg 28. september. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koolitus „Märka ja tegutse\” 14. oktoobril Tartus 
Koolitusel arendatakse sotsiaalse ettevõtlikkuse oskusi: õpitakse ühiskondlikke probleeme märkama, arendatakse erinevaid ideid nende lahendamiseks ning vaadatakse, mida ja kuidas saavad osalejad nende lahendamiseks ette võtta. Koolitusele on oodatud 16-30aastased noored. Kandideerimistähtaeg 3. oktoober. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: AKÜ, ENL, ENUT, EÜL & Kehys kutsuvad arengukoostöö noortekoolitusele 
Koolitusel räägitakse, mida noorteühendused saavad teha, et muuta kogu maailma paremaks – räägime koostöövõimalustest arengumaadega ja sellest, kuidas tõsta Eesti noorte teadlikkust. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Tule taotle noorsootöötaja kutset!
Kutset on võimalik taotleda kolmes lasemel. Eesti Noorsootöö Keskus on otsustanud tasuda vabatahtlike ja kuni 26-aastaste noortejuhtide kutse taotlemise kulud. Dokumendid tuleb saata ENTK\’sse hiljemalt 1. oktoobriks.
Lisainfot leiab siit

 

# OSALE: AIESEC Eesti kutsub \”Noorte juhtimiskonverentsile\” 24. septembril 
Konverentsil on võimalik õppida juhtimisoskusi otse professionaalidelt. Peaesinejaks on Future Considerationsi tegevjuht Mark Young Suurbritanniast. Lisaks esinevad Aivar Haller, Erkki Raasuke, Elmo Puidet ja Mats Soom  
Lisainfot leiab siit

 

# OSALE: \”SOREX\” kutsub Marjule Tartumaale Põdrasohu 25.09. 
Nagu eelluure andmed näitasid, on tänavu Tartumaal Põdrasoos valmimas RIKKALIK (ja SUURTE marjadega;)) jõhvikasaak ning eelöeldust lähtuvalt toimubki mainitud kohta 25.septembril retk saamaks osa neist looduse poolt pakutavatest igatepidi tervisele kasulikest sooandidest.  
Lisainfot leiab siit

 

# OSALE: Abiturientide esseekonkurss teemal \”Minu põlvkond ja selle tulevik Eestis.\” 
Korp! Sakala Stipendiumifondil on hea meel taaskord välja kuulutada abiturientide esseekonkurss teemal \”Minu põlvkond ja selle tulevik Eestis\”. Esseekonkursi tööde laekumise tähtaeg on 16. oktoober 2011.  
Lisainfot leiab siit

 

# OSALE: Noortealgatuste ideekonkurss \”Parem maailm – see on Sinu teha!\” 
Ideekonkurss on avatud kõigile 15-30aastaste noorte gruppidele, kes soovivad programmi Euroopa Noored noortealgatuste abil maailma paremaks muuta. Auhinnaks nõustamine, et esitada oma idee programmist Euroopa Noored rahastuse saamiseks, võimaluse osaleda koolitusel, Liis Kängsepa raamatud „Hüppasin ellu tundmatus kohas\” jm. Tähtaeg 29. september. 
Lisainfot leiab siit

 

# OSALE: 2+1 koolituspäeva formaadis koolitus \”Rahvusvaheline noorsootöö\” „Rahvusvahelisust\” seostatakse noorsootöös tihtilugu millegi keerulise, kauge ja bürokraatlikuga. Koolitusel võtamegi uurimise alla keerukuse lahtiharutamise ning leiame lahendusi, kuidas   oma piirkonnas noortega tehtavat tööd mitmekesisemaks muuta. 
Koolitajad: Kristi Jüristo ja Hannes Sildnik 
II koolitus toimub 27.-29. oktoobril ja 29. novembril Põlvas Pesa Hotellis. Kandideerimise tähtaeg 13.10.11. (Lisainfo ja kandideerimisvorm on leitav SIIT!)


RAHASTAMINE: Tartumaa noortefond jagab raha Tartumaa Noortekogu koostöös Tartumaa Arendusseltsiga kuulutavad välja projektitaotlemise konkursi Tartumaa Noortefond \”Noortelt Noortele\”. Eesmärgiks on toetada Tartumaa Arendusseltsi tegevuspiirkonna noorte isiklikku arengut ja rikastada nende elukeskkonda. Tegevussuundadeks on ühiskondlike väärtuste kujundamine, elukeskkonna parandamine ning avatuse ja tolerantsuse suurendamine. Noortefondi sihtgrupiks on noored vanuses 12-26. Projektitaotlusi saavad esitada noored, kes on sisse kirjutatud Tartumaa Arendusseltsi tegevuspiirkonda ehk noored Tartumaalt va. Tartu linnast, Elvast, Rõngust ja Rannust.
Täpsemad tingimused ja lisainfo: http://noortekogu.tartumaa.ee/noortefond/

 

RAHASTAMINE: Sillamäe Lastekaitse Ühing kuulutab välja projektikonkursi \”Noore Vabatahtliku Tegevnädal\” Projekti raames üle Eesti läbiviidava Noore Vabatahtliku Tegevnädala tarbeks avame projektikonkursi praktilise väärtusega tegevuste toetamiseks. Eelistatud on noorte poolt ja noorte heaks loodud tegevused.
Täpsemad tingimused ja lisainfo:   http://vabatahtlik2011.sscw.ee/index.php?id=10713

 

RAHASTAMINE: Programmi Euroopa Noored eeltähtaeg 10. oktoobril Programm Euroopa Noored toetab 13-30-aastaste noorte omaalgatust ja rahvusvahelist koostööd. Programm pakub rahvusvahelisi enesetäiendamisvõimalusi ka noorsootöötajatele. Taotlusi võivad esitada kõik mittetulundusühingud, avalik- õiguslikud asutused, kohalikud omavalitsused ja noortegrupid. Järgmine taotlustähtaeg on 1. novembril 2011.
Täpsemad tingimused ja lisainfo:   http://euroopa.noored.ee/voimalused

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
20.09 osales ENLi avalike suhete spetsialist Karl Hallik ENTK ja reklaamibüroo Taevas korraldatud noorsootöö kvaliteedimärgi slogani valimise koosolekul
21.09 kohtub ENLi esindus koosseisus Anni Metstak ja Karl Hallik Lääne-Virumaal tegutsevate noortevolikogude ning maakondliku noortekoguga
22.09 kohtuvad ENLi tegevjuht Mailis Ostra, juhatuse esimehe kt Sandra Kamilova ja noortepoliitika juht Edgar Rootalu Haridus- ja Teadusministeeriumi noorteosakonna esindajatega 
23.09 kohtub ENLi esindaja Anni Metstak Harjumaal tegutsevate noortevolikogude ning maakondliku noortekoguga

Eelmisel nädalal:
13.09 tutvustas ENLi avalike suhete spetsialist Karl Hallik Baierimaa Noorteühenduste Liidu BJR delegatsioonile ENLi
13.09 toimus ENLi kontoris üleandmine uutele noortepoliitika töötajatele Edgar Rootalule ja Teele Tõnismannile 
14.09 toimus ENLi kontoris Eesti Noorteühenduste Liidu poliitiliste koja koosolek
14.09 kohtus ENLi esindus koosseisus Anni Metstak ja Kristo Notton Võrumaal tegutsevate noortevolikogude ning maakondliku noortekoguga
15.09 kohtus ENLi esindus koosseisus Anni Metstak ja Kristo Notton Põlvamaal tegutsevate noortevolikogude ning maakondliku noortekoguga
16.09 kohtus ENLi esindus koosseisus Anni Metstak ja Kristo Notton Valgamaal tegutsevate noortevolikogude ning maakondliku noortekoguga

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status