/ ENLi Teated 312

13. detsember 2011
ENLi Teated nr 312

UUDISED

ENLi liikmed valisid taas parima noorteprojekti

Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) valis eile õhtul, 7. detsembril Tallinnas Kaevu kohvikus toimunud jõulupeol traditsiooniliselt Parima Noorteprojekti. Parima Noorteprojekti žüriiks on noorteühendused, kes otsustasid preemia anda Eesti 4H’le projekti „Teeme, sest hoolime – memmed õue!” eest. Lisaks tänati aktiivsemaid vabatahtlikke, liikmeid ja partnereid
Loe pressiteate täisteksti siin

 

# Toeta programmi Euroopa Noored tulevikku!

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega. SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo koos enamiku kolleegidega teistest riikidest usub, et see otsus vähendab noorte võimalusi ja eraldi programmiga jätkamine on noortele oluline. 
Loe lisaks ja liitu üleskutsega siin

 

# Euroopa Noored Telepurk pakub tööd päkapikkudele

Tahaksid olla päkapikk? Aga teiste sussides sulle käia ei meeldi… Polegi vaja, sest piisab kui sul on facebooki konto ja soovid kommi asemel jagada häid sõnu videotele, mis Sulle Euroopa Noored Telepurgis kõige rohkem meeldivad. Pista pea purki ja lase näppudel käia! Kusjuures jõulueelsel nädalal loositakse jõulupakke nende vahel, kes ei olnud kitsid kiitma! 
Loe lisaks siin

 

HUVITAVAT ja mõndagi muud

# OSALE: Vaata videot eriskummalisest noortevahetusest 
Euroopa Noored Telepurk esitleb programmi Euroopa Noored projekti, kus innustati noori igavusega. Ehk viidi saarele, kus neil tuli endil välja mõelda ja läbi viia tegevusi. Varasemalt ei olnud tegevusprogrammi koostatudki. Äkki käivitab just tegevusetus tegudele ja äratab initsiatiivi? 
Vaata videot siit

 

# OSALE: Koolitus “Igal lool on algus” – edasi lükatud! 
Kokkusaamise eesmärgiks on leida ühiselt lahendusi, mida noored inimesed enda ja ka ühiskonnas heaks saaksid ära teha. Mõtete ja vastuste leidmiseks kasutame meetodina simulatsioonimängu. Kandideerimistähtaeg 3. jaanuaril.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Alusharidusteemaline konverents – Kuhu liigub Eesti alusharidus? 
Eesti alushariduse hetkeolukorda ja tulevikuperspektiive käsitlev konverents, kuhu on oodatud oma ala spetsialistid, alusharidusega seotud organisatsioonid, lastevanemate esindajad, Riigikogu kultuuri- ja sotsiaalkomisjoni esindajad ning üliõpilased.  
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koolitus “Rahataotluse koostamise kunst ja tehnikad”
Koolitus sobib Teile, kui olete täiesti algaja, koostanud paar projekti või lihtsalt ei ole oma oskustes 100% kindel. Koolituse käigus keskendume sagedamini esinevatele rahataotluse punktidele s.h. kuidas põhjendada projekti vajalikkust, kuidas sõnastada eesmärke korrektselt, miks on oluline koostada detailset ajakava korrektselt, kuidas hinnata riske ning teha eelarvet. Lisakoolitus 15. detsembril!
Lisainfot siit

 

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
12.12-15.12 osaleb noortepoliitika juht Edgar Rootalu Pariisis OECD noorte tööhõive konverentsil
12.12
 osalesid noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann ja assistent Kaidi Nurmik EMSLi koolitusel “Kuidas olla tõhus ja mõjus eestkosteorganisatsioon?”
13.12
 esindab vabatahtlik Aleksandra Kamilova Tartu Loomemajanduskeskuses Noorte Liidrite võrgustiku ümarlaual Eesti Noorteühenduste Liitu
14.12 tutvustab osaluskohviku projektijuht Liina Rüütel  osaluskohvikut ja Saaremaa Noortekogu projekti “Kas SINA juba tead” Kuku Raadios

 

Eelmisel nädalal:
6.12 toimus ENLi kontoris Y4D projekti koosolek, kus arutati kohaliku tasandi noortepoliitikat
7.12 toimus Tallinnas Kaevu kohvikus ENLi jõulupidu liikmetele ja partneritele 
8.12 kohtusid osaluskogude koordinaator Anni Metstak ja osaluskohviku projektijuht Liina Rüütel AIESECi esindajatega 
8.-11.12 osales noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Riias Y4D seminaril 
9.12 osales avalike suhete spetsialist Karl Hallik Politsei- ja Piirivalveameti parima süüteoennetusliku projekti konkursi hindamiskomisjonis
10.12 kohtus ENLi kontoris üleriigiliste koda
10.12 toimus ENLi kontoris nõukogu koosolek, kus valiti nõukogu esimeheks Pille-Riin Raudsepp

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status