/ ENLi Teated 316

\"ENL\"

24. jaanuar 2012
ENLi Teated nr 316

\"\"

UUDISED

# Tule näita oma meelsust kõrgharidusreformi praeguse arutelukäigu suhtes!

ENL kutsub kõiki liikmeid ja osaluskogusid üle eesti meelt avaldama. Meeleavaldusi toimub suuremates keskustes üle riigi!
Asukohad siit

 

# Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja konkursi OSALUSKOGUDE KOORDINAATORI (Põhja-Eesti) leidmiseks

ENL täiendab meeskonda kahe tubli töötaja võrra. Kui leiad, et Sinust võiks saada see, kes aitab osaluskogudel Eestis õitseda, siis võta meiega ühendust!
Loe lisaks siit

 

# Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja konkursi OSALUSKOGUDE KOORDINAATORI (Lõuna-Eesti) leidmiseks

ENL täiendab meeskonda kahe tubli töötaja võrra. Kui leiad, et Sinust võiks saada see, kes aitab osaluskogudel Eestis õitseda, siis võta meiega ühendust!
Loe lisaks siit

 

# Eesti Noorteühenduste Liit toetab Eesti Üliõpilaskondade Liidu üleskutset vaadata üle ja teha vajalikke parandusi vastu võetavas kõrgharidusreformis

ENL ootab, et kõrgharidusreformi ellu viimisel arvestatakse ka Eesti noorte reaalset hetkeseisu, mis lisaks õppimisele hõlmab transporti kodulinnast ülikoolilinna, üüri ja kommunaalkulusid ülikooli juures ning muid elamiseks vajalikke väljaminekuid. 
Loe lisaks siit

 

# ENTK otsib noorteinfo koostööpartnereid

Eesti Noorsootöö Keskus koondab noorteinfo korraldamise ja vahendamisega seotud asutuste  kontakte, eesmärgiga kaardistada noorteinfo valdkonnas tegutsevad asutused, mis võimaldab paremini kavandada asutuste omavahelist koostööd ja infovahetust, määratleda selgemalt noorteinfo arendajad ja infopunktid, luua selgemad koostöösuhted infovaldkonna arendamiseks, noorteinfo liikumise juhtimiseks ja paremaks infoteenuste pakkumiseks noortele. 
Loe lisaks siit

 

Toeta programmi Euroopa Noored tulevikku

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega, mis vähendab noorte võimalusi oma projektidele toetust saada. Liitu Facebook´i lehega Youth in Action Ambassadors ja jaga teistega oma mõtteid programmi Euroopa Noored projektidest ja toetusest eraldiseisvale noorteprogrammile. Teavita oma seisukohast ka Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikuid. 
Loe lisaks siit

 

\"\"

HUVITAVAT ja mõndagi muud

 

# OSALE: Noorte tööseminar 27. jaanuaril!
Noorte omaalgatuslik grupp Novus Spectrum korraldab hakkajatele 18-26 aastastele noortele esmakordselt tööseminari, kus jagame näpunäiteid, kuidas hakkama saada Eesti tööturul ning mida silmas pidada tööle kandideerimisel.  
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koomiksijoonistamise töötuba 28. jaanuaril Tartus!
Tule ja võta osa millestki tõeliselt huvitavast ja ole loominguline. Noorte omaalgatuslikul grupil \”Novus Spectrum: noored ja demokraatia\” on rõõm kutsuda kõiki huvilisi vanuses 16-26 aastat KOOMIKSIJOONISTAMISE TÖÖTUPPA! 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Homse Euroopa Labor ootab Eesti noori 
Avatud Eesti Fond koostöös Euroopa Kodanikuhariduse Liiduga kuulutab välja konkursi noortele vanuses 20-30 a. osalemiseks programmis FutureLab Europe – Noorte Eurooplaste Nõukoda. Avalduste esitamise tähtaeg on 1. märts 2012.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Noorsootöötajatele: Tule õpi väitlust õpetama ja kasutama!
Ootame noorsootöötajaid, huvijuhte ja õpetajaid osalema Väitlusringi juhendaja koolitusel! Koolituse tulemusel oskavad osalejad väitlust õpetada ja hinnata, treenida noorte väitlusoskuseid ning kasutada väitlust kui metoodikat huviringis, tunnis ja koolitusel.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Tallinna linna noortevolikogu Logokonkurss!
ENLi värskeim liige – Tallinna linna noortevolikogu – kutsub tegusaid ja loomingulisi noori vanuses 14-30a osalema noortevolikogu LOGO loomises. Tööde esitamise tähtaeg – 18. veebruar 2012. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Eesti Noorte Foorum: Ideest sünnib muutus
27. jaanuaril toimub aasta suurim noortekonverents nimega Eesti Noorte Foorum. Juba neljanda foorumi peateemaks on „Ideest sünnib muutus\”. Üritus leiab aset Tallinna Tehnikaülikoolis algusega kell 10:00. Kohale on oodatud 500 noort üle Eesti erinevatest koolidest ja ülikoolidest. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Ida-Virumaa Noortefoorum \”Noored ja kohalik omavalitsus – teel koostöö poole\”
17.02.2012 algusega kl 11:00 viib Sillamäe Lastekaitse Ühing läbi Ida-Virumaa Noortefoorumi „\”Noored ja kohalik omavalitsus – teel koostöö poole\”, mille eesmärgiks on edendada dialoogi ja koostööd noorte ja kohalike omavalitsusüksuste vahel ja motiveerida noori huvi tundma enda ümber toimuvast ja osalema otsustusprotsessides. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koolitus \”Seksuaalsus meis ja meie ümber\”
Kahepäevase koolituse käigus tegeleme läbi aktiivmeetodite oma seksuaalsusega ning püüame paremini mõista ja toime tulla meid ümbritsevate inimeste seksuaalsusega. Meie tunded, mõtted ja kogemused on aluseks sellele, kuidas me seksuaalteemadesse suhtume ning neid edasi anname. Koolitusel arutame, kuidas saame noori, kellega oma töös kokku puutume, suunata turvalisema seksuaalkäitumise juurde.
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Programmi Euroopa Noored taotlustähtaeg 1. veebruaril 
Programm Euroopa Noored toetab 13-30-aastaste noorte omaalgatust ja rahvusvahelist koostööd. Programm pakub rahvusvahelisi enesetäiendamisvõimalusi ka noorsootöötajatele. Taotlusi võivad esitada kõik mittetulundusühingud, avalik- õiguslikud asutused, kohalikud omavalitsused ja noortegrupid. Järgmine taotlustähtaeg on 1. veebruaril, taotluse saab esitada uudsel e-vormil. 
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Muudatused programmi Euroopa Noored taotlemises 2012 
Uuel aastal on muutunud taotlustähtajad, prioriteedid, taotlusvorm ja rahastustingimused. Programmi eelarve on kasvanud ning suurenenud on võimalused rahastada koostööprojekte Ida- ja Kagu-Euroopa ning Vahemere-äärsete riikidega. 
Lisainfot siit

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

 

Käesoleval nädalal:
23.01 kohtus vabatahtlik Liina Rüütel Vabatahtliku tegevuse arenduskeskusega Tartus 
23.01 osalesid avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja assistent Kaidi Nurmik Tallinna Linna Noortevolikogu istungil, kus arutati osaluskogude ja ENLi ühist tulevikku
24.01 kohtusid juhatuse esimees Mailis Ostra ja vabatahtlik Liina Rüütel Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga 
24.01 toimub assistent Kaidi Nurmikul liikmekohtumine BEST-Estoniaga
24.01 kohtuvad noortepoliitika juht Edgar Rootalu ja noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Avatud Eesti Fondiga
24.01 toimuvad ENLi osaluskogude-teemalised infoseminarid Tallinnas ENLi kontoris ja Tartus Anne Noortekeskuses
25.01 osaleb ENLi kontor kõrgharidusreformi meeleavaldustel
26.01 osaleb noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Eesti Noortefoorumil
28.-29.01 toimub ENLi talvekool Nelijärvel

 

Eelmisel nädalal:
16.01 osales noortepoliitika spetisalist Teele Tõnismann HTMi korraldatud seminaril \”Erasmus for All\”
17.01 osales avalike suhete spetsialist Karl Hallik ENTK korraldatud Noorsootöötaja kutsestandardi koosolekul
17.01 esines noortepoliitika juht Edgar Rootalu Töötukassa korraldatud mobiilse nõustamise seminaril
17.01 toimus ENLi kontoris välissuhete vabatahtliku Sandra Kamilova eestvedamisel Youth in Action ümarlaud 

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status