/ ENLi Teated 330

\"ENL\"

2. mai 2012
ENLi Teated nr 330

\"\"

UUDISED

# Teeme ära 2012!

ENL ja Eesti Pensionäride Ühenduste Liit otsustasid sel aastal koos Ära teha! Tähistame nii käimas olevat põlvkondade vahelise solidaarsuse aastat.
Loe täpsemalt siit

 

# ENL kuulutab välja täiendavate nõukogu koosseisu 2011-2013 liikmete valimised!

Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja täiendavate nõukogu koosseisu 2011-2013 liikmete valimised, seega kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Tähtaeg pikendatud 8. maini!
Loe täpsemalt siit

 

# ENL kuulutab välja revisjonikomisjoni liikme valimised!

Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja revisjonikomisjoni koosseisu 2011/2013 liikme valimised, seega kutsume teid ülesse esitama oma kandidaate. Revisjonikomisjoni koosseisus jätkavad Irmeli Alt ja Raigo Jahu. Tähtaeg pikendatud 8. maini!
Loe täpsemalt siit

 

# Kutse Eurokomisjoni Generation 1992 Kampaaniaga Liitumiseks

Aastal 2012 tähistab Euroopa ühtne turg 20. aastapäeva. Eurokomisjoni DG Markt Peadirektoraat on 11. aprillil käivitanud Generation 1992 nimelise veebipõhise kampaania www.generation1992.eu eesmärgiga sulgeda lünk noorte vahel, panna neidtagasi ühtse turu keskmesse ja võita nende usaldus.
Loe täpsemalt siit

 

# Toeta programmi Euroopa Noored tulevikku

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega, mis vähendab noorte võimalusi oma projektidele toetust saada. Liitu Facebook´i lehega Youth in Action Ambassadors ja jaga teistega oma mõtteid programmi Euroopa Noored projektidest ja toetusest eraldiseisvale noorteprogrammile. Teavita oma seisukohast ka Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikuid. 
Loe lisaks siit
Vaata videot siit

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

# OSALE: ENLi üldkoosolek 
Eesti Noorteühenduste Liidu üldkoosolek toimub 13. mail Tallinnas algusega kell 12:00, Tallinna Ülikoolis. Tihe programm algab juba laupäeval 12. mail. Üldkoosolekul osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koolitus: Vähemate võimalustega noorte kaasamine Euroopa vabatahtlikku teenistusse 
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo korraldab ühepäevase koolituse Euroopa vabatahtliku teenistuse (EVT) akrediteeritud organisatsioonidele, kellel on huvi ja soov hakata tulevikus kaasama vähemate võimalustega noori EVT projektides. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koolitus \”Kultuuridevaheline õppimine praktikas\” 
Koolituse eesmärk on anda osalejatele teadmisi kultuuridevahelisest õppimisest ja teadvustada, kuidas soodustada kultuuridevahelist õppimist läbivalt noorte(vahetuse)projektis.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Kutse põnevasse noorte tööotsijate teemalisse muutuste laborisse Loomeinkubaatoris! 
Tegemist on interaktiivse praktilise laboriga, kus lisaks noorte tööotsijate olukorra uurimisele ja paremale teadvustamisele luuakse osalejatele võimalus leida ideid  noorte tööotsijate kaasamiseks noorsootöös. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Osale partnerlusseminaril Valgamaal 
25.-30. mai 2012 toimub Otepää lähistel rahvusvaheline partnerlusseminar \”THINK RURAL, FEEL GLOBAL, ACT INTERNATIONAL!\”, mille eesmärgiks on leida partnereid rahvusvaheliseks koostööks ning algatada uusi ettevõtmisi programmi Euroopa Noored raames keskendudes noortevahetustele. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Noorteseire aastakonverents \”Noored ja noorsootöö\” 10. mail 2012 
Tallinnas Rahvusraamatukogus toimub järjekordne noorteseire aastakonverents, mille seekordseks teemaks on noorte osalemine noorsootöös. Konverentsil arutatakse selle üle, milline on olnud noorsootöö senine panus ühiskonnas, mida erinevad ühiskonnagrupid noorsootööst ootavad.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Microsofti Tehnoõhtu 
Nagu juba tavaks saanud, toimub ka sellel kevadel IT-maastiku parimaid palasid pakkuv Microsofti Tehnoõhtu. Demosid ning uuendusi tehnoloogiagurmaanidele pakuvad mitmed omaala tipptegijad. Loomulikult ei puudu ka õhtust mitmed üllatused ning Peetri Pitsa. Oodatud on kõik huvilised ning osavõtt on tasuta registreerumise alusel. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Õpilasliit kuulutab välja õpilaste õiguste teemalise videokonkursi 
Eesti Õpilasesinduste Liit kuulutab välja õpilaste õiguste teemalise videokonkursi. Videokonkurssi eesmärk on tõsta õpilaste huvi nende õiguste ja kohustuste suhtes ning kutsuda noori nendega tutvuma. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Kutse rahvusvahelisele kvaliteedi juhtimise konverentsile 
Konverentsi eesmärgiks on tuua kokku uut teadmist kvaliteedijuhtimisest noorte valdkonnas. Konverentsil soovime rõhutada tegevuste teadvustatud mõõtmise ja arendamise olulisust ning loomulikku rolli igapäevase tööprotsessi osana. 
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Kutsekoolide ja täiskasvanute gümnaasiumide õppurid saavad eesti keele õppeks tuge 
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) pakub kutseõppeasutustele ja täiskasvanute gümnaasiumidele võimalust kooli ettepaneku alusel täiendava keeleõppe korraldamiseks eesti keelest erineva emakeelega õppuritele.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Muudatused programmi Euroopa Noored taotlemises 2012 
Uuel aastal on muutunud taotlustähtajad, prioriteedid, taotlusvorm ja rahastustingimused. Programmi eelarve on kasvanud ning suurenenud on võimalused rahastada koostööprojekte Ida- ja Kagu-Euroopa ning Vahemere-äärsete riikidega. 
Lisainfot siit


\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
30.04 toimus ENLi kontoris liikmekohtumine Eesti Skautide Ühinguga
30.04 toimus ENLi kontoris liikmekohtumine MTÜ\’ga AUH
03.05 toimub ENLi kontoris liikmekohtumine MTÜ\’ga Sild Ettevõtlike Noorte Tulevikku
04.05-09.05 osaleb ENLi noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Brüsselis Vote@16 kohtumisel
06.05 esineb juhatuse esimees Mailis Ostra Noorte Sotsiaaldemokraatide kongressil tervituskõnega

 

Eelmisel nädalal:
23.04-27.04 osales noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Sloveenias \”National and EU Youth Policies\” seminaril
23.04 esines noortepoliitika juht Edgar Rootalu Riigikogu põhiseaduskomisjoni avatud istungil valimisea langetamise teemal
23.04 osalesid avalike suhete juht Karl Hallik ja osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel Praxises vabatahtlike kommunikatsioonistrateegia arutelul
24.04 osalesid nõukogu esimees Pille-Riin Raudsepp ja noortepoliitika juht Edgar Rootalu Saksa suursaadiku vastuvõtul
24.04 kohtus ENL nõukogu esimees Pille-Riin Raudsepp UNESCO ERK esindajaga. Teemaks on UNESCO ERK ja ENL vaheline koostöö
25.04 osalesid avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja osaluskogude koordinaator Lõuna-Eestis Jaanika Aasa Nordic Hotel Forumis uue videolahenduse Scribiconi esitlusel
26.04 toimus liikmekohtumine YFU Eestiga
26.04 toimus ENLi kontoris Noortepoliitika Töögrupi kohtumine
26.04 osalesid avalike suhete spetsialist Karl Hallik, osaluskogude koordinaatorid Liina Rüütel ja Jaanika Aasa, noortepoliitika juht Edgar Rootalu ja välissuhete juht Sandra Kamilova EPÜLi konverentsi pidulikul vastuvõtul
27.04 osales ENLi meeskond koos osaluskogude ning EÕELi esindajatega EPÜLi põlvkondade vahelise solidaarsuse konverentsil. Ettekandega esineb välissuhete juht Aleksandra Kamilova
27.04-29.04 toimus ENLi nõukogu, revisjoni ja meeskonna väljasõit, mille eesmärgiks oli üheskoos üle vaadata 2012. aasta olulisemad tegevused ja teemad (Näiteks: noortepoliitika platvormi muutmine, tööhõive, ENLi struktuuri ja rolli muutumine, liikmestrateegia jmt). Üthlasi räägiti läbi omavaheline koostöö ja ootused üksteisele 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status