/ ENLi Teated 332

\"ENL\"

15. mai 2012
ENLi Teated nr 332

\"\"

UUDISED

# ENLi nõukogus uued liikmed

ENLi üldkoosolek valis kahe lahkunud nõukogu liikme asemele kaks uut liiget. Tihedast konkurentsist jäid sõelale Eero Loonurm (esitajaks AEGEE-Tallinn) ja Gerd Tarand (esitajaks EELK-LNÜ). Vanast koosseisust jätkavad Heiki Järveveer, Liina Siniveer ja Siivi Liivik. 
Loe täpsemalt siit

 

# ENL otsib noortepoliitika nõunikku

Tegemist on täistööajaga, tööle asumise aeg on 1. juuni 2012 ning töökoht on ENLi kontor (Estonia pst 5 a, Tallinn). Kandideerimiseks ootame CV-d, palgasoovi ja motivatsioonikirja (Miks oled sobiv kandidaat noortepoliitika nõuniku kohale) märksõnaga \”Noortepoliitika nõunik\” hiljemalt 22. maiks
Loe täpsemalt siit

 

# Konkurss Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaua juhatuse esimehe ametikohale

Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaud (TÜÜL) kuulutab välja konkursi juhatuse esimehe ametikohale. Kandideerimise tingimus on see, et kandidaat peab olema TÜÜLi liikmesüliõpilaskonna tudeng või lõpetanud TÜÜLi liikmeskõrgkooli hiljemalt aasta aega tagasi. 
Loe täpsemalt siit

 

# Kutse Eurokomisjoni Generation 1992 Kampaaniaga Liitumiseks

Aastal 2012 tähistab Euroopa ühtne turg 20. aastapäeva. Eurokomisjoni DG Markt Peadirektoraat on 11. aprillil käivitanud Generation 1992 nimelise veebipõhise kampaania www.generation1992.eu eesmärgiga sulgeda lünk noorte vahel, panna neid tagasi ühtse turu keskmesse ja võita nende usaldus.
Loe täpsemalt siit

 

Toeta programmi Euroopa Noored tulevikku

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega, mis vähendab noorte võimalusi oma projektidele toetust saada. Liitu Facebook´i lehega Youth in Action Ambassadors ja jaga teistega oma mõtteid programmi Euroopa Noored projektidest ja toetusest eraldiseisvale noorteprogrammile. Teavita oma seisukohast ka Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikuid. 
Loe lisaks siit
Vaata videot siit

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

# OSALE: Noored tööle! 
Eestis on registreeritud üle 7000 töötu noore, tööjõu-uuringu andmetel ületab aga 16–24-aastaste mitte töötavate ja õppivate noorte hulk 10 000 piiri. Samal ajal otsivad ettevõtted üle Eesti tikutulega taga nii liht- kui ka oskustöölisi. Kas me teame, miks noored tööd ei leia ja miks tööandjad ei suuda neid tööle meelitada?
Lisainfot siit

 

# OSALE: Puudest tingitud erivajadustega noorte kaasamine noorsootöösse 
Koolituse eesmärgiks on luua noorsootöötajatele turvaline ja loov keskkond mõtlemaks suhtumistele ja tegevustele, mis toetaksid puuetega noorte osalust noorsootöös. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Retked Imperaator Peeter Suure merekindluse maa-alustesse tunnelitesse vulkaanituhka kaema 
Kas teatsite, et Tallinna külje all Laagris on võimalik uudistada ehtsat vulkaanituhka? Või näha ka minimõõdus stalaktiite? Mais ja juunis Imperaator Peeter Suure merekindluse maa-alustesse käikudesse toimuvate retkede raames saabki kõik eelmainitu oma silmaga üle vaadata.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Rahvusvaheline noorte motivatsioonitreening Yes!+ 
YES!+ on loodud Rahvusvahelise mittetulundusliku humanitaarorganisatsiooni  Art of Living Foundation (“Elamise Kunst”) poolt, selleks, et inspireerida noori (18-35 aastat) realiseerima oma tõelist sisepotentsiaali, arenema ning liikuma edasi oma eesmärgi saavutamisele. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Euroopa Parlamendi Eesti saadikute debatt Tartus 
Tänavune ümarlauadebatt arutleb teemal “Rohkem või vähem Euroopat?”. Alateemadena leiavad käsitlemist ÜPP reform, eurokriis, regionaalpoliitika, ühtne välispoliitika ja Euroopa väärtused. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Uuring \”Noored – kas noored ettevõtjad?\” 
See on internetipõhine uuring, mis kaardistab noorte ettevõtlustegevused sihtkohtades ja kogub infot potentsiaalsete noorte kohta, kes tahavad ettevõtlusega alustada. Otsime vastust küsimusele, mis takistab noortel ettevõtlusega alustamast: kas nad ei ole valmis? neil puuduvad teadmised, oskused ja vilumused? majanduslik keskkond on halb? ebapiisav toetus või ebapiisav informeeritus?
Lisainfot siit

 

# OSALE: Alustab noorsootöötajatele suunatud õpitubade sari! 
2012. aastal toimub 4 inspireerivat ja praktilist õpituba, kus arutletakse noorsootöös aktuaalsetel teemadel ja vahetatakse kasulikke kogemusi. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Venekeelne noortekoolitus \”Ideest projektini!\” 
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo korraldab noortevahetuste ja -algatuste koolituse vene keeles, mille eesmärgiks on anda noortele esimene julgustus projektiidee elluviimiseks. Koolitus toimub 26.05.2012 Tallinnas. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Noorte Liidrite juhtimiskool \”Miks peaksid just Sina olema juht?\” 
15.-17. juuni toimub Noorte Liidrite juhtimiskool \”Miks peaksid just Sina olema juht?\”. Koolitajateks on oma ala parimad: Aivar Haller, Kristjan Otsmann, Vahur Murutar, Ülane Vilumets, Elmo Puidet ja mitmed teised.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koolitus \”Kultuuridevaheline õppimine praktikas\” 
Koolituse eesmärk on anda osalejatele teadmisi kultuuridevahelisest õppimisest ja teadvustada, kuidas soodustada kultuuridevahelist õppimist läbivalt noorte(vahetuse)projektis.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Kutse põnevasse noorte tööotsijate teemalisse muutuste laborisse Loomeinkubaatoris! 
Tegemist on interaktiivse praktilise laboriga, kus lisaks noorte tööotsijate olukorra uurimisele ja paremale teadvustamisele luuakse osalejatele võimalus leida ideid  noorte tööotsijate kaasamiseks noorsootöös. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Õpilasliit kuulutab välja õpilaste õiguste teemalise videokonkursi 
Eesti Õpilasesinduste Liit kuulutab välja õpilaste õiguste teemalise videokonkursi. Videokonkurssi eesmärk on tõsta õpilaste huvi nende õiguste ja kohustuste suhtes ning kutsuda noori nendega tutvuma. 
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Muudatused programmi Euroopa Noored taotlemises 2012 
Uuel aastal on muutunud taotlustähtajad, prioriteedid, taotlusvorm ja rahastustingimused. Programmi eelarve on kasvanud ning suurenenud on võimalused rahastada koostööprojekte Ida- ja Kagu-Euroopa ning Vahemere-äärsete riikidega. 
Lisainfot siit


\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
14.05 külastasid juhatuse esimees Mailis Ostra, personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik Pärlselja puhkebaasi suvekooli ettevalmistuse raames
16.05 toimub ENLi kontoris liikmekohtumine Eesti Üliõpilaste Keskonnakaitse Ühingu Sorex\’iga
16.05 toimub TENi kontoris liikmekohtumine Tegusate Eesti Noortega
16.05 osaleb osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel Sotsiaalministeeriumis HIV strateegia arutelul
17.05 esindab juhatuse esimees Mailis Ostra ENLi Eesti Koostöö Kogu Harta foorumil 
17.05 toimub ENLi kontoris liikmekohtumine Juvente Estoniaga 
17.-18.05 osalevad välissuhete juht Sandra Kamilova, personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ning osaluskogude koordinaator Lõuna-Eestis Jaanika Aasa rahvusvahelisel kvaliteedijuhtimise konverentsil

 

Eelmisel nädalal:
04.05-09.05 osales ENLi noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Brüsselis Vote@16 kohtumisel
08.05 toimus ENLi kontoris Noortepoliitika Töögrupi järjekordne kohtumine
08.05 toimus Tartus ENLi üldkoosoleku materjalide arutelu
08.05 toimusid Tartus liikmekohtumised Microsoft User Groupi ning Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsiga
09.05 osales osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel Sotsiaalministeeriumis aktiivsena vananemise strateegia arutelu töögrupis \”Elukestev õpe\”
10.05 osalesid juhatuse esimees Mailis Ostra ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik Noorteseire 2012 seminaril. Mailis Ostra esines ettekandega ning osales paneeldiskussioonil. 
10.05 osales noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Sotsiaalministeeriumis aktiivsena vananemise strateegia arutelu töögrupis \”Tööjõuturg ja tööhõive\” 
10.05 toimus ENLi kontoris üldkoosoleku materjalide arutelu
12.05 tähistati Tallinnas Õpetajate Majas ENLi sünnipäeva
12.-13.05 toimus Tallinna Ülikoolis ENLi üldkoosolek, osaluskogude kevadseminar ja nendele eelnevad töötoad

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status