/ ENLi Teated 333

 

\"ENL\"

22. mai 2012
ENLi Teated nr 333

\"\"

UUDISED

# ENL otsib noortepoliitika nõunikku – tähtaeg pikendatud!

Tegemist on täistööajaga, tööle asumise aeg on 1. juuli 2012 ning töökoht on ENLi kontor (Estonia pst 5 a, Tallinn). Kandideerimiseks ootame CV-d, palgasoovi ja motivatsioonikirja (Miks oled sobiv kandidaat noortepoliitika nõuniku kohale) märksõnaga \”Noortepoliitika nõunik\” hiljemalt 1. juuniks.
Loe täpsemalt siit

 

# Aita ehitada koolide võrdlustabelit!

Eesti Õpilasesinduste Liit on töötanud aastaid projektiga, mille eesmärgiks on luua koolide pingeridade kõrvale alternatiivse lahenduse – koolide võrdlustabeli. Veebileht annab põhikooli lõpetavale noorele ja teda otsustamisel aitavale lapsevanemale teavet erinevate koolide võimaluste ning eripärade kohta. 
Loe täpsemalt siit

 

# YFU Eesti võimaldab peredel tutvuda uute kultuuridega kodust lahkumata

MTÜ YFU Eesti pakub ligi 40-le Eesti perele võimalust olla aasta aega teise kultuuri keskel saades vahetuspereks ühele siia saabuvatest 15-18 aastastest noortest. Vahetuspereks saamise võimalus on igal Eesti perel, kes soovib tavapärasesse pereellu vaheldust, uusi kogemusi, keelepraktikat ja kokkuvõttes unustamatut aastat.
Loe täpsemalt siit

 

# Konkurss Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaua juhatuse esimehe ametikohale

Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaud (TÜÜL) kuulutab välja konkursi juhatuse esimehe ametikohale. Kandideerimise tingimus on see, et kandidaat peab olema TÜÜLi liikmesüliõpilaskonna tudeng või lõpetanud TÜÜLi liikmeskõrgkooli hiljemalt aasta aega tagasi. 
Loe täpsemalt siit

 

# Kutse Eurokomisjoni Generation 1992 Kampaaniaga Liitumiseks

Aastal 2012 tähistab Euroopa ühtne turg 20. aastapäeva. Eurokomisjoni DG Markt Peadirektoraat on 11. aprillil käivitanud Generation 1992 nimelise veebipõhise kampaania www.generation1992.eu eesmärgiga sulgeda lünk noorte vahel, panna neid tagasi ühtse turu keskmesse ja võita nende usaldus.
Loe täpsemalt siit

 

Toeta programmi Euroopa Noored tulevikku

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega, mis vähendab noorte võimalusi oma projektidele toetust saada. Liitu Facebook´i lehega Youth in Action Ambassadors ja jaga teistega oma mõtteid programmi Euroopa Noored projektidest ja toetusest eraldiseisvale noorteprogrammile. Teavita oma seisukohast ka Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikuid. 
Loe lisaks siit
Vaata videot siit

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

# OSALE: Koolitus \”Kultuuridevaheline õppimine praktikas\” 
Koolitusele ootame eelkõige osalejaid, kellele on kindel soov või kes viivad sel aastal läbi programmi Euroopa Noorte rahvusvahelist noortevahetust (või teisi projekte). Samuti eeldame, et osalejal on tahe arendada käimasolevaid või algatada lähiajal uusi, kultuuridevahelist õppimist toetavaid projekte. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Noortekoolitus \”Ideest projektini!\” 
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo aitab noortegruppidel oma ideed teoks teha koolituse „Ideest projektini!\”. Koolitus pakub toetust eeskätt noortele, kel on huvi programmi Euroopa Noored võimaluste vastu ja plaan lähiajal ellu viia noortealgatuse või –vahetuse projekti. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Interaktiivne projektijuhtimise koolitus 
Tallinna YMCA korraldab 26. mail kell 10-18 kaasava projektijuhtimise koolituse noortele, kellel puuduvad eelnevad teadmised projektijuhtimisest, kuid soovivad teadmisi projektikirjutamisest ja ürituste korraldamisest juurde saada. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Puudest tingitud erivajadustega noorte kaasamine noorsootöösse 
Koolituse eesmärgiks on luua noorsootöötajatele turvaline ja loov keskkond mõtlemaks suhtumistele ja tegevustele, mis toetaksid puuetega noorte osalust noorsootöös. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Retked Imperaator Peeter Suure merekindluse maa-alustesse tunnelitesse vulkaanituhka kaema 
Kas teatsite, et Tallinna külje all Laagris on võimalik uudistada ehtsat vulkaanituhka? Või näha ka minimõõdus stalaktiite? Mais ja juunis Imperaator Peeter Suure merekindluse maa-alustesse käikudesse toimuvate retkede raames saabki kõik eelmainitu oma silmaga üle vaadata.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Euroopa Parlamendi Eesti saadikute debatt Tartus 
Tänavune ümarlauadebatt arutleb teemal “Rohkem või vähem Euroopat?”. Alateemadena leiavad käsitlemist ÜPP reform, eurokriis, regionaalpoliitika, ühtne välispoliitika ja Euroopa väärtused. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Uuring \”Noored – kas noored ettevõtjad?\” 
See on internetipõhine uuring, mis kaardistab noorte ettevõtlustegevused sihtkohtades ja kogub infot potentsiaalsete noorte kohta, kes tahavad ettevõtlusega alustada. Otsime vastust küsimusele, mis takistab noortel ettevõtlusega alustamast: kas nad ei ole valmis? neil puuduvad teadmised, oskused ja vilumused? majanduslik keskkond on halb? ebapiisav toetus või ebapiisav informeeritus?
Lisainfot siit

 

# OSALE: Alustab noorsootöötajatele suunatud õpitubade sari! 
2012. aastal toimub 4 inspireerivat ja praktilist õpituba, kus arutletakse noorsootöös aktuaalsetel teemadel ja vahetatakse kasulikke kogemusi. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Noorte Liidrite juhtimiskool \”Miks peaksid just Sina olema juht?\” 
15.-17. juuni toimub Noorte Liidrite juhtimiskool \”Miks peaksid just Sina olema juht?\”. Koolitajateks on oma ala parimad: Aivar Haller, Kristjan Otsmann, Vahur Murutar, Ülane Vilumets, Elmo Puidet ja mitmed teised.
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Muudatused programmi Euroopa Noored taotlemises 2012 
Uuel aastal on muutunud taotlustähtajad, prioriteedid, taotlusvorm ja rahastustingimused. Programmi eelarve on kasvanud ning suurenenud on võimalused rahastada koostööprojekte Ida- ja Kagu-Euroopa ning Vahemere-äärsete riikidega. 
Lisainfot siit


\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
22.05 viib personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik läbi liikmekohtumised YMCA Eesti ja Elsa Estoniaga
23.05 viib personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik läbi liikmekohtumised AIESEC Eesti ja AEGEE-Tallinnaga
24.05 viib personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik läbi liikmekohtumise Juvente Estoniaga
24.05 kohtub juhatuse esimees Mailis Ostra Eesti Noorsootöö Keskuse esindajatega, et arutada alaealiste komisjonide tulevikku
24.05 toimub ENLi kontoris noortepoliitika töögrupi kohtumine sotsiaalsete garantiide teemadel. Osalemiseks kirjuta seekordse koosoleku juhile Maris Sillale 
25.05 osaleb juhatuse esimees Mailis Ostra EMSLi üldkoosolekul 
25.05-26.05 osalevad juhatuse esimees Mailis Ostra, personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel Kloogaranna noortelaagri koristustalgutel ja Eesti Noorsootöötajate Ühenduse sünnipäeval 
27.05 toimub ENLi kontoris nõukogu ja meeskonna ühine koosolek, arutatakse suvekooli korraldamist ja nõukogu edasist tööd

 

Eelmisel nädalal:
14.05 külastasid juhatuse esimees Mailis Ostra, personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik Pärlselja puhkebaasi suvekooli ettevalmistuse raames
16.05 toimus ENLi kontoris liikmekohtumine Eesti Üliõpilaste Keskonnakaitse Ühingu Sorex\’iga
16.05 toimus TENi kontoris liikmekohtumine Tegusate Eesti Noortega
16.05 osales osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel Sotsiaalministeeriumis HIV strateegia arutelul
17.05 esindas juhatuse esimees Mailis Ostra ENLi Eesti Koostöö Kogu Harta foorumil 
17.-18.05 osalesid välissuhete juht Sandra Kamilova, personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ning osaluskogude koordinaator Lõuna-Eestis Jaanika Aasa rahvusvahelisel kvaliteedijuhtimise konverentsil

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status