/ ENLi Teated 335

 

ENL

5. juuni 2012

ENLi Teated nr 335

UUDISED

# ENL kuulutab välja konkursi raamatupidaja leidmiseks

Seoses ENLi kasvanud finantstegevuste koormusega otsime oma meeskonda raamatupidajat. Tegemist on osalise tööajaga (0,5), tööle asumise aeg on 25. juuni 2012 ning töökoht on ENLi kontor (Estonia pst 5 a, Tallinn).
Loe täpsemalt siit

 

# Kutse ENLi kolleegiumisse

Head osaluskogude noored! Olete oodatud kandideerima Eesti Noorteühenduste Liidu Kolleegiumi liikmeks. Kolleegium on ENLi projektifondide osas otsuseid vastu võttev kogu ning nõuandev organ Riigieelarvelise eraldise kasutamisel. 
Loe täpsemalt siit

 

# 1. juunil algas laste joonistusvõistlus suhetest vanavanematega

Lastekaitsepäeval, 1. juunil algas lasteaedades üle-euroopalisele põlvkondadevahelise solidaarsuse aastale pühendatud joonistusvõistlus “Koos vanaemaga”/”Koos vanaisaga”. Konkursi korraldab Eesti Pensionäride Ühenduste Liit koostöös UNICEF Eesti ja Eesti Noorteühenduste Liiduga.
Loe täpsemalt siit

 

# Kutse Eurokomisjoni Generation 1992 Kampaaniaga Liitumiseks

Aastal 2012 tähistab Euroopa ühtne turg 20. aastapäeva. Eurokomisjoni DG Markt Peadirektoraat on 11. aprillil käivitanud Generation 1992 nimelise veebipõhise kampaania www.generation1992.eu eesmärgiga sulgeda lünk noorte vahel, panna neid tagasi ühtse turu keskmesse ja võita nende usaldus.
Loe täpsemalt siit

 

Toeta programmi Euroopa Noored tulevikku

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega, mis vähendab noorte võimalusi oma projektidele toetust saada. Liitu Facebook´i lehega Youth in Action Ambassadors ja jaga teistega oma mõtteid programmi Euroopa Noored projektidest ja toetusest eraldiseisvale noorteprogrammile. Teavita oma seisukohast ka Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikuid. 
Loe lisaks siit
Vaata videot siit

 

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

# OSALE: Programm Nupp tööle! 
See kuulutus ja allolev link on Sulle, kui otsid veel sobivat ametit ja elukutset või vajad tööpraktikat, et jõuda sammuke lähemale oma unistuste töökohale, ning Sa pole viimased 4 kuud õppinud ega töötanud; Sul on sõpru-tuttavaid, kes vastavad eelnimetatud kirjeldusele.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Paku teemasid projektile “101 last Toompeale” 2012 
Lastekaitse Liidu Noortekogule juba traditsiooniks saanud üritus “101 last Toompeale” on iga-aastane üritus, mille eesmärgiks on toetada noorte osalust riiklikus otsustusprotsessis. Foorumist on saanud üritus, kus tõsiste arutelude ja mõttevahetuste käigus selguvad noorte seisukohad, mis Riigikogu istungite saalis ka laiema avalikkuseni jõuavad.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Seminar “Innustatud vabatahtlikkus” 
Vabatahtlik noorsootöös saab sageli üsna suure töökoormuse ning siis muutub oluliseks teema, kuidas olla motiveeritud ja kuidas mitte läbi põleda. Seminaril saavad sõna praktikud, kes on oma tegevust põhistanud teooriatega, ise kogenud vabatahtlikuks olemist ja vabatahtlikega tegelemist. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Noortekoolitus “Ideest projektini!” 
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo aitab noortegruppidel oma ideed teoks teha koolituse „Ideest projektini!”. Koolitus pakub toetust eeskätt noortele, kel on huvi programmi Euroopa Noored võimaluste vastu ja plaan lähiajal ellu viia noortealgatuse või –vahetuse projekti. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Retked Imperaator Peeter Suure merekindluse maa-alustesse tunnelitesse vulkaanituhka kaema 
Kas teadsite, et Tallinna külje all Laagris on võimalik uudistada ehtsat vulkaanituhka? Või näha ka minimõõdus stalaktiite? Mais ja juunis Imperaator Peeter Suure merekindluse maa-alustesse käikudesse toimuvate retkede raames saabki kõik eelmainitu oma silmaga üle vaadata.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Noorte Liidrite juhtimiskool “Miks peaksid just Sina olema juht?” 
15.-17. juuni toimub Noorte Liidrite juhtimiskool “Miks peaksid just Sina olema juht?”. Koolitajateks on oma ala parimad: Aivar Haller, Kristjan Otsmann, Vahur Murutar, Ülane Vilumets, Elmo Puidet ja mitmed teised.
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Noorte konkurentsivõime tugevdamiseks tööturul avanes toetusvoor 
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed kuulutas välja projektikonkursi kolmandate riikide kodanikest noorte konkurentsivõime tugevdamiseks tööturul. Konkursi eesmärgiks on toetada tegevusi, mis arendavad sihtgrupi oskusi ja teadmisi karjääri planeerimisel. Konkursil saavad osaleda Eestis registreeritud juriidilisi isikuid, kellel on varasem karjääriõppe teemaliste projektide läbiviimise kogemus. Konkursi eelarve on 110 000 eurot. Konkursil osalemise tähtaeg on 28. juuni.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Avanes lõimivate meediaprojektide toetusvoor 
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) kuulutas välja projektikonkursi “Ühine meediaväli”, millega toetatakse lõimivaid meediaprojekte ligi poole miljoni euroga. Konkursi eesmärgiks on suurendada Eesti kolmandate riikide kodanike ja määratlemata kodakondsusega isikute eestimaise meedia tarbimist, ühiskondlikku informeeritust ja kodanikuaktiivsust.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Muudatused programmi Euroopa Noored taotlemises 2012 
Uuel aastal on muutunud taotlustähtajad, prioriteedid, taotlusvorm ja rahastustingimused. Programmi eelarve on kasvanud ning suurenenud on võimalused rahastada koostööprojekte Ida- ja Kagu-Euroopa ning Vahemere-äärsete riikidega. 
Lisainfot siit

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
04.06 Kohtus personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik EÜLi arendusnõuniku Maria Jõelaga arutamaks katuseorganisatsioonide liikmevaldkonna küsimusi
05.06 Viis personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik läbi liikmekohtumised Noorte Sotsiaaldemokraatidega ning Tegusate Eesti Noortega
06.06 osalevad noortepoliitika juht Edgar Rootalu ja spetsialist Teele Tõnismann Haridus- ja Teadusministeeriumi Noortepoliitika Nõukogu kohtumisel TLÜs
07.06 toimub ENLi Noortepoliitika Töögrupi kohtumine teemadel Demokraatia noorteühendustes ja Noorteühenduste koostöö ja võrgustamine. Kohtumine on avatud kõigile, osavõtmiseks kirjuta noortepoliitika@enl.ee
09.06 toimub Osaluskogude Koja üleandmissündmus

 

Eelmisel nädalal:
29.05 viisid juhatuse esimees Mailis Ostra, personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ning nõukogu esimees Gerd Tarand läbi noortepoliitika nõuniku kandidaatide tööintervjuusid hetkel olemasolevate kandidaatidega
29.05 osales osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel Uimastiennetuse valitsuskomisjoni istungil 
30.05 jätkusid noortepoliitika nõuniku kandidaatide tööintervjuud

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status