/ ENLi Teated 339

\"ENL\"

8. juuli 2012
ENLi Teated nr 339

\"\"

UUDISED

# Noortepäev 2012 juba sel pühapäeval!

12. augustil toimub traditsiooniliselt Rahvusvahelise Noortepäeva tähistamine Eestis. Ühendasime oma 10nda juubeli Järvamaa Noortepäeva 15. juubeliga ja saime eriti juubelihõngulise ürituse.
Loe täpsemalt siit ja Facebookist

 

# Uued töötajad ENLis!

Eesti Noorteühenduste Liidul on hea meel teatada, et suve jooksul on meiega liitunud mitu uut ja toredat inimest! Meil on juures noortepoliitika nõunik, raamatupidaja ja tore praktikant!
Loe täpsemalt siit

 

# Käib üleriigiline lõimumisteemaline küsitlus noortele

Eesti Noorteühenduste Liidu (ENL) eestvedamisel käivitus Eestis taaskord Euroopa Komisjoni koordineeritud üle-Euroopaline struktuurse dialoogi konsultatsioonivoor. Käesoleval poolaastal on vooru eesmärgiks kaardistada mitte-põliseestlastest noorte olukorda ja kaasatust Eestis ning leida viise lõimituse suurendamiseks Eesti ühiskonnas.  
Loe täpsemalt siit

 

# Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja konkursi OSALUSKOGUDE TURUNDUSKAMPAANIA PRAKTIKANDI leidmiseks

Mai 2012 seisuga tegutseb Eestis 68 kohaliku tasandi noortevolikogu ning 15 maakondliku noortekogu, kuid paraku on jäänud teadmised osaluskogude noorte tegemisest vaid kodukoha tasandile. Sügisel elluviidava turunduskampaania eesmärgiks on tõsta avalikkuse teadlikkust osaluskogude tegemistest ning olemasolust.
Loe täpsemalt siit

 

# Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja konkursi OSALUSKOHVIKUTE PROJEKTIJUHI leidmiseks

Eesti Noorteühenduste Liit korraldas esimeses osaluskohviku 20. mail 2008 aastal pealkirjaga \”Ütle, kui mõtled!\”. 2011. aastal korraldas ENL esmakordselt igas maakonnas paraleelselt toimunud osaluskohvikud „1500 pead ja 15 000sekundit noortesõbralikuma tuleviku nimel\”, mis tõi üle Eesti kokku 1500 pead noori ja otsustajaid. Tegemist on osalise tööajaga (0,75), tööle asumise aeg on 21. august 2012 ja töö kestus 31. detsember.
Loe täpsemalt siit

 

# ENLi välissuhete juhi artikkel noorteühenduste rollidest ja nähtavusest

Meie välissuhete juht Sandra Kamilova kirjutas suve alguses Euroopa Komisjoni ja Euroopa Nõukogu partnerlusvõrgustiku noorteajakirja artikli noorteühenduste rollidest. Artikkel leheküljel 38.
Loe artiklit siit

 

# ENL alustas 2013-2018 arengukava koostamisega

ENL on (vägagi hoogsalt) alustanud ENLi arengukava koostamisega aastateks 2013-2018. Sihiks on koostada reaalselt kasutatav arengukava mis võtaks arvesse kõigi liikmete seisukohti ning aitaks kaasa ENLi eesmärkide täitmisel, seetõttu on kõigi liikmete aktiivne osalemine võtmetähtsusega. 
Loe artiklit siit

 

# Jätkuvad arutelud programmi Euroopa Noored tuleviku üle

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega. Programmide ühendamise vastu on enamik Euroopa Liidu liikmesriike. Taani eesistumise ajal leppisid liikmesriigid osaliselt kokku kompromissettepanekus, millega otsustati luua eraldiseisev noortepeatükk. 
Loe täpsemalt siit

 

# Käib laste joonistusvõistlus suhetest vanavanematega

Lastekaitsepäeval, 1. juunil algas lasteaedades üle-euroopalisele põlvkondadevahelise solidaarsuse aastale pühendatud joonistusvõistlus \”Koos vanaemaga\”/\”Koos vanaisaga\”. Konkursi korraldab Eesti Pensionäride Ühenduste Liit koostöös UNICEF Eesti ja Eesti Noorteühenduste Liiduga.
Loe täpsemalt siit

 

# Kutse Eurokomisjoni Generation 1992 Kampaaniaga Liitumiseks

Aastal 2012 tähistab Euroopa ühtne turg 20. aastapäeva. Eurokomisjoni DG Markt Peadirektoraat on 11. aprillil käivitanud Generation 1992 nimelise veebipõhise kampaania www.generation1992.eu eesmärgiga sulgeda lünk noorte vahel, panna neid tagasi ühtse turu keskmesse ja võita nende usaldus.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

# OSALE: Praktiline noortepärane projektikoolitus! TASUTA 
Uus projektikoolitus noortele! Tahad midagi oma piirkonna heaks ära teha? Oma ideed ellu viia? Lahendada mõnd ühiskondlikku probleemi? \”ligi 1500 eurot puudu? – taotle meie fondist!\” kuidas – saa soovitusi sellel koolitusel! Sulle meeldib õppida koos mõttekaaslastega asju arutades ning aktiivselt osaledes?
Lisainfot siit

 

# OSALE: SOREX kutsub: Seenele Pärnumaale Nätsi-Võlla rabasaarele 
Tallinnast lahkume 8.30 ning kogunemiskohaks Pärnu mnt.äärde linna piiri ligidale teest paremat kätt jääv Statoili tankla. Viimase lähedal Vana-Pääsküla bussipeatus (nr. 10,18,27). Pärnust, Tartust või mujalt tulijaid ootame 11.00 Lihula-Pärnu maanteel asuvas Annuse bussipeatuses.  
Lisainfot siit

 

# OSALE: Konverents \”LGBT noored ja kool\” 
Noor inimene veedab koolis suure osa oma ajast ja seega mõjutab kool noore heaolu ja arengut väga palju. LGBT noored võivad ennast koolis tunda ebaturvaliselt, mille tõttu on vaja hooliva ja kõiki kaasava koolikeskkonna loomiseks õpetajatele ja koolijuhtidele tuge pakkuda.
Lisainfot siit

 

# OSALE: One Young World 
18.-22. oktoobril toimub kolmandat korda One Young World suurfoorum. Seekord oodatakse noori liidreid Ameerika Ühendriikidesse Pittsburgh\’i. Foorumi teemadeks on haridus, jätkusuutlik areng, juhtimine ja valitsemine, sotsiaalne ettevõtlus, noorte töötus, globaalse ettevõtluse roll versus valitsemine ja globaalne tervis. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Programm Nupp tööle! 
See kuulutus ja allolev link on Sulle, kui otsid veel sobivat ametit ja elukutset või vajad tööpraktikat, et jõuda sammuke lähemale oma unistuste töökohale, ning Sa pole viimased 4 kuud õppinud ega töötanud; Sul on sõpru-tuttavaid, kes vastavad eelnimetatud kirjeldusele.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Noored tööotsijad vanuses 16-24 on nüüd oodatud registreeruma programmi \”Nupp tööle!\” tasuta suvelaagrisse! 
Programm on osalejale algusest lõpuni tasuta, sisaldab suvekuudel suvelaagrit, tööturukoolitusi, ekskursioone tööandjate juurde, töövarju- ja erialase koolituse võimalust ja – mis eriti hea! – tasustatud tööpraktikat noorele sobiva tööandja juures.
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Muudatused programmi Euroopa Noored taotlemises 2012 
Uuel aastal on muutunud taotlustähtajad, prioriteedid, taotlusvorm ja rahastustingimused. Programmi eelarve on kasvanud ning suurenenud on võimalused rahastada koostööprojekte Ida- ja Kagu-Euroopa ning Vahemere-äärsete riikidega. 
Lisainfot siit

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
8.08 osaleb ENLi juhatuse esimees Mailis Ostra Eesti Noorsootöö Keskuses noorteinfo hindamise koosolekul
9.08
 osaleb ENLi juhatuse esimees Mailis Ostra Sotsiaalministeeriumi ümarlaual Tartus, arutatakse aktiivsena vananemise teemat põlvkondadevahelise solidaarsuse aasta raames
12.08
 osaleb kogu ENLi meeskond Paides Noortepäev 2012 tähistamisel

 

Eelmisel nädalal:
30.07 osalesid avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel Paides Kesk-Eesti Noorsootöö Keskuses Noortepäev 2012 korraldusmeeskonna koosolekul
31.07 osales osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel Eesti Noorsootöö Keskuses osaluskogude projektifondi koosolekul
31.07-1.08 osales noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko IDLaboris karjääriõpetuse arendamise koosolekul 
1.08 osalesid avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik EÜLis E3\’e ja ENEbi ühisel kohtumisel, et arutada siseministeeriumi loodavat vabatahtlike projekti rakenduskava

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status