/ ENLi Teated 355

 

\"ENL\"

19. veebruar 2013
ENLi Teated nr 355

\"\"

UUDISED

¤ KIIRE: UNESCO 8. noortefoorumi teema noortekonsultatsioon

ENL osaleb enda esindajaga UNESCO ERK nõukoja töös, seega edastan teie ka palve osaleda UNESCO 8. noortefoorumi (8th UNESCO Youth Forum) teema valimise protsessis. Kaheksanda noortefoorumi esimene avalik konsultatsioon on rahvusvaheline ning osalemiseks tuleb täita lühike veebiküsitlus.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL otsib esindajat UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni nõukotta

ENLi esindajaks on oodatud kandideerima kõik kuni 21-aastased noored, kellel on huvi ja baasteadmised UNESCO teemavaldkondi puudutavates küsimustes (eelkõige noortevaldkond). Kandideerimiseks on vajalik hea inglise keele oskus, kuna osa töömaterjale võidakse esitada inglise keeles.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL otsib esindajat Lasteombudsmani nõuandvasse kokku

Eestis loodi lasteombudsman 19. märtsil 2011. aastal, kui õiguskantslerile pandi lapse õiguste kaitse ja edendamise ülesanded. Lasteombudsman seisab selle eest, et kõik inimesed austaksid lapse õigusi ning lähtuksid lapse parimatest huvidest.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Koolitused 2013. aasta esimeses pooles

Kõikidest koolitustest saavad ENLi liikmed osa võtta tasuta või 50% soodustusega (registreerimisel tuleb märkida, et olete ENLi liige)
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL kutsub noorsootöötajaid ja teisi osaluskogudega tegelevaid omavalitsuste spetsialiste koolitusele!

Kui Sinu omavalitsuses on tegevust alustav osaluskogu või on plaanis see luua ning soovid enam teada saada osaluskogude ja nende koordineerimise kohta, siis on see koolitus mõeldud Sulle! 
Loe täpsemalt siit

 

¤ Tutvu ESF-programmi \”Noorsootöö kvaliteedi arendamine\” 2013. aasta koolituskavaga!

Kokku on pandud ESF programmi \”Noorsootöö kvaliteedi arendamine\” 2013. aasta koolituskava. Koolitusplaanis on mitmeid pikaajalisemaid arenguprogramme erinevatele kutsegruppidele, õppeinkubaatoreid, konverentse, töötube ning muud põnevat.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi Osaluskooli külastused kestavad!

ENL\’i teadlikkuse kampaania raames on korraldatud külastuste sari \”OSALUSKOOL\”, mille käigus saavad osaluskogude noored, aga ka kõik teised aktiivsed inimesed võimaluse külastada Tallinna ja Tartu kohalikke omavalitsusi, Sotsiaalministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Valitsust ning Riigikogu.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi väärtuste seminar 22. veebruaril Tartus!

Seminaril Tartus leitakse liikmete ühised väärtused ja läbi nende pannakse uus algus arengukava loomisele. Lisaks arutatakse riigi noortevaldkonna arengukava valupunkte.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Jätkuvad arutelud programmi Euroopa Noored tuleviku üle

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega. Programmide ühendamise vastu on enamik Euroopa Liidu liikmesriike. Taani eesistumise ajal leppisid liikmesriigid osaliselt kokku kompromissettepanekus, millega otsustati luua eraldiseisev noortepeatükk. 
Loe täpsemalt siit

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Koolitus \”YIntro – Training For Trainers on Youth Information\”
Eesti Noorsootöö Keskus korraldab konkursi 4 osaleja leidmiseks noorteinfo YIntro koolitajate koolitusel osalemiseks. YIntro koolitus on Euroopa Noorteinfo ja Nõustamise Agentuuri ERYICA poolt välja töötatud koolitus-pakett, mis on suunatud noorsootöötajatele ja annab professionaalsed teadmised noorteinfotööst – kuidas arendada ja vahendada noorteinfo teenust kvaliteetselt.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: \”Tagasi kooli\” kutse ehk mis on 45 minuti mõju?
25. veebruarist 1. märtsini ootab Sind \”Tagasi kooli\” fookusnädal. Koolid üle Eesti avavad uksed külalisõpetajatele, kes on valmis õpilastega oma teadmisi ja kogemusi jagama. Tule ja anna (vähemalt) üks tund!
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Rahvusvaheliste noortealgatuste teemaline koolitus \”Heal the World\”
Kas Sind huvitavad tervislikud eluviisid? Kas tunned muret noorte inimeste tervisekahjulike harjumuste pärast? Kas usud, et Sina saad maailma muuta, kui oleks vaid raha ja mõttekaaslasi? Tule liitu Soome ja Eesti noortega, kes on huvitatud samadest asjadest ja valmis olukorra muutmiseks midagi ise ette võtma!
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Akrediteeringust projektini – koolitus Euroopa vabatahtliku teenistuse saatvatele ja vastuvõtvatele organisatsioonidele
Koolitus aitab akrediteeritud (või akrediteerimisprotsessis olevail) organisatsioonidel mõtestada taotleja rolli kasu ning võimalusi ning jõuda projektini. Oluline on, et plaanite organisatsiooniga võtta ette EVT projekti kirjutamise ja astuda taotleja kingadesse.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Euroopa Noored brantš vene keeles
Kooseinestamise käigus pakutakse uusi teadmisi programmi Euroopa Noored kahe enam levinuma alaprogrammi (noortevahetused ja noortealgatused), nende rahastamis- ja taotlustingimuste kohta, lisaks saab kuulda kohalikke projektikogemusi ning saada paremini tuttavaks kohalike tegijatega.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Lendstart24
8.-9. märtsil toimub Tartus Teaduskeskuses AHHAA koolinoorsootöö ja mitteformaalse õppimise inkubaator Lendstart 24, mille eesmärgiks on jõuda veelgi tulemuslikuma ning eesmärgipärasema huvitegevuseni koolikeskkonnas.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Koolituskohtumine EVT HUVIMAAILMAS
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo kutsub Teid osalema programmi Euroopa Noored alaprogrammi Euroopa vabatahtliku teenistuse (EVT) sissejuhatavale koolituskohtumisele EVT Huvimaailmas Koolitusele on oodatud huvihariduse ja huvitegevuse valdkonnas tegutsevad organisatsioonide esindajad, kes Soovivad oma tegevustesse kaasata välisvabatahtlikke ja motiveeritud abikäsi.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Esita kandidaate konkursile \”Kogukonna Pärl\”
Eesti Külaliikumine Kodukant kutsub kõiki inimesi ja organisatsioone igast maakonnast esitama kandidaate konkursile \”Kogukonna pärl 2013\”. Konkurss toimub juba teist aastat ja selle eesmärk on tunnustada kogukonna arengusse panustavaid peresid üle Eesti.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Leia partnerid noortevahetuseks! Rahvusvaheline partnerlusseminar REAL DEAL nüüd Eestis!
Programm Euroopa Noored kutsub noorsootöötajaid/sotsiaaltöötajaid/ erinoorsootöötajaid/sotsiaalpedagooge koos noortega kandideerima kaasavate noortevahetusprojektide põnevale ringreisile!
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Algas üle-euroopaline multimeedia konkurss \”Sisserändajad Euroopas\”
Euroopa Komisjon kuulutas kunsti-, graafika- ja kommunikatsioonierialasid õpetavatele koolidele välja üleeuroopalise multimeedia võistluse teemal \”Sisserändajad Euroopas\”. Konkursile oodatakse töid Euroopa Liidu ja Horvaatia kunsti-, ajakirjandus-, audiovisuaalvaldkonna ja kommunikatsioonierialade õpilastelt vanuses üle 18 eluaasta. Konkursil saab osaleda kolmes eri kategoorias: plakat, foto ja video.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tasuta koolitus ,,Räägime noortega tervisest\” Tallinnas ja Tartus
Olete oodatud Tervise Arengu Instituudi poolt korraldatud 3-päevasele tasuta koolitusele ,,Räägime noortega tervisest\”. Koolituse eesmärk on toetada läbi noorsootöö noorte sotsiaalseid ja isiklikke vajadusi tervisevaldkonnas. Koolituse sihtrühmaks on noorsootöötajad, noortekeskuste töötajad, huvijuhid, noortega töötavad spetsialistid. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Heateo Sihtasutus otsib enda portfelli suure mõjuga algatusi!
Otsime taas eestvedajaid, kes soovivad ära lahendada mõne põletavalt olulise probleemi Eesti ühiskonnas! Heateo toetusportfelli on oodatud kandideerima elujõulise tegevusmudeliga algatused, mis pakuvad uuenduslikke ning pikaajalise mõjuga lahendusi. Võrdselt otsime nii tublisid alustajaid kui ka arenguhüpet teha soovivaid kogemustega organisatsioone.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Koomiksite võistlus loob diskussiooni rassismi ja diskrimineerimise teemadel
Maailmahariduskeskus kuulutab välja võistluse, mis kaasab Eesti sisserändajaid ning teise põlvkonna immigrante arutlema diskrimineerimise teemal, et elavdada dialoogi rassismi, ksenofoobia ja diskrimineerimise vastu Euroopas. Auhinnale saavad kandideerida koomiksite joonistajad Euroopast, kellel on sisserändaja taust.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Kultuuridevaheline õppimine noortevahetuses – Mis? Kuidas? – Selgub Hollandis!
CUT the ICE on kultuuridevahelisele õppimisele ja noortevahetustele keskenduv rahvusvaheline koolitus, mis toimub 14.-19.aprillil 2013 Hollandis ning toob kokku noortevaldkonna tegijad üle Euroopa.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Koolitus Hispaanias – kuidas kaasata vähemate võimalustega noori Euroopa Noored projektidesse?
Koolituse eesmärk on soodustada just vähemate võimalustega noori kaasavate noortevahetuste tegemist. 
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Noortepoliitika konverents Saksamaal
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo kutsub teid osalema rahvusvahelisel konverentsil \”Building Tomorrow\’s Europe\”, mis pakub võimalust Euroopa noortepoliitika alaste kogemuste ja uuringute tulemuste jagamiseks.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Noorte liidrite ja ettevõtjate seminar Helsingis
Tule loo endale noorte liidrite ja ettevõtjate võrgustik! Osalemine ja majutus on konkursi läbinule tasuta, lennupiletite alusel kaetakse ka transport, lisaks makstakse päevas taskuraha €40 saabumisel. 
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Magical Mystery tour Lätis kutsub leidma partnereid noortevahetuseks
Programm Euroopa Noored kutsub noorsootöötajaid/sotsiaaltöötajaid/ erinoorsootöötajaid/sotsiaalpedagooge koos noortega kandideerima kaasavate noortevahetusprojektide põnevale ringreisile!
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTAMINE: Innovest saab toetust taotleda 16-24-aastaste noorte ning töötute lapsevanemate tööjõuturule toomiseks 
28. jaanuaril kuulutasid SA Innove ja Sotsiaalministeerium avatuks Euroopa Sotsiaalfondi taotlusvooru \”Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine\”. Taotluste esitamise tähtaeg on 4. märts 2013 kl 17.00. Toetuse andmise eesmärgiks on kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine ning töötute ja mitteaktiivsete hõivesse toomine.
Lisainfot siit

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
19.02 toimus ENLi Osaluskooli visiit Riigikokku
21.02 esindab juhatuse esimees Mailis Ostra ENLi Tulumaksusoodustusega MTÜde komisjonis
21.02 osaleb avalike suhete spetsialist Karl Hallik Haridus- ja Teadusministeeriumi noorsootöötajate tunnustusürituse noorte tunnustuskomisjoni eelkohtumisel
22.02 viib osaluskogude koordinaator Liina Rüütel läbi maakondliku visiidi Hiiumaale
22.02 räägib avalike suhete spetsialist Karl Hallik Pärnu Koidula Gümnaasiumi aktusel noorte osalusest ja varivalimistest
22.02 toimub Tartus ENLi arengukava ja väärtuste seminar

 

Eelmisel nädalal:
11.02 kohtus personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik Euroopa Noored Eesti büroo esindajatega, et leppida kokku projektikirjutamise koolitused ENLi liikmetele
12.02 toimus ENLi Osaluskooli visiit Tallinna Linnavalitsusse. NB! Sotsiaalministeeriumi külastus lükkus 12. märtsile
12.02 osales juhatuse esimees Mailis Ostra Tallinna Spordi- ja Noorsooameti Tallinna Noortenädala arutelul 
13.-14.02 osales osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Linnade ja valdade päeval, kus tutvustas osaluskogusid ja noortevolikogude loomisvõimalusi
15.02 toimus ENLi kontoris Osaluskogude Projektifondi kolleegiumi koosolek
15.-16.02 esindasid osaluskogude koordinaator Liina Rüütel, osaluskogude teavituskampaania projektijuht Maarja-Liis Merimetsa ja MUG Eesti esindajad ENLi Tartumaa haridusmessil Intellektika
17.02 toimus ENLi kontoris arengukava ja väärtuste seminar

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status