/ ENLi Teated 362

\"ENL\"

23. aprill 2013
ENLi Teated nr 362

\"\"

UUDISED

¤ Ainulaadne võimalus 2013. aastal – Varivalimiskomisjon otsib liikmeid!

Eesti Noorteühenduste Liit otsib poliitiliselt sõltumatu projekti \”Noorte Varivalimised 2013\” meeskonda maakondlike osaluskogude ja linna- ja valla noortevolikogude seast VARIVALIMISKOMISJONIDE vastutajaid ja liikmeid, kelle peamiseks ülesandeks on vastutada oktoobri alguses maakondlike avalike varivalimispunktide usaldusväärse töö kulgemise eest, et tagada noortele võimalus oma arvamus Varivalimiste hääletusel välja öelda.
Loe täpsemalt siit

 

¤ EÜL otsib juhatuse aseesimeest

Eesti Üliõpilaskondade Liit ootab aktiivseid üliõpilasi kandideerima Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatusse aseesimehe kohale. Valimised toimuvad üldkoosoleku käigus 16. juuni istungil.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL otsib esindajat UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni nõukotta

ENLi esindajaks on oodatud kandideerima kõik kuni 21-aastased noored, kellel on huvi ja baasteadmised UNESCO teemavaldkondi puudutavates küsimustes (eelkõige noortevaldkond). Kandideerimiseks on vajalik hea inglise keele oskus, kuna osa töömaterjale võidakse esitada inglise keeles.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL otsib esindajat Lasteombudsmani nõuandvasse kokku

Eestis loodi lasteombudsman 19. märtsil 2011. aastal, kui õiguskantslerile pandi lapse õiguste kaitse ja edendamise ülesanded. Lasteombudsman seisab selle eest, et kõik inimesed austaksid lapse õigusi ning lähtuksid lapse parimatest huvidest.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja revisjonikomisjoni liikme valimised

Kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Revisjonikomisjoni koosseisus jätkavad Irmeli Alt ja Raigo Jahu. Revisjonikomisjoni roll ja töökorraldus on sätestatud põhikirjas ning kodukorras. Vastavalt ENLi põhikirjale kuulub revisjonikomisjoni 3 liiget.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja valimised kahele vabanenud kohale ENLi nõukogus

Kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Nõukogu vastutab üldkoosoleku ees ENLi eesmärkide järgimise eest, suunates ja kontrollides juhatuse tööd. Nõukogu roll ja töökorraldus on sätestatud põhikirjas ning kodukorras.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja konkursi OSALUSKOGUDE KOORDINAATORI leidmiseks

Otsime üht särasilmset noort, kes sooviks täistöökohaga arendada ja aidata Eestis tegutsevaid ja loodavaid osaluskogusid.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi Kevadseminar mais!

Kevadseminar toimub sel aastal teist korda kahe-päevase sündmusena, kuhu tulevad kokku noorteühenduste ja osaluskogude noored. Üheskoos saadakse uusi teadmisi ja kogemusi nii koolituste kui arutelude raames. Kevadseminari esimesel õhtul tähistame ENLi 11. sünnipäeva ja järgmisel päeval toimub ENLi üldkoosolek.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi osaluskogude projektifond taas aktiivne – järgmine voor juba juunis!

Toetus on mõeldud alustavatele ja olemasolevatele osaluskogudele tegevuste korraldamiseks. Osaluskogude projektifond koosneb kahest alafondist: Algatusfond – alustavatele osaluskogudele, saab taotleda toetust kuni 200 EURi & Arendusfond – vähemalt kuus kuud tegutsenud osaluskogudele, saab taotleda kuni 800 EURi.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Koolitused 2013. aasta esimeses pooles

Kõikidest koolitustest saavad ENLi liikmed osa võtta tasuta või 50% soodustusega (registreerimisel tuleb märkida, et olete ENLi liige)
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

18.-19. mai – ENLi Kevadseminar ja üldkoosolek Tallinnas (info)
25.-28. juuli – ENLi suvekool Pärnumaal
25. okt – ENLi meediakonverents 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
24.04 osaleb kogu ENLi meeskond meeskonnakoolitusel Tallinna Ülikoolis
25.04 kohtub osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Kohila noortekeskuses Kohila noortega, et aidata luua Kohila valla noortevolikogu
25.04 kohtub osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Raplamaa omavalitsuste liidu ja Raplamaa osaluskogudega
25.04 osaleb juhatuse esimees Mailis Ostra EMSLi korraldatud vabakonna tulevikuarutelul
26.04 osalevad noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko ja juhatuse esimees Mailis Ostra Noortevaldkonna arengukava töörühmade II kohtumisel

 

Eelmisel nädalal:

15.04 osales noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Eesti Noorsootöö Keskuses noorteinfo teemalisel koosolekul
16.04 kohtus osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Põlvamaa omavalitsuste liiduga
16.04 kohtus osaluskogude koordinaatori Liina Rüütel Põlva maavalitsuse noorsoonõuniku Karin Viljusega, et arutada Põlvamaa noortekogu, sündmuste, noorsootöötajate kaasamise, omavalitsusjuhtide jms olukorda Põlvamaal
16.04 toimus ENLi kontoris Poliitiliste noorteühenduste koja koosolek
17.04 kohtusid juhatuse esimees Mailis Ostra ja varivalimiste projektijuht Maia Eskla Vabariigi Valimiskomisjoniga, et arutada koostööd varivalimiste raames 
17.04 kohtus avalike suhete spetsialist Karl Halllik EÜLi kommunikatsioonijuhi Tormis Laanistoga, et ühiselt koostada kommunikatsiooni baaskoolituse materjal, mida edaspidi mõlemas katusorganisatsioonis kasutada
17.04 toimus TLÜ tudengikohvikus Oaas Noortevaldkonna arengukava arutelu
18.-21.04 osales noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Brüsselis Euroopa noortefoorumi üldkoosolekul 
18.04 kohtus osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Hiiumaa noortekogu aseesimehe Loore Kääramehega
19.04 toimus ENLi kontoris Osaluskogude projektifondi kolleegiumi koosolek
20.04 osales juhatuse esimees Mailis Ostra Kesknoorte kongressil 


\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Kutse noorteühingute arenguprogrammi \”VÄLJAKUTSED VÕIMALUSEKS\”
Programmi raames leiab aset kolm ühist kokkusaamist ning vastavalt noorteühingu vajadustele 3-4 meeskondadele suunatud õpituba või konsultatsiooni. Oma sisult eeldab arenguprogramm noorteühingult valmisolekut ja huvi 2013. aastal oma ühingu arendamisega tegeleda ning mõtestada tehtut kaasõppijatega.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Lillelapsed tegutsevad taas – projekt \”Linn lilleliseks!\”
Linn Lilleliseks on noorte loodud projekt, mis toob kokku noori vanuses 15-25 ning täiskasvanuid Käo Päevakeskusest, et üheskoos heakorratöid teha. Päeva alustatakse erinevate tutvumis- ja soojendusmängudega, ning edasi läheb tõsiseks töö tegemiseks- istutatakse lilli, riisutakse lehti ja kustutatakse tekkinud nälg.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Osale arenguprogrammis \”Teadlik tegutseja noorsootöös\”!
Arenguprogrammi tulemusel oskad Sa erinevaid refleksiooni vahendeid kasutades analüüsida ennast ning oma töö olulisemaid tahke, et toetada toimetulekut ja hoida end läbi põlemast. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Konkurss: Euroopa kodanike aasta projekt generations@school
generations@school kutsub õpetajaid üles korraldama ürituse, mis viiks kokku kogukonna õpilased ja eakad, et avastada, kuidas saaks põlvkondadevaheline dialoog kaasa aidata paremale vastastikusele mõistmisele. Sellel kohtumisel võib arutada mõlemale põlvkonnale olulisi teemasid või algatada hoopis ühise projekti, milles noored ja eakad asuvad pikema aja jooksul koostööd tegema.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: NEET noorte abistamise ideekonkurss
Praxise ja ENTK seekordse noorteseire aastaraamatu keskseks teemaks on noorte tõrjutus ja mittetöötavad ja -õppivad noored – NEET noored. Neid noori on Eestis kokku ligemale 40 000.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kirjuta ennast Keeniasse: esseekonkurss gümnaasiumitaseme õpilastele
MTÜ Mondo koostöös Välisministeeriumiga kuulutab välja arengukoostöö teemalise esseekonkursi gümnaasiumitaseme õpilastele. Kirjutada saab kahel teemal: \”Aidata või mitte: mõtteid arengukoostööst\” või \”Miks ma kardan Aafrikat: mõttekammitsate küüsis\”
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Balkani ja Baltikumi koostöö jätkub: projektide arendamise koolitus
Kas Sa soovid rohkem teada noorsöötööst nii Balkani riikides kui Balti riikides? Kas Sa oled valmis tegema antud piirkondade vahel koostööd? Töövahendiks noortevahetused? Kui jah, siis käesolev tegevus on mõeldud Sulle!
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: EVT kui mitteformaalse õppe lisaväärtus formaalhariduse kontekstis
12.-15. juuni 2013 toimub Tallinnas rahvusvaheline seminar \”EVT kui mitteformaalse õppe lisaväärtus formaalhariduse kontekstis\”, mis toob kokku Euroopa vabatahtliku teenistusega (EVT) seotud organisatsioonid, kelle tegevused on seotud ka formaalharidusasutustega.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tallinna Linnavolikogu Simulatsioon 2013
Simulatsioon koondab kolmeks päevaks 100 noort tallinlast. Sündmuse formaat on Linnavolikogu töö simuleerimine komisjonides arutades linnale ja noortele olulisi probleeme. Tulemiks on resolutsioonid, mida kaitstakse kolmandal päeval Linnavolikogus. Simulatsioon aitab noortel paremini mõista poliitilisi otsustusprotsesse, fraktsioonide tööd volikogus, paneb noori mõtlema võimaluste peale arendada oma kodulinna ning motiveerib sellesse arengusse panustama.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Üle-euroopaline multimeedia konkurss \”Sisserändajad Euroopas\”
Euroopa Komisjon kuulutas kunsti-, graafika- ja kommunikatsioonierialasid õpetavatele koolidele välja üleeuroopalise multimeedia võistluse teemal \”Sisserändajad Euroopas\”. Konkursile oodatakse töid Euroopa Liidu ja Horvaatia kunsti-, ajakirjandus-, audiovisuaalvaldkonna ja kommunikatsioonierialade õpilastelt vanuses üle 18 eluaasta. Konkursil saab osaleda kolmes eri kategoorias: plakat, foto ja video.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Rahvusvaheline laager \”Songs for generations\”
Üle-Euroopaline põlvkondadevaheline muusikalaager ootab üle 18-aastaseid osalejaid kõikidest Euroopa riikidest. Transpordi- ja majutuskulud kaetakse 100% korraldajate poolt. Töökeeleks inglise keel.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Töövarjuks Rootsi
Töövarjuprojekt \”Noorsootöö ja noorte tööhõive\” annab noorsootöötajale, keda köidab noorte tööhõive teema, võimaluse omandada lühikese aja jooksul teadmisi ja kogemusi välisriigi noorsootöö ja/või noorte tööhõivega seotud organisatsioonis.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTAMINE: Euroopa Noored projekti tähtaeg 1. mail
Programm Euroopa Noored toetab 13-30-aastaste noorte omaalgatust ja rahvusvahelist koostööd. Programm pakub rahvusvahelisi enesetäiendamisvõimalusi ka noorsootöötajatele. Taotlusi võivad esitada kõik mittetulundusühingud, avalik- õiguslikud asutused, kohalikud omavalitsused ja noortegrupid.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status