/ ENLi Teated 367

\"ENL\"

28. mai 2013
ENLi Teated nr 367

\"\"

UUDISED

¤ Veel uusi ja toredaid inimesi ENLis!

Alates kevadest tegutsevad ENLis mitu asjalikku ja tegusat noort, kes veavad eest noortepoliitilisi teemasid. Neid on suisa nii palju, et pühendasime neile eraldi lehe.
Loe täpsemalt siit

 

¤ AVATUD ON REGISTREERIMINE ENLi SUVEKOOLI, mis toimub 25.-28. juulil Pärnumaal Pärlseljal

Neli päeva pakub suure valiku kasulikke koolitusi, paeluvaid arutelusid ja meeleolukat vaba aega. Garanteeritud on kasulikud tutvused ja kontaktid.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Uus Rajaleidja ametite andmebaas aitab elukutset valida

Rajaleidja ametite andmebaasi abil on kergem teha elukutsevalikut ning õpinguplaane. Andmebaasist saab teada, mida üks või teine ametiesindaja igapäevaselt tööl teeb, milliseid vahendeid kasutab ning milliseid teadmisi ja oskusi on eelnevalt vaja jms.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Noorteühingute juhid ootavad endale säravaid mentoreid!

See on Sinu võimalus osaleda Meie ühiskonna tuleviku kujundamises ja noorte arengus. Otsime kolme katusühingu liikmetele juhtimiskogemusega mentoreid, kelle ülesandeks oleks aidata noortel liidritel viia oma ühingu töö uuele tasemele.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Kutsume ENLi liikmeid osalema mentorprogrammis

See on Sinu võimalus saada tuge ja väljastpoolt pilku oma tegevusele. Mentorprogramm pakub noorteühenduse juhtidele juhtimismentorlust, mis toetab neid oma organisatsiooni tegevuse analüüsil, tegevuste planeerimisel ning ellu viimisel. Mentorprogramm algab koolitusega augusti lõpus ning kestab 2014. aasta kevadeni.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Anna oma allkiri ERASMUS programmi toetuseks

Euroopa Liit on eelarve kärpega seadnud väga tugevalt ohtu ERASMUS programmi tuleviku. Seetõttu on algust tehtud petitsiooniga ERASMUSE toetamiseks, kuhu on vaja kokku saada miljon allkirja.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Koolitused 2013. aasta esimeses pooles

Kõikidest koolitustest saavad ENLi liikmed osa võtta tasuta või 50% soodustusega (registreerimisel tuleb märkida, et olete ENLi liige)
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

25.-28. juuli – ENLi suvekool Pärnumaal
25. okt – ENLi meediakonverents 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
27.-31.05 osalevad struktuurse dialoogi projektijuht Kristo Peterson ja noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Brüsselis Struktuuse Dialoogi konverentsil ja Euroopa Noortenädalal YO!Fest
28.05 kohtuvad osaluskogude koordinaator Liina Rüütel ja raamatupidaja Mailika Suurpere Haapsalu noortevolikoguga ning osalevad Haapsalu Sinise nädala raames noortevolikogu päeval ja konverentsil
28.05 kohtus avalike suhete spetsialist Karl Hallik Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse esindajatega Sauel, et arutada 2013. aasta noortepäeva korraldamist
28.05 kohtus juhatuse esimees Mailis Ostra SDE ja Noorsotside esindajatega, et arutada ENLi KOV platvormi ettepanekuid SDE KOV platvormi 
28.05 osaleb varivalimiste projektijuht Maia Eskla Tartus noorte aruteluõhtul \”Noortega või noorteta\”, mis on ühtlasi varivalimiste kampaania avasündmus Lõuna-Eestis
29.-31.05 osaleb nõukogu liige Gerd Tarand League of Young Voters avaüritusel Brüsselis
30.05 osalevad juhatuse esimees Mailis Ostra, osaluskogude koordinaator Liina Rüütel ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik Euroopa Noored Eesti büroo 15. sünnipäeval
31.05 osaleb juhatuse esimees Mailis Ostra EMSLi üldkoosolekul
1.06 osalevad personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra noortekogude mentorite supervisioonisündmusel

 

Eelmisel nädalal:

20.05 andis varivalimiste projektijuht Maia Eskla Kuku Raadio Ärataja programmis intervjuu varivalimistega seonduvast
20.05 kohtusid varivalimiste projektijuht Maia Eskla ja assistent Iiris Viirpalu TENi, Väitlusseltsi ja Avatud Vabariigiga, et arutada demokraatianädala koostöökohti 
21.05
 kohtus noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Vladimir Svetiga Tallinna linna noortevolikogust ja Alina Aruojaga Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlauast, et arutada noorteühenduste ruumikasutust Tallinnas
21.05 osales osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Pärnumaa Noorte Liidu osaluskohvikus lauajuhina
21.05 kohtus osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Kärdla linna noortevolikoguga, aidates neil läbi viia valimisi
22.05 osales noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko võrdse kohtlemise võrgustiku avaüritusel
22.05 kohtus osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Hiiumaa noortekogu ning Kärdla linna linnapeaga
23.05 kohtus noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Lastekaitse Liidu esindajatega, et arutada projekti 101 last Toompeale koostöö sisu


\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Osale Varivalimiste essee- ja loovtööde konkursil!
Selle aasta teemad puudutavad noore tähtsust ja tugevust ühiskonnas, noorte arusaamu ideaalsest vallast ja heast poliitikust. Tõstatame rollide temaatika ja arutleme valija tähtsuse üle. Silmapaistvamaid töid premeeritakse väärtuslike auhindadega. Peaauhinnaks on tahvelarvuti! 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Algab üle-eestilise õpilaste kunstikonkursi \”MINU KLAAS 2013\” tööde kogumine
Oma mõtteid on seekord lubanud jagama tulla lavastaja ja teatripedagoog Lembit Peterson. Lisaks käivad läbirääkimised ühe paljudele teleekraanilt tuttava luuletaja ja ajakirjanikuga. Kellega täpsemalt tegu, see jäägu esialgu äraarvamise kohaks.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorsootöötajate Mõttekoht NO2
Oma mõtteid on seekord lubanud jagama tulla lavastaja ja teatripedagoog Lembit Peterson. Lisaks käivad läbirääkimised ühe paljudele teleekraanilt tuttava luuletaja ja ajakirjanikuga. Kellega täpsemalt tegu, see jäägu esialgu äraarvamise kohaks.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Konverents \”Infotöölised või loovklass: võimalused infoühiskonna tööturul\”
Aastakonverentsil arutleme ülikoolihariduse, \’kõrgharitud\’ noorte ja tööturu omavaheliste suhete üle ajakirjanduse ja kommunikatsiooni valdkonnas. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorteportaali koolitus
Koolituse eesmärgiks on kaasata enam noorsootöötajaid, suurendada koostööd teiste infoarendajatega ning portaalidega. Samuti ootame Teie arvamusi kuidas Noorteportaali atraktiivsemaks muuta ning mida portaali sisu juures uuendada. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Euroopa Noortenädal kutsub osalema
Kuues Euroopa Noortenädal leiab aset 26. maist- 1. juunini. Seda tähistatakse nii Euroopa Komisjoni eestvõttel kui ka EL liikmesriikides. Eestis tähistame Noortenädalaga 15 aastat Euroopa noorteprogrammidest. Noortenädalal tutvustavad Euroopa Noored projektitegijad oma projektide tulemusi, toimuvad vahvad töötoad ja etteasted. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorteinfo baaskoolitus \”YIntro\”
YIntro koolitus on Euroopa Noorteinfo ja Nõustamise Agentuuri ERYICA poolt välja töötatud koolitus-pakett, mis on suunatud noorsootöötajatele ja annab professionaalsed teadmised noorteinfotööst – kuidas arendada ja vahendada noorteinfo teenust kvaliteetselt.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorte mõistmine. Identiteet. Käsiraamatu tutvustus.
Kutsume Sind uue eestikeelse käsiraamatu \”Noorte mõistmine. Uurides identiteeti ning selle rolli rahvusvahelises noorsootöös\” tutvustavatele üritustele. Üritusel uurime käsiraamatus olevat infot ning meetodeid ning arutleme, kuidas nii identiteeditemaatikat kui antud käiraamatut oma igapäevatöös (sh rahvusvahelises noorsootöös) noortega kasutada. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Hääleta ja vali 101 Last Toompeale selle aasta põhiteema!
Nii nagu tavaks, on ka käesoleval aastal tegutsemas noortefoorum \”101 last Toompeale\”. Et noortefoorum tõesti olekski noorte enda foorum, siis tahamegi just teie käest küsida, mis võiks olla käesoleva aasta teema. Mis on teie jaoks hetkel oluline teema, millest tahaksite eelfoorumitel ja lõppfoorumil rääkida?
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Sorex kutsub: Ekskursioonid \”Rännak ajas\” Imperaator Peeter Suure merekindluse maa-alustesse käikudesse
Taas toimuvad retked Tallinna külje all Laagris asuvatesse päris kõrgetesse-laiadesse paekivisse raiutud Imperaator Peeter Suure merekindluse maa-alustesse tunnelitesse. 
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Koolitus Euroopa kodanikuks olemise teemal \”European Citizenship in Youth Work\”
Koolituse fookuses on programmi Euroopa Noored esmane prioriteet – Euroopa Kodanikuks olemise teema kriitiline ja loov mõistmine.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: \”BiTriMulti\” koolitus algajatele noortevahetuse projektikirjutajatele Küprosel
Oled mõelnud teha noortevahetust, aga ei tea, kust alustada? Mida teha esimeseks? Kuidas leida teemat? Kust leida partnereid ja kuidas nendega suhelda? Kuidas täita taotlusvormi? Kui need küsimused on Sulle tuttavad, on rahvusvaheline noortevahetuse projekti juhtimise koolitus \”BiTriMulti\”ehk BTM just Sinule mõeldud!
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Programmi Euroopa Noored tutvustav koolitus \”Appetiser\” Suurbritannias
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti bürool on taas hea meel kuulutada välja konkurss osalejate leidmiseks ülipopulaarsele koolitusele \”Appetiser\”, mille eesmärk on anda esimene kogemus rahvusvahelistest noorteprojektidest, teadmisi programmi Euroopa Noored kohta ja inspiratsiooni alustamaks rahvusvahelist koostööd.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Õuetegevused vähemate võimalustega noorte kaasamiseks: koolitus \”Let\’s get out!\” Lätis
Let\’s get out! on koolitus, mis kutsub osalejaid avastama põnevaid õueõppe meetodeid kaasamaks vähemate võimalustega noori noorsootöö tegevustesse.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Programmi Euroopa Noored seminar \”JANUS\”: vaade minevikku ja pilk tulevikku
\”Janus Project\” on programmi Euroopa Noored seminar / ?nalüüsiv kohtumine, mis vaatab tagasi viimasele seitsmele programmiaastale ja uurib, millised võimalused avanevad uue noorteprogrammi 2014+ tulekuga järgmiseks seitsmeks aastaks.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Kiire: Noorteprojekt Poolast otsib välispartnereid!
Poolast algatuse saanud üritusteprogramm otsib kõigist euroopa riikidest koostöö partnereid. Teemaks Euroopa 10 aastat peale 2004. aasta laienemist.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTAMINE: ENLi osaluskogude projektifond taas aktiivne – järgmine voor juba juunis!

Toetus on mõeldud alustavatele ja olemasolevatele osaluskogudele tegevuste korraldamiseks. Osaluskogude projektifond koosneb kahest alafondist: Algatusfond – alustavatele osaluskogudele, saab taotleda toetust kuni 200 EURi & Arendusfond – vähemalt kuus kuud tegutsenud osaluskogudele, saab taotleda kuni 800 EURi.
Loe täpsemalt siit

 

¤ RAHASTAMINE: Rahastusvõimalused EL programmist \”Kodanike Euroopa\” – järgmine taotlustähtaeg 3. juuni 2013

Noorteorganisatsioonidele on avatud võimalus taotleda toetust programmist \”Kodanike Euroopa\”, et viia ellu tegevusi, mis võimaldavad arendada rahvusvahelist koostööd sarnaste rahvusvaheliste organisatsioonidega, seejuures mõjutada arengut ka kohalikul tasandil ning tuua enam kodanikuühiskonna temaatika noortele lähemale.
Loe täpsemalt siit

 

¤ RAHASTAMINE: Tallinnas tegutsevatel noorteühingutel on võimalik esitada taotlusi äriruumi majandamiskulude toetuse saamiseks

Toetuse eesmärk on toetada Tallinna haldusterritooriumil tegutsevaid noorteühinguid äriruumide majandamiskulude tasumisel, võimaldamaks noorteühingutel tööd paremini korraldada ja organisatsiooni arendada.
Loe täpsemalt siit

 

¤ RAHASTAMINE: Avatud on projektikonkurss noorte konkurentsivõime tõstmiseks tööturul

Konkursi eesmärgiks on toetada tegevusi, mis arendavad Eestis elavate Euroopa Liidu mõistes kolmandate riikide kodanikest ja määratlemata kodakondsusega noorte oskusi ja teadmisi karjääri planeerimisel.
Loe täpsemalt siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status