/ ENLi Teated 369

\"ENL\"

11. juuni 2013
ENLi Teated nr 369

\"\"

UUDISED

¤ AVATUD ON REGISTREERIMINE ENLi SUVEKOOLI, mis toimub 25.-28. juulil Pärnumaal Pärlseljal

Neli päeva pakub suure valiku kasulikke koolitusi, paeluvaid arutelusid ja meeleolukat vaba aega. Garanteeritud on kasulikud tutvused ja kontaktid.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Noorteühingute juhid ootavad endale säravaid mentoreid!

Mentorilt ootame vähemalt 3-aastast juhtimiskogemust ja soovitatavalt võiks mentor tegutseda erasektoris. Seeläbi püüame noorteorganisatsioonide juhtimisse tuua värsket pilku ka teisest sektorist. Edukal mentorit iseloomustab aktiivne pealehakkamine, analüüsivõime ja soov noortega koos areneda.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Üle-Eestiline noortepäev toimub sel aastal Viljandis

Noortepäeva tähistatakse Viljandis linna eri paigus, peamiselt Sakala Keskuse territooriumil. Tegevused algavad kell 16:00 ning lõppevad õhtul kell 21:00 algava Tanel Padar & The Suni kontserdiga. Esindatud on noored ja noortega töötavad inimesed üle terve Eesti. 
Loe täpsemalt siit

 

¤ Anna oma allkiri ERASMUS programmi toetuseks

Euroopa Liit on eelarve kärpega seadnud väga tugevalt ohtu ERASMUS programmi tuleviku. Seetõttu on algust tehtud petitsiooniga ERASMUSE toetamiseks, kuhu on vaja kokku saada miljon allkirja.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Koolitused 2013. aasta esimeses pooles

Kõikidest koolitustest saavad ENLi liikmed osa võtta tasuta või 50% soodustusega (registreerimisel tuleb märkida, et olete ENLi liige)
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

25.-28. juuli – ENLi suvekool Pärnumaal
25. okt – ENLi meediakonverents 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
10.06 osalesid juhatuse esimees Mailis Ostra, avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Tallinna linna noortevolikogu sünnipäeval ja hooaja lõpetamisel
11.06 osaleb noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Rahandusministeeriumi korraldataval eurofondide planeerimise seminaril
12.06 kohtuvad juhatuse esimees Mailis Ostra, noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik Haridus- ja Teadusministeeriumi Noorteosakonnaga, et arutada ENLi tegevusi 2013 kevadel ja II poolaastal 
12.-14.06 osalevad juhatuse esimees Mailis Ostra, noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko, osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik Tallinna Ülikoolis rahvusvahelisel konverentsil Changing Societies and Cultures: Youth in the Digital Age
13.06 osaleb juhatuse esimees Mailis Ostra Haridus- ja Teadusministeeriumi korraldatud elukestva õppe strateegia seminaril 
15.-16.06 osaleb nõukogu liige Gerd Tarand Euroopa Noortefoorumi Akadeemias ja noorsootöö töögrupis Brüsselis

 

Eelmisel nädalal:

3.06 osalesid juhatuse esimees Mailis Ostra ja personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik Euroopa Noored Eesti büroo katuste arenguprogrammi I mooduli kohtumisel
3.06 osales noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko TÜÜLi fotonäituse avamisel Tallinna Tudengimajas
5.06 toimus Osaluskogude Koja ja juhtide koosolek
6.06 osales osaluskogude koordinaator Liina Rüütel HIV ja AIDSi ennetuse valitsuskomisjonis
7.05 osales osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Harjumaa osaluskogude koosolekul ja kohtub Harju Maavalitsusega


\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Osale Varivalimiste essee- ja loovtööde konkursil!
Selle aasta teemad puudutavad noore tähtsust ja tugevust ühiskonnas, noorte arusaamu ideaalsest vallast ja heast poliitikust. Tõstatame rollide temaatika ja arutleme valija tähtsuse üle. Silmapaistvamaid töid premeeritakse väärtuslike auhindadega. Peaauhinnaks on tahvelarvuti! 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Rahvusvaheline seminar \”We don\’t need no education! Or do we?\” Tallinnas
Seminari fookuses on küsimus kuidas haridus ning koolitus vastavad noorsootöö väljakutsetele ja aitavad sealjuures noorsootöö kvaliteeti tõsta.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: European Students for Liberty otsib projektikoordinaatoreid Eestist!
Uus noortevõrgustik Euroopas otsib omale partnereid Eestist. 2012-2013 liitus selle võrgustikuga juba 130 ülikooligruppi 27 riigist! 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: MIMO Sümpoosium \”Kunst noorsootöös\”
Sümpoosiumil käsitletakse koostöövõimalusi kunsti ja noorsootöö valdkondade vahel, tutvustatakse erinevaid kunstimeetodeid ning jagatakse MIMO projektist saadud kogemusi. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Algab üle-eestilise õpilaste kunstikonkursi \”MINU KLAAS 2013\” tööde kogumine
Oma mõtteid on seekord lubanud jagama tulla lavastaja ja teatripedagoog Lembit Peterson. Lisaks käivad läbirääkimised ühe paljudele teleekraanilt tuttava luuletaja ja ajakirjanikuga. Kellega täpsemalt tegu, see jäägu esialgu äraarvamise kohaks.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorsootöötajate Mõttekoht NO2
Oma mõtteid on seekord lubanud jagama tulla lavastaja ja teatripedagoog Lembit Peterson. Lisaks käivad läbirääkimised ühe paljudele teleekraanilt tuttava luuletaja ja ajakirjanikuga. Kellega täpsemalt tegu, see jäägu esialgu äraarvamise kohaks.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Enesejuhitud õppimine koolitusel \”To live is to learn\” Hollandis
Koolitus annab võimaluse mõista ja kogeda, mida tähendab enesejuhitud õppimine. Osalejad saavad jagada oma kogemusi, ideid, kahtlusi ja väljakutseid seoses enesejuhitud õppimisega.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Kuidas oma projekti kõigile nähtavaks teha? – koolitus \”The Show Must Go ON!\” Tšehhis
\”The Show Must Go ON!\” on 5-päevane praktiline ja kaasav koolitus programmi Euroopa Noored projektitegijatele, kes soovivad õppida, kuidas kasutada sotsiaalmeediat oma projekti nähtavaks tegemisel ja teistele tutvustamisel, kuidas panna paika oma organisatsiooni või tegevuste kommunikatsioonistrateegia ning kuidas levitada ja kasutada oma projekti tulemusi.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Koolitus \”Inclusion TV\” ehk vähemate võimalustega noorte praktiline kaasamine Austrias
Inclusion TV on 3-päevane koolitus noortevaldkonna tegijatele, kes tahavad õppida, kuidas kaasata vähemate võimalustega noori programm Euroopa Noored projektidesse.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Noortevahetus \”Muuda maailma paremaks\” Filipiinidel
Vabatahtliku ülesandeks on õpetada lastele matemaatikat, inglise keelt ja teisi reaalaineid.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Noortevahetus \”Inspireeri noori\” Poolas
Vabatahtlikud viivad poola noortele läbi töötubasid, mis kajastavad tolerantsuse, mitmekesisuse, kultuuri, ettevõtluse teemasid.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Noortevahetus \”Piire ületades\” Türgis
Korraldad taastusravil olevatele ja puuetega noortele erinevaid tegevusi koostöös AIESECi tiimiga. Kogud infot invaliidsuse kohta ning aitad keskkoolinoortel ja üliõpilastel teadlikkust kasvatada, tehes presentatsioone ja mitmesuguseid aktiivtegevusi.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTAMINE: ENLi osaluskogude projektifondi järgmine voor septembris!

Toetus on mõeldud alustavatele ja olemasolevatele osaluskogudele tegevuste korraldamiseks. Osaluskogude projektifond koosneb kahest alafondist: Algatusfond – alustavatele osaluskogudele, saab taotleda toetust kuni 200 EURi & Arendusfond – vähemalt kuus kuud tegutsenud osaluskogudele, saab taotleda kuni 800 EURi.
Loe täpsemalt siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status