/ ENLi Teated 377

\"ENL\"

24. september 2013
ENLi Teated nr 377

\"\"

UUDISED

¤ Tallinna noortekeskused ja koolid pakuvad noortele tasuta ruume

Tallinna Linna Noortevolikogu eestvedamisel pakuvad koolid ja noortekeskused noortele ning noorteühingutele võimalust kasutada oma tegevuste läbiviimiseks tasuta ruume. Tasuta ruume on õigus kasutada kõigil täisealistel noortel või noorteorganisatsioonidel eeldusel, et läbiviidav tegevus on osalejatele tasuta ning vastab noorsootöö põhimõtetele.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Lasteombudsman: lapsi tuleb rohkem kaasata kohaliku elu korraldamisse

Lasteombudsman paneb kohalikel valimistel kandideerijatele südamele, et nad arvestaks rohkem laste ja noorte vajaduste, soovide ning arvamustega. Lasteombudsmani nõunike arutelud koolinoortega näitasid, et lapsed on valmis kohaliku elukorralduse küsimustes kaasa rääkima.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL kutsub osalema noorteühenduste enesehindamisprogrammis!

ENL kutsub osalema juhtimisprogrammis, milles tuumaks on õppimine enesehindamise praktika läbi! Soovid muuta oma organisatsiooni jätkusuutlikuks ja võimekaks? Tahad seda teadlikumalt juhtida? Potentsiaalikas tööriist selleks on noorteühingule ja osaluskogule sobitatud enesehindamine. 
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi liikmele – ENLi kontaktisikute kohtumine

Et ühingute ja ENLi vaheline suhtlus oleks võimalikult selge ja konkreetne, et kontaktisikutel oleks põhjalik ülevaade ja selge pilt ENLi toimimisest ja tegevusest, liikmete õigustest ja kohustustes ning üksteise tegemistest, korraldame 5. oktoobril kontaktisikute kohtumise. 
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

5. okt – ENLi kontaktisikute kohtumine
25. okt 
– ENLi meediakonverents 
5. nov – üldkoosoleku materjalide arutelu Tallinnas
6. nov – üldkoosoleku materjalide arutelu Tartus 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
24.09 kohtusid ENLi kontoris ENLi, Eesti Noorsootöötajate Ühenduse, Eesti Huvijuhtide Liidu, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse, Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad, et arutada noortevaldkonna rahastuse küsimusi
24.09 kohtusid personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaatorid Kadi Vahtra ja Kuldar Adel Andres Lokkiga Eesti Noorsootöö Keskusest, et arutada osaluskogude hetkeseisu ja tulevikku
24.09 kohtuvad ENLi kontoris liikmed ja noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko, et arutada telklaagrite määrustikku ja riskinoorte projekti koostöös Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendusega
24.-26.09 esindab nõukogu liige Gerd Tarand ENLi Eesti-Moldova koostööseminaril Tallinnas
25.09 osaleb noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Tartus Praxise mõttehommikul
25.09 kohtub avalike suhete spetsialist Karl Hallik noortekonverentsi Lahe Koolipäev 2013 korraldajatega, et arutada koostöövõimalusi konverentsi korraldamisel 
25.09 osaleb avalike suhete spetsialist Karl Hallik EMSLi ja Praxise arutelul \”Kuidas infoühiskonna muutused enda kasuks tööle panna?\”
25.09 kohtuvad juhatuse esimees Mailis Ostra ja personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik Alo Raiestega Eesti Euroopa Liikumisest, et arutada noortekaardi ja ENLi koostööd
26.09 osaleb juhatuse esimees Mailis Ostra Tallinna Laste- ja Noortesõbraliku Linna komisjonis
26.09 osaleb ENLi eestvedaja lõimumise teemadel Oliver Nahkur ümarlaual \”Kuidas tulla toime teiskeelse õpilasega Eesti koolis?\”
26.09 osalevad ENLi, EÜLi ja EÕELi meeskonnad ühiselt vabatahtlike juhendamise koolitusel EÜLi kontoris 
26.-28.09 osaleb ENLi esindaja Liisa Lillemets UNESCOs Stockholmis 8. UNESCO Noortefoorumi ettevalmistamisel 
28.-29.09 osaleb juhatuse esimees Mailis Ostra Hiiumaal Lõokese hotellis Lääne-, Hiiu- ja Saaremaa osaluskogude koostööseminaril

 

Eelmisel nädalal:
17.-19.09 osales noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko noortegarantii koosolekul Brüsselis
18.09 tutvustas juhatuse esimees Mailis Ostra EMSLi liikmeklubi kohtumisel ENLi kohalike omavalitsuste valimiste platvormi
19.09 kohtusid personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra ENTK noorteinfo ja osaluse peaeksperdi Andres Lokkiga, et arutada osaluskogude hetkeseisu, tehtut ja tulevikuplaane
19.09 kohtus noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Paavo Palgiga Euroopa Komisjoni Eesti esindusest, et arutada noortegarantiiga seonduvat 
21.09 toimus Tallinnas noorteühingute mentorprogrammi II koolitus
21.09 esindas juhatuse esimees Mailis Ostra ENLi noorteorganisatsioon ELO 25. sünnipäeval Kadrioru Kunstimuuseumis
22.09 viis osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra läbi osaluskogude tugiprogrammi Koerus

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Kogu noorteinfo ühest kohast: Noorteportaal.ee tutvustus Tartus
Saabuval neljapäeval, 26. septembril kl 15.00 on kõigil huvilistel võimalik kuulda lähemalt, mis on Noorteportaal.ee ning missugust põnevat informatsiooni ning võimalusi kas koostööks või igapäevaste otsuste tegemisteks see endas sisaldab. Infoseminar toimub Tartus, Tartu Raekoja kolmanda korruse saalis.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Pärnumaa Skautide Gaidide Malev kutsub matkamängule!
Kõigil loodus- ja matkahuvilistel on 28. septembril võimalik osa võtta XXIII PSGMi matkamängust. Tegemist on lustlik-sportliku maastikumänguga, kus võiskonnad saavad proovile panna oma nutikuse, kiiruse, osavuse, loovuse, koostööoskuse ja matkatarkused. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kutse: arvutijoonistuste võistlus – EENet 20
Konkurss on pühendatud EENeti 20. aastapäevale. Võistlus toimub neljas vanuserühmas ning parimatele autoritele ja juhendajatele on Hariduse Infotehnoloogia SA välja pannud auhinnad.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorsootöötajate mõttekoht tuleb taas
Seekord on oma mõtteid noortest ja noorsootööst lubanud jagama tulla David Vseviov ja Linnar Priimägi. Toimumise koht on veel selgumisel, kuid sellest hoolimata võiksid neljapäeva hommikupooliku kõnekatele mõtetele ja huvitavatele mõttearendustele juba ära broneerida.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Praxise kaasamiskoolitused 2013
Seekordsed koolitused on võrreldes eelnevatega mõeldud pigem edasijõudnutele st. vähem selgitatakse, miks kaasata ning rohkem, kuidas kaasata, samuti, mis töötab ja mis mitte.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Noorte tööhõive ning ettevõtlikkuse arendamise teemaline partnerlusseminar \”Work in Progress\” Taanis
Rahvusvahelise partnerlusseminari Work in Progress eesmärgiks on anda osalejatele võimalus leida partner(id) tulevasteks noortevahetusteks, mis keskenduksid just ettevõtlikkuse ning tööhõive temaatikale.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Noorsootöötajad, kandideerige vabatahtliku tööle Ghanasse!
Eesti Välisministeeriumi finantseeritava projekti \”Vabatahtlikud Aafrikasse – Eesti ekspertide panus arengukoostöös\” raames lähetab MTÜ Mondo ühe noorsootöö eksperdi Kumasi linna Ghanasse, ajavahemikus märts 2014- mai 2014.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTAMINE: ENLi osaluskogude projektifondi järgmine tähtaeg oktoobris!

Toetus on mõeldud alustavatele ja olemasolevatele osaluskogudele tegevuste korraldamiseks. Osaluskogude projektifond koosneb kahest alafondist: Algatusfond – alustavatele osaluskogudele, saab taotleda toetust kuni 200 EURi & Arendusfond – vähemalt kuus kuud tegutsenud osaluskogudele, saab taotleda kuni 800 EURi.
Loe täpsemalt siit

 

¤ RAHASTAMINE: EMP ja Norra toetuste taotlusvoorude teabepäevad

Sotsiaalministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Justiitsministeerium ja Avatud Eesti Fond koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega korraldavad septembris-oktoobris EMP ja Norra toetuste taotlusvoorude infopäevad kümnes eri paigus. Teabepäevade raames tulevad tutvustamisele Riskilaste ja -noorte, Vabaühenduste Fondi, Rahvatervise, Koduse ja soolise vägivalla programm.
Loe täpsemalt siit

 

¤ RAHASTAMINE: Euroopa Noored taotlustähtaeg 1. oktoobril 2013

Programm Euroopa Noored toetab 13-30-aastaste noorte omaalgatust ja rahvusvahelist koostööd. Programm pakub rahvusvahelisi enesetäiendamisvõimalusi ka noorsootöötajatele. Taotlusi võivad esitada kõik mittetulundusühingud, avalik- õiguslikud asutused, kohalikud omavalitsused ja noortegrupid. Järgmine taotlustähtaeg on 1. oktoobril 2013.
Loe täpsemalt siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status