/ ENLi Teated 383

\"ENL\"

5. november 2013
ENLi Teated nr 383

\"\"

UUDISED

¤ Osaluskohvikud juba 7. novembril!

Osaluskohviku laudade taga kohtuvad NOORTE esindajad – õpilased põhikoolist, aktivistid keskkoolist, asjaarmastajad kutsekoolist, õpihimulised ülikoolist, noored emad ja isad, töötavad noored jne – KOHALIKU ELU EDENDAJATEGA – vallavanemad, linnapead, kohalikud ettevõtjad, noorsootöötajad, kultuurimaja juhatajad, ühiskonnaõpetajad, teatrijuhid, koolijuhid jne!
Loe täpsemalt siit

 

¤ EAÜS kutsub üles: Vuntsid, tervis ja peod

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts EAÜS kutsub kõiki mehi üles osalema Movembri tähistamisel, tegevustes ja loengutes. Kuidas täpsemalt, loe lingi tagant!
Loe täpsemalt siit

 

¤ AIESEC Eestis kutsub noori osalema oma programmides!

GLOBAL CITIZEN on vabatahtliku töö programm noortele, kes soovivad avardada oma maailmavaadet ja ennast arendada. AIESEC pakub noortele põnevat ja tähendusrikast kogemust võõras kultuuriruumis. Vabatahtlikuna saad võimaluse avastada maailma, luues samaaegselt kohalikus kogukonnas positiivseid muutusi. 
Loe täpsemalt siit

 

¤ Valminud KOMA KAKS ehk Noortevaldkonna koolitaja enesearengumapp vol 2!

KOMA KAKS koondab endas inspireerivaid artikleid ja mõtteteri erinevatelt koolitajatelt ja ekspertidelt, mille vormisid tervikuks Ülly Enn ja Urmo Reitav. Eeskätt on kogumik suunatud koolitajatele, õppejõududele, koolituste korraldajatele, aga ka kõigile enesearengust huvitatud noortevaldkonna kolleegidele.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

5. nov – üldkoosoleku materjalide arutelu Tallinnas
6. nov – üldkoosoleku materjalide arutelu Tartus 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
5.11 toimus ENLi kontoris üldkoosoleku materjalide arutelu
6.11 toimub ENLi üldkoosoleku materjalide arutelu Tartus
7.11 toimuvad üle Eesti osaluskohvikud
9.11 osaleb osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra noortekogude mentorprogrammi supervisioonil Tartus

 

Eelmisel nädalal:
28.10 kohtus noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Lastekaitseliidu esindaja Mart Valneriga, et arutada noorte paremat kaasamist Lastekaitseliidu tegemistesse
29.10 osalesid avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik E3 vabatahtlike programmi koolitusel EÜLi kontoris
29.10-01.11 osales ENLi esindaja Liisa Lillemets UNESCOs Pariisis toimunud 8. UNESCO noortefoorumil. 
30.10 viis personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ENLi kontoris läbi liikmekohtumise AIESECiga
31.10 osales osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Lääne-Virumaal õpilasesinduste ja noortekogu arutelul
31.10 kohtusid personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik ENLi kontoris YFU esindajatega 
31.10-1.11 osalesid nõukogu liikmed Laura Õigus ja Gerd Tarand Viimsis Athena konverentsikeskuses noorsootöö ja valdkonnaülese koostöö konverentsil Harmoonia
2.-3.11 osales osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Valgamaal osaluskogude koostööseminaril koos Põlva-, Valga- ja Võrumaa osaluskogudega

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

 

¤ OSALE: Loomekonkurss \”NATO mäng\”
Eesti NATO Ühing, Kaitseministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium kuulutavad välja loomekonkursi \”NATO mäng\” et tähistada NATO-ga liitumise 10.aastapäeva. Osalema on oodatud gümnaasiumiastme ja kutseõppeasutuse (kutsekeskharidusõpe) õpilastest moodustunud kuni 5-liikmeline rühm.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Avalda arvamust õppematerjalide kohta!
Igal aastal valmib Eestis uusi noortevaldkonna õppematerjale, mõned on mõeldud vaid oma organisatsiooni või võrgustikusiseseks kasutuseks, teised suunatud laiemalt noortele ja nendega töötavatele inimestele ja asutustele, MTÜ-dele ning kõrgkoolidele. Selleks, et saada paremat ülevaadet, kuidas Eesti noorsootöö ilmunud materjale vastu on võetud, korraldati küsitlus.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Koolitus \”Programm Euroopa Noored kui noorsootöö elluviimise tööriist\”
Arutleme selle üle, millised võimalused ja abivahendid on noorsootöötajal oma töö eesmärkide saavutamiseks olemas. Avastame uusi võimalusi tööks riskinoortega. Saame aimu tegevustest, mida teevad teised noorsootöötajad ning ammutame ideid ja inspiratsiooni uute tegevuste käivitamiseks.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Konverents \”Kuidas elad Eestimaa laps? Laps reformitormis!\”
MTÜ Lastekaitse Liidu korraldatud konverentsil on sel aastal fookuses kavandatavad muutused ühiskonna taustal, mis omakorda mõjutavad laste elu siin, praegu ja tulevikus.  Kolm pikka sammu ja kolm suurt reformi s.o.  haldus- , haridus- ja uus lastekaitseseadus tuleb konverentsiõhustikus arutlusele läbi ministrite ettekannete  ja sellele järgnevate debattide. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tallinn tunnustab noori ja noorsootöötajaid
Juba üheksandat korda toimuvale konkursile oodatakse esitama oma nominatsioone nii märkimisväärsete tegude läbiviijaid ise, kes on viimasel aastal noorte heaks midagi suurt korda saatnud, kui ka kõigi tähelepanelike linnaelanike poolt esitatud nominente. Tunnustust jagatakse ka tänavu juba tuttavas kahes kategoorias -\”Suured teod Tallinna noortele\” ning \”Tallinna noorte suured teod\”.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Eesti Puuetega Inimeste Koja foto- ja videokonkurss \”Kõik inimesed on erinevad, aga võrdsed\”
Osalema on oodatud põhikooli noored töödega, mis väärtustavad erinevaid ja erilisi inimesi meie ümber. Konkurss toimub kahes kategoorias – foto ja video ning kõige silmapaistvad tööd saavad autasustatud väga ahvatlevate auhindadega (seda lausa mõlemas kategoorias).
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kutse: arvutijoonistuste võistlus – EENet 20
Konkurss on pühendatud EENeti 20. aastapäevale. Võistlus toimub neljas vanuserühmas ning parimatele autoritele ja juhendajatele on Hariduse Infotehnoloogia SA välja pannud auhinnad.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Praxise kaasamiskoolitused 2013
Seekordsed koolitused on võrreldes eelnevatega mõeldud pigem edasijõudnutele st. vähem selgitatakse, miks kaasata ning rohkem, kuidas kaasata, samuti, mis töötab ja mis mitte.
Lisainfot siit

¤ VÄLISMAALE: Noortevahetused Kagu-Euroopa riikidega: The Real Deal – Partner Building Activity
The Real Deal – Partner Building Activity on partnerluskohtumine uutele aga ka kogenud noortevaldkonna projektitegijatele, et panna alus tulevastele koostöödele ja ühistele noortevahetuse projektidele.
Lisainfot siit

¤ VÄLISMAALE: Rahvusvaheline noorteinfo baaskoolitus \”YIntro\”
YIntro koolitus on Euroopa Noorteinfo ja Nõustamise Agentuuri ERYICA poolt välja töötatud koolitus-pakett, mis on suunatud noorsootöötajatele ja annab professionaalsed teadmised noorteinfo tööst – kuidas arendada ja vahendada noorteinfo teenust kvaliteetselt.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status