/ ENLi Teated 391

\"ENL\"

21. jaanuar 2014
ENLi Teated nr 391

\"\"

UUDISED

¤ Avatud kandideerimine ENLi nõukokku!

Nõukogu pädevusse kuulub enne üldkoosolekule esitamist juhatuse koostatud majandusaasta aruande, tegevuskava, eelarve ja arengukava heakskiitmine;juhatuse liikmetega lepingute allkirjastamise korraldamine ja ENLi organite nõustamine vastavalt oma kompetentsile.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja konkursi NOORTEPOLIITIKA PRAKTIKANDI leidmiseks

Praktika raames koostab praktikant kaardistuse Eesti noortepoliitika valdkondadest ning osaleb noortepoliitikaga seotud koosolekutel. See on Sinu võimalus saada teada, kes, kus ja kuidas Eestis noortepoliitikat korraldab!
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Õpilasesinduste Liit ootab aktiivseid õpilasi kandideerima juhatusse 2014-2015 tegevusaastaks!

Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatusse kuulumine annab Sulle võimaluse juhtida ja suunata Eesti kõige suurema noorteorganisatsiooni igapäevatööd, esindada Eesti õpilasi nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, anda panus haridussüsteemi arengusse ning saada suurel hulgal kogemusi ja uusi hindamatuid tutvusi! Juhatusse on õigus kandideerida kõigil liikmeskoolide õpilastel.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Tulemas on Erasmus+ tutvustavad Euroopa Noored infoseminarid

Uue programmi võimaluste tutvustamiseks korraldab Euroopa Noored Eesti büroo 12 infopäeva üle Eesti, sh kaks venekeelset. Infoseminarile ootame kõiki noori ja noortega tegelevaid inimesi, kellel on huvi Erasmus+ programmi toel noorteprojekte ellu viia. Kasulikku infot jagame nii neile, kes on varem Euroopa Noored programmis projekte teinud, kui ka neile, kes alles mõtlevad oma esimese projekti peale.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

7.-8. veebruar – ENLi talvekool
8. veebruar – ENLi erakorraline üldkoosolek

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
20.01 toimus ENLi kontoris tutvustav kohtumine ENLi juhatuse ja Eesti Avatud Noorteühenduste Keskuse, Eesti Noorsootöötajate Ühenduste ja Eesti Huvijuhtide Liidu vahel
21.01 osalesid juhatuse esimees Reet Sillavee ja juhatuse aseesimees Liisa Lillemets Inimõiguste Keskuse korraldatud projekti \”Võrdse kohtlemise koolitusprogramm kodanikuühendustele\” raames huvikaitse seminaril, kus räägiti läbirääkimiste pidamisest; koolitaja Georg Merilo, rahastas Sotsiaalministeerium
21.01 kohtus osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra Asko Taluga, et arutada mentorprogrammi lõpusündmusega seonduvat
23.01 kohtuvad juhatuse esimees Reet Sillavee ja tegevjuht Kaidi Nurmik ENLi kontoris YFU Eestiga
26.01 toimub osaluskogude mentorprogrammi kokkuvõttev seminar

 

Eelmisel nädalal:
14.1 kohtusid tegevjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra EÜLi juhatuse aseesimehe Silver Ooliga, et arutada ühist mentorprogrammi
14.1 käisid ENLi juhatuse liikmed Reet Sillavee, Liisa Lillemets ja Triinu Bõstrov ning noortepoliitika nõunik Harri Puskar ühiselt DoonoriFoorumis verd andmas
16.1 kohtusid osaluskogude koordinaatorid Kadi Vahtra ja Kuldar Adel ENLi kontoris Eesti Noorsootöö Keskuse noorsootöö arendamise osakonna peaspetsialisti Andres Lokkiga 

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Seminar-koolitus noortelaagrite juhtidele ja korraldajatele
Kurgjärve Noortelaager tähistab käesoleval aastal 50ndat sünnipäeva ning teemadena käsitleme noortevaldkonna arengusuundi,tutvustame EMP programmi rahastus- ning üldtingimusi ja Eesti kutsekvalifikatsiooniraamistikku.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Õpilasakadeemia kevadsemestri kursustele registreerimine on avatud
Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia kevadsemestri kursustele registreerimine on avatud ja kestab 6. veebruarini. Head Õpilasakadeemia sõbrad, olete oodatud ennast täiendama filmiõpetuse, rahvusvaheliste suhete, sotsiaal- ja kultuurantropoloogia, hispaania ja itaalia keele ja kultuuri, rakenduspsühholoogia ja kommunikatsiooni valdkonnas. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Sorex kutsub vaatama \”jääriiki\” Tallinna ja Maardu piirile
Seekord rännatakse kohta, kus põrkuvad omavahel maa seest tulev soe õhk ja väljas valitsev jahedus, moodustub külmadega tõeline talvevõlumaa ehk alt üles kasvavatest erineva pikkuse ja jämedusega, nii sirgetest kui kõveratest purikatest koosnev sammastik. Pikimad purikad küünivad lausa üle meetri. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2014 konkurss on pikendatud 10. veebruarini!
Karl Suure Euroopa noorteauhind antakse noorte projektidele, millega edendatakse üksteisemõistmist ja ühtse Euroopa identiteedi kujunemist ning tuuakse praktilisi näiteid selle kohta, kuidas eurooplased elavad ühe kogukonnana.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Eesti Skautide Ühing kutsub koolitusele: Mida tahab noor teada seksist?
Sageli arvame, et tänapäeval on internetist kõik kättesaadav ja noored teavad seksuaaltervisest kõike. Tegelikkus on aga see, et tihtilugu ei osata küberavarustest leida seda õiget infot üles või siis tekitab netist saadud info noorel veel omakorda küsimusi või on see veidi moonutatud nurga alt vaadatud ja lõpuks minnakse küsima ikkagi täiskasvanu käest. Mis vastuseid anda ja kuidas antud teemale tänapäeval lähenetakse, sellest koolitusel räägimegi. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Minu paroodiareklaam – auhinnaks telekad, koolitused ja töökohad!
Kõik, kes filmi- ja/või reklaamimaailma vastu huvi tunnevad, on konkursile oodatud. Ei hinnata niivõrd tehnilist teostust, kuivõrd säravaid ideid ja loomingulist lähenemist. Lisapõhjuse osalemiseks annavad kindlasti auhinnad, väärikas žürii ning võimalus jalg filmimaailma ukse vahele saada.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Loomekonkurss \”NATO mäng\”
Eesti NATO Ühing, Kaitseministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium kuulutavad välja loomekonkursi \”NATO mäng\” et tähistada NATO-ga liitumise 10.aastapäeva. Osalema on oodatud gümnaasiumiastme ja kutseõppeasutuse (kutsekeskharidusõpe) õpilastest moodustunud kuni 5-liikmeline rühm.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: GLEN kutsub noori vabatahtlikeks arengumaadesse
GLEN Eesti programm saadab 2014. aastal kolmeks kuuks laia maailma kümme vabatahtlikku, kes osalevad arengukoostöö projektides Indias, Birmas ning Aafrika ja Kesk-Aasia riikides.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Koolitus noorsootöö soolistest aspektidest Hispaanias!
24.-30. märts toimub Tarragonas (Barcelona lähistel), Hispaanias soolisust ja noorsootööd puudutav koolituskursus. Kaetakse 70% transpordikuludest ning osavõtutasu on 45 eur. Taotlemine 26. jaanuarini!
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: Tööd alustas kultuurikoostööd toetav programm Loov Euroopa
Sel aastal alustas kultuurikoostöö toetamist programm \”Loov Euroopa\”, mis ühendab varem eraldi seisnud programmid \”Kultuur,\” \”MEDIA\” ja \”MEDIA Mundus.\” Programmi eelarveks perioodil 2014-2020 on ette nähtud 1,46 miljardit eurot.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: Riik toetab laste ja noorte riskikäitumise ennetust
Eesti Noorsootöö Keskusel (ENTK), Haridus- ja Teadusministeeriumil, Justiitsministeeriumil ning Sotsiaalministeeriumil on Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetatud programmis \”Riskilapsed ja –noored\” avanemas kolm taotlusvooru. Voorud keskenduvad kaasamisele ja sekkumistele haridussüsteemis, tõrjutud noorte kaasamisele ja õigusrikkumiste ennetamisele ning kogukondlikele kuriteoennetuslikele algatustele.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status