/ ENLi Teated 392

\"ENL\"

28. jaanuar 2014
ENLi Teated nr 392

\"\"

UUDISED

¤ Selgunud on League of Young Voters projektijuht ja projekti assistent!

League of Young Voters projektijuhiks valiti Marju Tamp, kes on varem ENLis töötanud Varivalimiste meeskonnas ja assistendiks varasem vabatahtlik Alina Aruoja!
Loe täpsemalt siit

 

¤ Liitu üle-Eestilise projekti \”League of Young Voters\” meeskonnaga!

League of Young Voters on noortele valijatele (18-26) suunatud apoliitiline ühiskondlik kampaania, mille eesmärk on Euroopa Parlamendi valimise käigus noori puudutavate teemade tõstatamine, noorte teadlikkuse tõstmine Euroopa Parlamendi ja selle valimise kohta ning valimisaktiivsuse suurendamine noorte seas. Kokku pannakse üle-Eestiline projektimeeskond, kuhu kuuluvad maakondlikud koordinaatorid.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Avatud kandideerimine ENLi nõukokku!

Nõukogu pädevusse kuulub enne üldkoosolekule esitamist juhatuse koostatud majandusaasta aruande, tegevuskava, eelarve ja arengukava heakskiitmine;juhatuse liikmetega lepingute allkirjastamise korraldamine ja ENLi organite nõustamine vastavalt oma kompetentsile.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Õpilasesinduste Liit ootab aktiivseid õpilasi kandideerima juhatusse 2014-2015 tegevusaastaks!

Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatusse kuulumine annab Sulle võimaluse juhtida ja suunata Eesti kõige suurema noorteorganisatsiooni igapäevatööd, esindada Eesti õpilasi nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, anda panus haridussüsteemi arengusse ning saada suurel hulgal kogemusi ja uusi hindamatuid tutvusi! Juhatusse on õigus kandideerida kõigil liikmeskoolide õpilastel.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Tulemas on Erasmus+ tutvustavad Euroopa Noored infoseminarid

Uue programmi võimaluste tutvustamiseks korraldab Euroopa Noored Eesti büroo 12 infopäeva üle Eesti, sh kaks venekeelset. Infoseminarile ootame kõiki noori ja noortega tegelevaid inimesi, kellel on huvi Erasmus+ programmi toel noorteprojekte ellu viia. Kasulikku infot jagame nii neile, kes on varem Euroopa Noored programmis projekte teinud, kui ka neile, kes alles mõtlevad oma esimese projekti peale.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

7.-8. veebruar – ENLi talvekool
8. veebruar – ENLi erakorraline üldkoosolek

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
28.01 kohtusid juhatus koosseisus Reet Sillavee, Liisa Lillemets ja Triin Bõstrov, tegevjuht Kaidi Nurmik ja vabatahtlik Mailis Ostra Urmo Kübaraga EMSList, et arutada ENLi kui võrgustiku potentsiaali
29.01 kohtuvad juhatus koosseisus Reet Sillavee, Liisa Lillemets ja Triin Bõstrov Eesti Euroopa Liikumise esindajatega, et arutada võimalikke koostööpunkte
29.01 kohtuvad juhatuse esimees Reet Sillavee ja tegevjuht Kaidi Nurmik Silver Ooliga EÜList, et arutada võimalikke koostööpunkte kontorite tasandil
29.01 osaleb juhatuse esimees Reet Sillavee EMSLi ja Praxise aruteluseminaril \”Kuidas aitab koostöö avaliku ja ärisektoriga vabaühendustel oma eesmärke saavutada ja probleeme vältida?\”. Saada oma mõtted sel teemalreet@enl.ee
30.01 kohtub juhatuse esimees Reet Sillavee Euroopa Noortefoorumi juhatuse liikme Aleksandra Kamilovaga, et arutada koostööpunkte
30.01 kohtub juhatus koosseisus Reet Sillavee, Liisa Lillemets ja Triin Bõstrov Haridus- ja Teadusministeeriumi Noorteosakonnaga, et arutada 2014 tegevusi, prioriteete ja noortevaldkonna arengukava rakendamist

 

Eelmisel nädalal:
20.01 toimus ENLi kontoris tutvustav kohtumine ENLi juhatuse ja Eesti Avatud Noorteühenduste Keskuse, Eesti Noorsootöötajate Ühenduste ja Eesti Huvijuhtide Liidu vahel
21.01 osalesid juhatuse esimees Reet Sillavee ja juhatuse aseesimees Liisa Lillemets Inimõiguste Keskuse korraldatud projekti \”Võrdse kohtlemise koolitusprogramm kodanikuühendustele\” raames huvikaitse seminaril, kus räägiti läbirääkimiste pidamisest; koolitaja Georg Merilo, rahastas Sotsiaalministeerium
21.01 kohtus osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra Asko Taluga, et arutada mentorprogrammi lõpusündmusega seonduvat
23.01 kohtusid juhatuse esimees Reet Sillavee ja tegevjuht Kaidi Nurmik ENLi kontoris YFU Eestiga, et arutada võimalikke koostööpunkte
26.01 toimus osaluskogude mentorprogrammi kokkuvõttev seminar

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Head Eeskujud kutsuvad Sind inspiratsiooniõhtule-raamatuesitlusele!
Kas Sina tead, kuidas sünnivad head teod? Millal Sa viimati kellelegi oma aega kinkisid? Oleme kokku pannud esimese Eesti noorte algatustest kõneleva raamatu \”Eestimaa Eeskujud\”. See raamat viib Sind inspireerivale rännakule, kus saab tutvuda noortealgatustega igast Eesti maakonnast. Tule koos meiega rändama ja uurime välja, kuidas oma aega kinkida! Kutsume Sind inspiratsiooniõhtule-raamatuesitlusele
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tunnustame parimaid karjääri- ja õppenõustamisspetsialiste
Sihtasutus Innove kuulutab välja konkursid \”Aasta karjäärispetsialist 2013\” ning \”Aasta õppenõustamisspetsialist 2013\”. Konkursside eesmärk on tõsta esile inimesi, kelle töö on olnud märkimisväärne ning oluline karjääri- ja õppenõustamisteenuste valdkonna arendamisel.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Ole osa Euroopa Tulevikulaborist!
FutureLab Europe (FLE) ehk Euroopa tulevikulabor on üle-euroopalise kodanikuühenduste võrgustiku European Alliance for Democratic Citizenship projekt, mis kutsub 20-30-aastaseid teraseid ja tegusaid noori tuleviku-Euroopa kujundamisel kaasa lööma.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorsootöötajate koolitus \”Mõjutusvahendite mitmekesistamine ja võrgustikutöö tõhustamine\”
Avatud Meele Instituut koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega kutsub tasuta koolitus-supervisioonile \”Mõjutusvahendite mitmekesistamine ja võrgustikutöö tõhustamine\”, mis algab 2014. aasta veebruaris. Koolitused toimuvad Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Haapsalus.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tallinna noortenädala 2014 ideekonkurss!
Tallinna Spordi- ja Noorsooamet kutsub kõiki osa võtma Tallinna noortenädala 2014 ideekonkursist \”Raamist (ruumist) välja!\” Konkursi eesmärgiks on leida sündmuste, häppeningide, konkursside jm kavandeid ning kokku panna eriprogramm Tallinna noortenädala 2014 kavasse. Konkursist on oodatud osa võtma kõik Tallinna inimesed, olenemata vanusest!
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Seminar-koolitus noortelaagrite juhtidele ja korraldajatele
Kurgjärve Noortelaager tähistab käesoleval aastal 50ndat sünnipäeva ning teemadena käsitleme noortevaldkonna arengusuundi,tutvustame EMP programmi rahastus- ning üldtingimusi ja Eesti kutsekvalifikatsiooniraamistikku.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Õpilasakadeemia kevadsemestri kursustele registreerimine on avatud
Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia kevadsemestri kursustele registreerimine on avatud ja kestab 6. veebruarini. Head Õpilasakadeemia sõbrad, olete oodatud ennast täiendama filmiõpetuse, rahvusvaheliste suhete, sotsiaal- ja kultuurantropoloogia, hispaania ja itaalia keele ja kultuuri, rakenduspsühholoogia ja kommunikatsiooni valdkonnas. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2014 konkurss on pikendatud 10. veebruarini!
Karl Suure Euroopa noorteauhind antakse noorte projektidele, millega edendatakse üksteisemõistmist ja ühtse Euroopa identiteedi kujunemist ning tuuakse praktilisi näiteid selle kohta, kuidas eurooplased elavad ühe kogukonnana.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Minu paroodiareklaam – auhinnaks telekad, koolitused ja töökohad!
Kõik, kes filmi- ja/või reklaamimaailma vastu huvi tunnevad, on konkursile oodatud. Ei hinnata niivõrd tehnilist teostust, kuivõrd säravaid ideid ja loomingulist lähenemist. Lisapõhjuse osalemiseks annavad kindlasti auhinnad, väärikas žürii ning võimalus jalg filmimaailma ukse vahele saada.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Loomekonkurss \”NATO mäng\”
Eesti NATO Ühing, Kaitseministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium kuulutavad välja loomekonkursi \”NATO mäng\” et tähistada NATO-ga liitumise 10.aastapäeva. Osalema on oodatud gümnaasiumiastme ja kutseõppeasutuse (kutsekeskharidusõpe) õpilastest moodustunud kuni 5-liikmeline rühm.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: Ole esimene projektitegija Erasmus+ programmis: IDEE24 koolitused veebruaris ja märtsis
Olete noored mõnest noorteorganisatsioonist, koolist või noortekeskusest ning soovite midagi ära teha, kuid päris tegutsemiseni pole veel jõudnud? Ideid on, tahtmist on! Aga mis nüüd edasi..? Kutsume teid osa võtma ideelaborist, kus noored üle Eesti tulevad kokku, et üheskoos oma algusjärgus või pooleliolevaid projektiideid arendada või hoopis uusi ideid välja mõelda.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status