/ ENLi Teated 393

\"ENL\"

4. veebruar 2014
ENLi Teated nr 393

\"\"

UUDISED

¤ Tule anna oma panus noortesõbralikuma ühiskonna kujunemisse!

Tule saa osa põnevast arutelust Tallinnas, Tartus või Narvas ja anna enda panus noortesõbralikuma ühiskonna kujunemisse! Arutelud toimuvad hetkel Euroopa seadusandluses aktuaalsetel noori puudutavatel teemadel ja leiavad sarnasel kujul aset kõikjal Euroopa Liidu liikmesriikides, et koguda iga riigi noorte ideid ja mõtteid.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Kandideeri ENEB esitlejaks

SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo kuulutab välja konkursi programmi Erasmus+: Euroopa Noored esitlejate leidmiseks Esitlejad tutvustavad Erasmus+ programmi noortevaldkonna võimalusi noortele ja noortega töötavatele spetsialistidele erinevatel üritustel (messid, konverentsid, koolitunnid, infopäevad jne).
Loe täpsemalt siit

 

¤ Too oma teema Arvamusfestivalile!

Paljud vabaühendused korraldavad igal aastal konverentse ja seminare olulistel teemadel. Äkki tasub eraldi ürituse tegemise asemel korraldada need Arvamusfestivali raames Paides? Tuleb ilmselt odavam, nõuab vähem korraldusvaeva ning loob rohkem võimalusi selleks, et teie teemadest kuulevad ka inimesed, kes ise vahetult selles valdkonnas ei tegutse. 
Loe täpsemalt siit

 

¤ Liitu üle-Eestilise projekti \”League of Young Voters\” meeskonnaga!

League of Young Voters on noortele valijatele (18-26) suunatud apoliitiline ühiskondlik kampaania, mille eesmärk on Euroopa Parlamendi valimise käigus noori puudutavate teemade tõstatamine, noorte teadlikkuse tõstmine Euroopa Parlamendi ja selle valimise kohta ning valimisaktiivsuse suurendamine noorte seas. Kokku pannakse üle-Eestiline projektimeeskond, kuhu kuuluvad maakondlikud koordinaatorid.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Õpilasesinduste Liit ootab aktiivseid õpilasi kandideerima juhatusse 2014-2015 tegevusaastaks!

Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatusse kuulumine annab Sulle võimaluse juhtida ja suunata Eesti kõige suurema noorteorganisatsiooni igapäevatööd, esindada Eesti õpilasi nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, anda panus haridussüsteemi arengusse ning saada suurel hulgal kogemusi ja uusi hindamatuid tutvusi! Juhatusse on õigus kandideerida kõigil liikmeskoolide õpilastel.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Käivad Erasmus+ tutvustavad Euroopa Noored infoseminarid

Uue programmi võimaluste tutvustamiseks korraldab Euroopa Noored Eesti büroo 12 infopäeva üle Eesti, sh kaks venekeelset. Infoseminarile ootame kõiki noori ja noortega tegelevaid inimesi, kellel on huvi Erasmus+ programmi toel noorteprojekte ellu viia. Kasulikku infot jagame nii neile, kes on varem Euroopa Noored programmis projekte teinud, kui ka neile, kes alles mõtlevad oma esimese projekti peale.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

7.-8. veebruar – ENLi talvekool
8. veebruar – ENLi erakorraline üldkoosolek 
19. aprill – Europarlamendi teemalised osaluskohvikud üle Eesti

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
3.02 kohtus juhatuse aseesimees Liisa Lillemets MTÜ Mondo ja UNESCO esindajatega, et arutada võimalikke koostööpunkte
4.02 kohtusid juhatuse esimees Reet Sillavee, tegevjuht Kaidi Nurmik ja League of Young Voters projektijuht Marju Tamp Erasmus Student Networki esindajaga, et arutada koostööd tulevaste projektide raames
6.02 kohtub juhatus E3 juhatustega, et arutada ühist platvormi Europarlamendi valimistele
6.02 kohtub juhatuse esimees Reet Sillavee Eesti Kurtide Noorte Organisatsiooni esindajatega
7.-8.02 osaleb juhatus ja meeskond ENLi talvekoolis ja üldkoosolekul

 

Eelmisel nädalal:
28.01 kohtusid juhatus koosseisus Reet Sillavee, Liisa Lillemets ja Triin Bõstrov, tegevjuht Kaidi Nurmik ja vabatahtlik Mailis Ostra Urmo Kübaraga EMSList, et arutada ENLi kui võrgustiku potentsiaali
29.01 kohtusid juhatus koosseisus Reet Sillavee, Liisa Lillemets ja Triin Bõstrov Eesti Euroopa Liikumise esindajatega, et arutada võimalikke koostööpunkte
29.01 kohtusid juhatuse esimees Reet Sillavee ja tegevjuht Kaidi Nurmik Silver Ooliga EÜList, et arutada võimalikke koostööpunkte kontorite tasandil
29.01 osales juhatuse esimees Reet Sillavee EMSLi ja Praxise aruteluseminaril \”Kuidas aitab koostöö avaliku ja ärisektoriga vabaühendustel oma eesmärke saavutada ja probleeme vältida?\”
30.01 kohtus juhatuse esimees Reet Sillavee Euroopa Noortefoorumi juhatuse liikme Aleksandra Kamilovaga, et arutada koostööpunkte
30.01 kohtus juhatus koosseisus Reet Sillavee, Liisa Lillemets ja Triin Bõstrov Haridus- ja Teadusministeeriumi Noorteosakonnaga, et arutada 2014 tegevusi, prioriteete ja noortevaldkonna arengukava rakendamist

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Projekt \”Vaatame ja muudame!\”
Projekt \”Vaatame ja Muudame!\” on MTÜ Mondo poolt ellu viidav Euroopa Noorte noortealgatuse projekt, mille eesmärgiks on aidata noortel olla aktiivsemad kodanikud, tutvustada neile globaalseid teemasi, mis puudutavad nii maailma, Euroopat kui ka noori ennast.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Head Eeskujud kutsuvad Sind inspiratsiooniõhtule-raamatuesitlusele!
Kas Sina tead, kuidas sünnivad head teod? Millal Sa viimati kellelegi oma aega kinkisid? Oleme kokku pannud esimese Eesti noorte algatustest kõneleva raamatu \”Eestimaa Eeskujud\”. See raamat viib Sind inspireerivale rännakule, kus saab tutvuda noortealgatustega igast Eesti maakonnast. Tule koos meiega rändama ja uurime välja, kuidas oma aega kinkida! Kutsume Sind inspiratsiooniõhtule-raamatuesitlusele
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tunnustame parimaid karjääri- ja õppenõustamisspetsialiste
Sihtasutus Innove kuulutab välja konkursid \”Aasta karjäärispetsialist 2013\” ning \”Aasta õppenõustamisspetsialist 2013\”. Konkursside eesmärk on tõsta esile inimesi, kelle töö on olnud märkimisväärne ning oluline karjääri- ja õppenõustamisteenuste valdkonna arendamisel.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Ole osa Euroopa Tulevikulaborist!
FutureLab Europe (FLE) ehk Euroopa tulevikulabor on üle-euroopalise kodanikuühenduste võrgustiku European Alliance for Democratic Citizenship projekt, mis kutsub 20-30-aastaseid teraseid ja tegusaid noori tuleviku-Euroopa kujundamisel kaasa lööma.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorsootöötajate koolitus \”Mõjutusvahendite mitmekesistamine ja võrgustikutöö tõhustamine\”
Avatud Meele Instituut koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega kutsub tasuta koolitus-supervisioonile \”Mõjutusvahendite mitmekesistamine ja võrgustikutöö tõhustamine\”, mis algab 2014. aasta veebruaris. Koolitused toimuvad Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Haapsalus.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tallinna noortenädala 2014 ideekonkurss!
Tallinna Spordi- ja Noorsooamet kutsub kõiki osa võtma Tallinna noortenädala 2014 ideekonkursist \”Raamist (ruumist) välja!\” Konkursi eesmärgiks on leida sündmuste, häppeningide, konkursside jm kavandeid ning kokku panna eriprogramm Tallinna noortenädala 2014 kavasse. Konkursist on oodatud osa võtma kõik Tallinna inimesed, olenemata vanusest!
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Seminar-koolitus noortelaagrite juhtidele ja korraldajatele
Kurgjärve Noortelaager tähistab käesoleval aastal 50ndat sünnipäeva ning teemadena käsitleme noortevaldkonna arengusuundi,tutvustame EMP programmi rahastus- ning üldtingimusi ja Eesti kutsekvalifikatsiooniraamistikku.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Õpilasakadeemia kevadsemestri kursustele registreerimine on avatud
Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia kevadsemestri kursustele registreerimine on avatud ja kestab 6. veebruarini. Head Õpilasakadeemia sõbrad, olete oodatud ennast täiendama filmiõpetuse, rahvusvaheliste suhete, sotsiaal- ja kultuurantropoloogia, hispaania ja itaalia keele ja kultuuri, rakenduspsühholoogia ja kommunikatsiooni valdkonnas. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2014 konkurss on pikendatud 10. veebruarini!
Karl Suure Euroopa noorteauhind antakse noorte projektidele, millega edendatakse üksteisemõistmist ja ühtse Euroopa identiteedi kujunemist ning tuuakse praktilisi näiteid selle kohta, kuidas eurooplased elavad ühe kogukonnana.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Minu paroodiareklaam – auhinnaks telekad, koolitused ja töökohad!
Kõik, kes filmi- ja/või reklaamimaailma vastu huvi tunnevad, on konkursile oodatud. Ei hinnata niivõrd tehnilist teostust, kuivõrd säravaid ideid ja loomingulist lähenemist. Lisapõhjuse osalemiseks annavad kindlasti auhinnad, väärikas žürii ning võimalus jalg filmimaailma ukse vahele saada.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Loomekonkurss \”NATO mäng\”
Eesti NATO Ühing, Kaitseministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium kuulutavad välja loomekonkursi \”NATO mäng\” et tähistada NATO-ga liitumise 10.aastapäeva. Osalema on oodatud gümnaasiumiastme ja kutseõppeasutuse (kutsekeskharidusõpe) õpilastest moodustunud kuni 5-liikmeline rühm.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Noortevahetus soolistel teemadel Austrias!
27. aprill – 4. mai toimub Salzburgis, Austrias toimuval noortevahetusel \”Women\’s space\”, kuhu oodatakse osalema 18-25-aastaseid naisi. Tähtaeg juba 5. veebruaril!
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: Ole esimene projektitegija Erasmus+ programmis: IDEE24 koolitused veebruaris ja märtsis
Olete noored mõnest noorteorganisatsioonist, koolist või noortekeskusest ning soovite midagi ära teha, kuid päris tegutsemiseni pole veel jõudnud? Ideid on, tahtmist on! Aga mis nüüd edasi..? Kutsume teid osa võtma ideelaborist, kus noored üle Eesti tulevad kokku, et üheskoos oma algusjärgus või pooleliolevaid projektiideid arendada või hoopis uusi ideid välja mõelda.
Lisainfot siit

 

\"Noorteküsitlus\"

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status