/ ENLi Teated 399

\"ENL\"

18. märts 2014
ENLi Teated nr 399

\"\"

UUDISED

¤ Kutse Küüditamise ohvrite mälestamisele

MTÜ Tulipisar, Eesti Üliõpilaskondade Liit, Eesti Õpilasesinduste Liit ja Eesti Noorteühenduste Liit kutsuvad inimesi meenutama märtsiküüditamise aastapäeval, 25. märtsil, kõiki küüditamise ohvreid mälestusküünalde süütamisega. 
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL ootab noorte sisendit noorsootöö seaduse muutmiseks!

ENLi 2014.aasta tegevuskava alusel on selle aasta tegevused on nii otseselt kui ka kaudselt seotud noorsootöö seadusega. Sellest tulenevalt palume Teil anda enda organisatsiooni poolset sisendit noorsootöö seaduse muudatust vajavatele punktidele.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Tule Mentoriks ja too oma aastasse värskust!

Mentorprogrammi eesmärk on aidata kaasa noorteühingute järjepidevusele ja stabiilsusele ning muuta tegevust veelgi enam läbimõeldumaks ja eesmärgistatumaks. Programmi raames pakume mentori näol tuge eelkõige ühingu juhile.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Tule ENLi korraldusmeeskonda

ENLis toimuvad mitmed sündmused ja koolitused, mille korralduses saavad kaasa lüüa asjalikud, rõõmsameelsed ja ennast proovile panna soovivad noored! Paneme kokku sündmuste korraldusmeeskonna, kellele usaldatakse ENLi kevadseminari, suvekooli, sügisseminari, jõulupeo ja talvekooli ettevalmistamine ja läbiviimine. 
Loe täpsemalt siit

 

¤ Struktuurse dialoogi Kreeka konsultatsiooniperioodi tulemused

Eelmisel nädalal toimus Kreeka eesistumisaja Euroopa Noortekonverents, kus kohtusid Struktuurse Dialoogiga kokku puutunud noored ja ministeeriumite esindajad ühisteks aruteludeks. Kokku osales 27 riigi peale konsultatsioonis 15000 noort, neist üle 1800 Eestist.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Kandideeri tööle EL institutsioonidesse!

13. märtsil avanes taas EPSO (Euroopa Personalivaliku Ameti) üldkonkurss, et leida uusi töötajaid EL institutsioonidesse. Kui oled huvitatud rahvusvahelisest tööst, rohkelt võimalusi pakkuvast karjäärist ning soovid, et Sinu tegevuse mõju ulatuks enam kui 500 miljoni inimeseni, siis kandideeri kindlasti! 
Loe täpsemalt siit

 

¤ Uus Rajaleidja karjäärimäng paneb teadmised proovile

Rajaleidja karjäärimängus saad teada, millised on Sinu teadmised elukutse valikust. Sind ootavad ees küsimused enese, haridus- ja töömaailma, õpirände ning karjääri- ja õppenõustamisteenuste kohta.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

19.-20. märts – Mentorporgammi infoseminarid Tallinnas ja Tartus
5.-6. aprill – Sündmuste kvaliteedi juhtimise koolitus
26. aprill – Europarlamendi teemalised osaluskohvikud üle Eesti 
17.-18. mai – Kevadseminar ja üldkoosolek 
23.-26. juuli – Suvekool 
15.-16. august – Arvamusfestival

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
17.03 kohtus League of Young Voters projektijuht Marju Tamp TLÜ TudengTV esindajatega, et arutada LYV projekti reklaamklippide sisu
17.03 osales League of Young Voters projektijuht Marju Tamp Europarlamendi infobüroo III koostöökohtumisel
18.03 osaleb juhatuse esimees Reet Sillavee Tartus teaduse populariseerimise projektikomisjonis
18.03 osalevad juhatuse esimees Reet Sillavee ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Põlvamaal osaluskogude ümarlaual
18.03 osalevad juhatuse aseesimees Triin Bõstrov ja noortepoliitika nõunik Harri Puskar noortevaldkonna arengukava parlamentaarsel kuulamisel teemal Noorte sisenemine tööturule ja ettevõtlikkus
19.03 kohtuvad ENLi kontoris E3 ja Sotsiaaldemokraatide esindajad, et tutvuda E3 Europarlamendi valimiste platvormiga
19.03 viib osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Jõgevamaal läbi projektikirjutamise koolitust
20.03 osalevad juhatuse esimees Reet Sillavee ja tegevjuht Kaidi Nurmik Paides üle-Eestilise vabatahtliku tegevuse võrgustiku loomise kohtumisel
21.-23.03 osaleb vabatahtlik Gerd Tarand Euroopa Noortefoorumi noorsootöö töörühma koosolekul

 

Eelmisel nädalal:
9.-12.03 osalesid juhatuse liikmed Reet Sillavee ja Liisa Lillemets ning struktuurse dialoogi projektijuht Kristo Peterson Kreekas Struktuurse Dialoogi konverentsil
11.03 kohtus juhatuse aseesimees Triin Bõstrov Tagasi Kooli projekti korraldajatega, et arutada võimalikku koostööd
11.03 pidas tegevjuht Kaidi Nurmik mentorprogrammi raames Skype-koosoleku Domus Dorpatensis esindajatega 
11.03 osalesid juhatuse aseesimees Triin Bõstrov, noortepoliitika nõunik Harri Puskar ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Riigikogus parlamentaarsel kuulamisel teemal \”Noorsootöö kvaliteet ja areng\”
12.03 kohtus tegevjuht Kaidi Nurmik ENLi kontoris EÜLi esinduse ja Asko Taluga, et arutada mentorprogrammi edasist käiku
13.03 esindas ENLi Haridus- ja Teadusministeeriumi kohtumisel Tõukefondid ja noortevaldkond noortepoliitika nõunik Harri Puskar
13.03 osalesid osaluskogude koordinaatorid Kuldar Adel ja Kadi Vahtra ENTK ja Haridus- ja Teadusministeeriumi kohtumisel, et arutada 2014. aasta tegevuskava ja rahastust
14.-17.03 osales juhatuse aseesimees Triin Bõstrov Tallinna Linnavolikogu Simulatsioonil

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Esseekonkurss \”Julgen mõelda – julgen tegutseda\”
Euroopa Parlamendi saadiku Tunne Kelami büroo ja Euroopa Parlamendi infobüroo kuulutavad välja esseekonkursi \”Julgen mõelda – julgen tegutseda.\” Ka ühes isikus peitub jõud. Mida arvad Sina, tänapäeva noor?
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Sündmuse kvaliteedijuhtimise koolitus
Koolitus \”Sündmuse kvaliteedijuhtimine\” on neile, kes puutuvad kokku mitmesuguste sündmuste, sh koolituste korraldamisega ning soovivad tagada parimat võimalikku kvaliteeti. Koolituse üldeesmärgiks on noorteühenduste sündmuste korraldamise kvaliteedi tõstmine, kasutades selleks Euroopa Noortefoorumi poolt välja töötatud kvaliteedi tagamise mudelit.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Rahvusvaheline noorte esseekonkurss: \”My Role as a Citizen of Earth\”
UNESCO korraldab esseekonkursi kuni 25-aastastele noortele. Parimate esseede kirjutajaid autasustatakse tseremoonial Jaapanis! 
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Tai stipendiumiprogramm kooliõpilastele
The Regent´s School-Thailand\’i asutaja ja juhatuse esimees, Eesti aukonsul dr Virachai Techavijit pakub ka sel aastal Eesti õpilastele stipendiume õppimiseks Tai rahvusvahelises erakoolis The Regent´s School Bangkok. Stipendium katab kuni 80% õpingute maksumusest ning on mõeldud õppimiseks International Baccalaureate\’i diplomiõppe 2aastase programmi järgi.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: MTÜ Mondo otsib osalejaid koolitusele Küprosel!
Mondo \”Youth of the World!\” projekti raames toimub Küprosel 24.-29. aprillil 2014 koolitajate ja noorsootöötajate suvekool maailmahariduse vallas. Suvekool on mõeldud noorte koolitajatele ja noorsootöötajatele Austriast, Bulgaariast, Küproselt, Eestist, Leedust ja Šotimaalt.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status