/ Tegusad Eesti Noored

Kes või mis on TEN?

TEN ehk Tegusad Eesti Noored on üle-Eestiline kodanikuharidust pakkuv poliitiliselt neutraalne noorteorganisatsioon. TENi põhitegevusteks on Euroopa Noorteparlamendi sessioonid, demokraatlike otsustusprotsesse ja ühiskonnas päevakajalisi probleeme tutvustavad simulatsioonid, regionaalsessioonid ja minisessioonid ning noorte omaalgatuslikud projektid. TEN on Euroopa Noorteparlamendi ametlik esindaja Eestis.

Tegusad Eesti Noored on Euroopa Noorteparlamendi ametlik esindaja Eestis ning põhitegevusteks ongi Euroopa Noorteparlamendi sessioonid. Kohalike- ning välisdelegatsioonide osavõtul arutatakse Euroopat ja ka maailma puudutavaid aktuaalseid teemasid. “Samuti saadame noori rahvusvahelistele, regionaalsetele või (teiste Euroopa riikide) rahvuslikele sessioonidele. See annab suurepärase võimaluse praktiseerida inglise keelt ning rääkida kaasa teemadel, mis puudutavad nii noorte olevikku, tulevikku kui kogu ühiskonda. Sessioonide käigus arenevad ka väitlemis- ja rühmatööoskus. Samuti on see võimalus õppida tundma erinevaid kultuure.” Lisaks Euroopa noorteparlamendi sessioonidele on TEN ellukutsunud projekti Linn Lilleliseks, mis kaasab ka erivajadustega noori ja seda juba seitse aastat. TENi eesmärgiks on julgustada noori iseseisvalt mõtlema, anda neile võimalus olla aktiivne ühiskonna liige ning tunda end eurooplasena.

 

/ Sotsiaalmeedia

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status