fbpx

/ Noored koolitajad

Kutsu enda organisatsiooni, osaluskogu või klassi koolitama ENLi võrgustiku noor koolitaja!

2020. aastal läbi viidud programmis “Noored koolitajad” osalesid erinevate ENLi võrgustiku organisatsioonide esindajad, et omandada kogemusi rühmade juhtimisel ja koolitamisel ning saada universaalseid oskusi, mis annavad enesekindlust organisatsioonides ja võrgustikes tegutsedes. Programmi vedas eest Uku Visnapuu, kes on kogenud noortevaldkonna koolitaja ja omab täiskasvanute koolitaja seitsmendat taset.

Tänaseks on programmi läbinud noortest kasvanud tublid koolitajad, kes teevad ENLi võrgustikule koolitusi valdkondades, milles nad on asjatundjad. Tegemist on tasuliste koolitustega, mille ülesehitus ja hind kujunevad läbirääkimistel koolitaja ja tellija vahel. 

Kuidas koolitust tellida? Saada kiri end huvitaval teemal koolitusi läbi viivale noorele koolitajale siin lehel toodud meiliaadressile ning kutsu ta koolitama. Kindlasti ära unusta oma kirjas selgitada, millised on Sinu ootused koolituse ülesehitusele, sisule ja teemale, kui palju on koolitusel osalejaid ja kus koolitus toimub. Kui lisad kirja kõik oma vajadused, oskab koolitaja kohe pakkuda parimat lahendust just Sinule!

Gerli Parve

Kommunikatsioon, turundus ja sotsiaalmeedia on just need valdkonnad, milles Gerli end kõige tugevamaks peab. Ta on töötanud turunduse ja kommunikatsiooni spetsialistina nii ENLis kui Elektrilevis. 2020. aastal lõpetas ta Tallinna Ülikoolis suhtekorralduse eriala ning õpingute ajal tegeles ta Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi üliõpilasnõukogus Meedium. Seetõttu jagab ta meeleldi oma teadmisi ja kogemusi nii visuaalsest kommunikatsioonist, veebipõhise kujundusprogrammi Canva kasutamisest, brändimisest kui ka paljust muust, mis eeltoodud teemadega seotud on. Kutsu ta koolitama kirjutades talle gerli.parve@gmail.com

Kristen Rattasepp ja Sten Ärm

Kristen ja Sten on põhjaliku kogemustepagasiga tudengiaktivistid Tallinna Tehnikaülikoolist. Ühekoos on nad eest vedanud TalTechi suurima tudengiorganisatsiooni BEST-Estonia müügi- ja sponsorlusvaldkonda, juhtinud organisatsiooni ennast ning ka suurimaid ülikoolis toimunud projekte. Enda tudengiaktivismi jooksul on nad andnud koolitusi nii tehnikaülikoolis, üle Eesti kui ka välismaal. Tänaseks päevaks on Stenist saanud TalTech üliõpilaskonna juhatuse esimees, Kristen on Pindi Kinnisvara Harjumaa järelturu juht ning üheskoos jätkavad nad aktiivselt koolituste andmist.

Kristeni ja Steni põhilised koolitusteemad on:

  • Meeskonna juhtimine
  • Organisatsiooni juhtimine
  • Projektijuhtimine
  • Müük ja sponsorlus (telefonikõned, emailid ja firmakohtumised)
  • Avalik esinemine

Otseloomulikult annavad nad koolitusi ka kitsamatel teemadel ning ehitavad iga koolituse üles võimalikult personaalselt ja kliendi soovidele vastavalt. Kutsu Kristen ja Sten koolitama, saates neile email aadressidele stenarm@gmail.com ja kristen.rattasepp@gmail.com.

Merle Purre

Merle südameteemaks on noorte vaimne tervis ja heaolu. Nende teemadeni jõudis ta Peaasi.ee meeskonna liikmena ning viimase 7 aasta jooksul on ta valdkonna arengusse panustanud nii uurimuste, teavitustöö, huvikaitse kui erinevate aktsioonide ellukutsumise abil. Tema erialane taust on semiootikas ja kultuuriteoorias, hetkel jätkab ta õpinguid sotsioloogia doktorandina Tartu Ülikoolis, uurides ühiskondlikke hoiakuid vaimse tervise murede ja abi otsimise suhtes.

Olles üks Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise asutajaliige ja pikaaegne eestvedaja, teab ta, kui kergelt tekib noore maailmaparandaja, noorteühenduse juhi või usina liikme jaoks läbipõlemise risk. Merle soovib anda oma panuse selleks, et ka noorteühendustes osataks paremini vaimset tervist väärtustada, hoida ja edendada. Selleks on ta meeleldi valmis tegema koolitusi järgmistel teemadel:

  • Jätkusuutlik aktivism ja läbipõlemise ennetamine
  • Kuidas rääkida vaimsest tervisest?
  • Kuidas toetada sõpra või lähedast vaimse tervise mures?

Et Merlet koolitama kutsuda, kirjuta merle@envtl.ee

Triin Roos

Triin on noortevaldkonnas tegutsenud üle 10 aasta ning juhtinud kahte ENLi võrgustikku kuuluvat organisatsiooni: Rapla Valla Noortevolikogu ja Erasmus Student Network Estoniat. Lisaks üldjuhtimisele on ta saanud hulga kogemusi kommunikatsioonis, ürituste korraldamises, eelarve koostamises, rahastajate ning sponsorite leidmisel ja hoidmisel. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikoolis suhtekorralduse eriala (cum laude), täiendanud end Hollandis poliitilise- ja strateegilise kommunikatsiooni valdkonnas ning töötanud kommunikatsiooni ala nii avalikus kui erasektoris. Täna omandab ta magistrikraadi politoloogia erialal ning juhib Eesti Noorteühenduste Liitu. Kui tunned, et Triinu kogemusest oleks Sinu organisatsioonile kasu, kutsu ta koolitama kirjutades triin@enl.ee.

 

Uku Visnapuu

“Noored koolitajad” programmi juhtivkoolitaja ja algataja

Uku sundimatus õhkkonnas kaasavad ja mängulised koolitused aitavad õppida:

  • suhtlemist,
  • koostööd,
  • juhtimist,
  • koosolekute tõhustamist visualiseerimisega,
  • projektide ja arengukavade koostamist.

Ukul on palju kogemusi aktivisti ja koolitajana õpilas-, üliõpilas- ja noorteühingute juhtimisest, teda on korduvalt valitud ENLi suvekooli parimaks koolitajaks. Ta oli üks ENLi ja Õpilasliidu asutajaid ja juhte. Uku oli ka mitu aastat Avatud Eesti Fondi noorteprojektide hindaja ja koolitas algajaid noori taotlejaid. Ta on kaasautor: “Stardiplats noortele: kuidas oma kogemused maksma panna?”, “Enesehindamise käsiraamat noorteühendustele” ja “Koolitaja käsiraamat”. Uku on Kodanikuühiskonna Sihtkapitali arenguekspert: toetab vabaühendusi projektide ettevalmistamisel ja elluviimisel. Ta pakub tasuta mentorlust noortele, kes soovivad koolitamist õppida. Kutsu ta koolitama, kirjutades talle uku@escu.ee Videonäidised tema tööst: about.me/uku

/ Materjalid

Stardiplats noortele: kuidas oma kogemused maksma panna?

pdf

Enesehindamise käsiraamat noorteuhendustele

pdf

Koolitaja käsiraamat

pdf

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status