fbpx

/ Eesti Gaidide Liit

Kindlasti tegeled Sa millegi toredaga: spordid, teed käsitööd, õpid mõnd pilli, loed või käid kinos-teatris. Tore!

Olen kindel, et kõigega sa kindlasti korraga ei tegele, Sul puudub selleks kas aeg või võimalused. Aga kas tahaksid? Kui jaa, siis on üks võimalus Sinu ees. Selle võimaluse nimi on gaidlus.

Gaidlus on eelkõige üks mäng. Kui tahad öelda, et mäng on vaid väikese inimese töö, siis Sa eksid. Mängude kaudu õpime tegelikult ju kõike eluks vajalikku – teistega arvestama, võitma, kaotama, rolle tundma jne. Kes mängimise võlu ära tunnevad, need on edukad ja loovad kõigis oma ettevõtmistes. Mäng lubab ja aitab probleeme läbi huumoriprisma vaadata, lubab kaotada, lubab uuesti alustada, lubab poolel teel uusi lahendusi leida.
Igal mängul on oma reeglid. Gaidliku mängu reeglid puudutavad austust, sõnapidamist ja üksteisest hoolimist. Need on kirjas gaidi seadustes ja tõotuses.

Eesti Gaidide Liit on vabatahtlik apoliitiline kooliväline gaidlikel põhimõtetel tegutsev noorteorganisatsioon, mis on 1920.aastal asutatud ja 1940.aastal likvideeritud ning 1989.aastal taasasutatud Eesti Gaidide Maleva (nimi muudetud 23.10.1999 Eesti Gaidide Liiduks) ja samal aastal asutatud Eesti Gaidide Ühenduse õigusjärglane. 
Eesti Gaidide Liidu missioon on kasvatada Eesti ühiskonnale gaidlike põhimõtete ja meetodi abil ennastjuhtivaid ja teisi toetavaid aktiivseid kodanikke, kes on välja arendanud oma täieliku potentsiaali. EGL tegutseb noorte ja ühiskonna vajadustele vastavalt.

Selleks, et meiega liituda, kirjuta meil aadressil kommunikatsioon@gaidid.ee või info@gaidid.ee ja kohtume juba järgmisel üritusel!

/ Sotsiaalmeedia

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status