fbpx

/ EGEA-Tartu

Millega EGEA-Tartu tegeleb?
EGEA-Tartu on punt entusiastlikke ja säravaid tudengeid Tartu Ülikoolist, keda ühendab huvi geograafia vastu. 1989. aastal loodud organisatsioon tegutses algselt hoopis TÜNGK-i ehk Tartu Ülikooli Noorgeograafide Klubi nime all. Peatselt aga võeti kasutusse lühend EGEA, mis tuleneb nimest European Geography Association for Students and Young Geographers. Kuna see koondab endas allüksusi kogu Euroopast (Maltast Ouluni), on kujunenud tihe suhtlusvõrgustik, mis võimaldab meie liikmetel ringi rännata ja kohtuda geograafidega üle ilma.

Aga ega me kadedad ole oma geograafiateadmisi jagamast! Tahame murda müüti, mille järgi geograafid on ainult kivimi- ja mullauurijad või õpetajad – teame, mis võimalusi geograafiaharidus pakub ja meie liikmed annavad oma panuse, et see teadmine jõuaks ülikoolist väljapoole. Nii käime koolist kooli, messilt messile ja levitame geograafia sõna. Nii kuulevad õpilased, kuidas geograafid planeerivad linnu, loovad geoinfosüsteeme, koostavad kaarte, töötlevad geograafilisi andmeid, mõõdavad maad, loovad mudeleid ja rekonstruktsioone ning käivad ekspeditsioonidel džunglist poolusteni. Oleme aastaid korraldanud projekti Lahe geograafiatund, mille raames oleme käinud paljudes Eesti koolides tegemas tavapärasest erinevaid geograafiatunde, et tekitada noortes valdkonna vastu huvi. Rõõm on näha, et mitmed Laheda geograafiatunni projektis osalenud on leidnud tee Tartu Ülikooli geograafiat õppima.

Et organisatsiooni sisekliima ei manduks, on meil ürituste korraldamise meeskond. Nemad vastutavad nii liikmete mõnusate koosviibimiste kui ka väljapoole suunatud ürituste eest. Geograafide reisiklubid on juba teada-tuntud, aga traditsiooniks on saanud veredoonorlusüritus, millega tõmbame tähelepanu ka teistele teemadele. Lisaks korraldame geograafianädala raames novembris mälumänge ja tähistame rahvusvahelist GIS-päeva, kuhu ootame noori osa võtme töötubadest ja loengutest. EGEA Euroopa raames korraldame ka rahvusvahelisi üritusi. Näiteks korraldas EGEA-Tartu 2023. aasta kevadel Võsul Läänemere-teemalise rahvusvahelise kongressi.

Selleks, et meie tegemised oleksid kajastatud ja info toimuvatest üritustest jõuaks kõigini, on meie organisatsioonis ka meediatiim, kes vastutab meie Facebooki ja Instagrami eest ning täiendab kodulehekülge.

Keda ootate liituma?
Meie punt on parajalt segane seltskond: kes orienteerub läbi Maarjamaa tihnikute, kes tantsib-laulab-mängib pilli või otsustame hoopis üheskoos talvel Emajõele telkima minna. Selle järgi tunneb ühe EGEAlase ära küll – kes palju teeb, see palju jõuab!

Kui tunned, et see on see, millest tahaks osa saada, siis tule meie sekka!

Ootame endaga liituma kõiki geograafiast huvitatud noori. Me tegutseme küll Tartus, aga meil on liikmeid ka teistes Eesti linnades, kes osalevad meie igapäevases töös veebi vahendusel ja tulevad meile Tartusse suuremate ürituste puhul külla või liituvad meiega rahvusvahelistel sündmustel. 

Miks EGEA-Tartuga liituda?
EGEAst leiab palju uusi sõpru nii Eestist kui ka välismaalt, sest EGEA Euroopa võrgustikku kuulub üle 70 EGEA allüksuse kogu Euroopas, kellega meil on tihe koostöö, näiteks käime teistel EGEAtel külas ja osaleme rahvusvahelistel kongressidel. Nii Eestis kui ka mujal Euroopas toimub aasta ringi palju väiksemaid üritusi – käime koos matkamas, korraldame nädalavahetuse väljasõite või külastame Saksamaal jõuluturge. EGEA tegevustel ei ole piire, kõik ideed saab teoks teha. Lisaks teeme Tartus koostööd teiste tudengiorganisatsioonidega, kellega korraldame koos üritusi ja kohtume lauamängu- või saunaõhtuteks.

EGEA-Tartus saad kogemuse meeskonnas töötamises ja vastavalt oma huvidele saad tegeleda kas ürituste korraldamise, teaduse populariseerimise või meediaga, aga miks mitte ka kõigi kolmega või võtta juhi roll EGEA-Tartu juhatuses?

Kust saab EGEA-Tartu tegevuse kohta rohkem infot? 
Meie tegevuste kohta leiad rohkem infot meie Facebookis ja Instagramis ning koduleheküljelt, kus on ka liitumise info.

/ Sotsiaalmeedia

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status