/ Juvente

Juvente näol on tegemist noorteorganisatsiooniga mille eesmärgiks on pakkuda võimalust veeta oma aega positiivses ja turvalises keskkonnas elurõõmsate inimeste seas ja seda täiesti alkoholi ja meelemürkide vabalt. Meeldivad sulle siis lauamängud lõbusas seltskonnas, matkad värskes õhus või rahvusvahelised projektid teadmishimuliste ja motiveeritud noortega üle Euroopa.

Juvente pole kindlasti hulk radikaalseid karsklasi. Pigem on eesmärgiks tegeleda teavitava tööga ja pakkuda alternatiivseid võimalusi oma aja veetmisele seniks harjumuspäraseks saanud võimalustele. Koostöös teiste organisatsioonidega nii Eestis kui rahvusvaheliselt on võimalik osaleda laagrites ja seminaridel, avardada oma silmaringi, õppida midagi uut ja tutvuda huvitavate inimestega üle Euroopa.

Olles piisavalt suur, et osaleda rahvusvahelistes projektides, aga piisavalt väike, et end pigem sõpruskonnaks pidada, on liikmetel võimalus kaasa lüüa suurtes projektides, või üheskoos vestlusõhtuid pidada, kui suured projektid esialgu hirmsana tunduvad.

Keidi kogemuslugu

Minu teekond esimesest noortevahetusest kuni Juvente liikmeks astumisega hõlmas enda alla pea poolteist aastat ja veel teisegi noortevahetuse. Aga just need kaks kogemust, veetes aega imelises rahvusvahelises seltskonnas aga samas ka nii mõnegi Juvente liikmega, jätsid endast niivõrd kustumatu mälestuse, et lõpuks tuli otsus liituda justkui iseenesest.

Praeguseks olen olnud Juvente liige juba kaks ja pool aastat. Algus oli tagasihoidlik, samas oli aga juba siis võimalik käia Bosnias, et õppida koos teiste Euroopa noortega kuidas kirjutada projektitaotlusi Erasmus+ programmi. Seltskond, kus inimesed on küll meeletult erinevad aga samas siiski ühiste eesmärkidega, ongi ehk üks selle seikluse parimaid osi.

Olen olnud nüüdseks ka poolteist aastat Juvente juhatuses, karjääriredelil ronimine käib Juventes kiiresti – viimased pool aastat lausa juhatuse esimehe rollis. Samas ei mängi ametinimetus kuigivõrd rolli, kui tiim on tugev ja inimesed teavad mida nad saavutada soovivad – just nii meil Juventes ongi. 

Aeg möödub meeletu kiirusega, kui hõlmab endas erinevaid imelisi kogemusi – alkoholireklaamiga seotud uuring Zoom in Media, erinevad noortevahetused näiteks Islandil, suvelaagrid koos kümnete teiste noorte Eurooplastega… Ja ka erinevad koostööd teiste Eesti organisatsioonidega läbi Eesti Noorteühenduste Liidu ja Ole Rohkem tudengiorganisatsioonide koostöövõrgustiku. Üks olulisemaid osasid ongi võimalus tutvuda, kogeda ja õppida. Viimast läbi loendamatu hulga erinevate koolituste. Tänavu suvel korraldasime Juventekatega, täpsemalt kuuekesi, rahvusvahelist suvelaagrit 80 noorele eurooplasele. Kõlab küll üsna uskumatult, kohe kindlasti polnud see lapsemäng, ent kogemused mis sellest sain olid võrratud.

Juventes tegutsedes olen saanud uusi teadmisi nii erinevatest noorsootöö aspektidest, poliitikast (põhiliselt küll alkoholipoliitikast aga kindlasti mitte ainult) ja paljust muust põnevast. Aga eelkõige olen õppinud tundma iseennast. Ja soovitan seda kõigile!

/ Sotsiaalmeedia

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status