fbpx

/ MTÜ VeniVidiVici

VeniVidiVici Õpilasvahetus võimaldab minna teistesse Eesti piirkondadesse õppima ja elama. Õpilasvahetuse eesmärk on tõestada, et ei ole tarvis esmalt kohe välismaale tõtata, et midagi uut ja huvitavat näha. Meil on pisikesi saari, kaunis emakeel, huvitavad murded, maaliline loodus ja põnevad linnad. Seda kõike lihtsalt peab ise avastama, et mõista meie väikese riigi mitmekesisust.

Kas poleks mitte põnev õppida üks või kaks nädalat näiteks pealinnas, tutvuda Hiiumaaga või sõita hoopis Ida-Virumaale? Noortel on tore avastada mõne väikese koha nostalgia ja õppida sealses pisikeses maakoolis, olles ise kogu aeg elanud Tallinnas. Omaette elamus on aga minna ka teise keele- ja kultuuriruumiga perre ja kooli. Valikuid on palju – liitunud koole on igas Eesti maakonnas! 

Ühe- ja kahenädalasi ettevõtmisi toetab Haridus- ja Teadusministeerium, neljanädalasi õpilasvahetusi alates 2017. aastast Kultuuriministeerium. Nendele õpilastele makstakse ka stipendiumi ning kaetakse sõidukulud.

VeniVidiVici neljanädalaste õpilasvahetuste eesmärk on hoogustada keeleõpet, aidata kaasa noorte omavahelisele suhtlusele ja karjäärile tulevikus. Just suhtlus ja kontaktid eri rahvuste vahel on need, millest meil sageli puudu on. Isiklik kokkupuude muukeelse kultuuriruumiga aitab murda müüte, pakub äratundmisrõõmu ning annab juurde enesekindlust ja tõdemust, et maailm ei ole must-valge, vaid huvitav, mitmekülgne, täis sõbralikke ja toredaid inimesi.

Noored saavad kandideerida õpilasvahetusse kogu õppeaasta vältel. Elamine toimub kohalikes peredes, vahel ka õpilaskodudes või sugulaste-sõprade juures. Paljud noored on kasutanud võimalust vahetada lühiajaliselt kooli ka linna-siseselt. 

Võimalusi on palju – ole julge ja kasuta neid! 

/ Sotsiaalmeedia

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status