fbpx

/ Noored Sotsiaaldemokraadid

MTÜ Noored Sotsiaaldemokraadid koondab sotsiaaldemokraatliku maailmavaatega noori vanuses 14–30 üle kogu Eesti.

Noorsotside liikmeid ühendavad maailmavaatelised põhiväärtused – võrdsus, solidaarsus ja õiglus. Juba 1992. aastal loodud organisatsioon on kandnud varasemalt ka Noorte Mõõdukate ja Eesti Sotsiaaldemokraatliku Noorteliidu nime. Ühtekokku on noorsotsidel üle 2800 liikme. Organisatsioon teeb tihedat koostööd Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga ning sarnast maailmavaadet jagavate noorteorganisatsioonidega Põhjamaades, Euroopas ja mujal maailmas.

Noorsotsid ei mõõda noore edukust ainult rahas, vaid peavad oluliseks head haridust, turvalist töökeskkonda, eneseteostuse võimalusi ja läbisaamist naabrite vahel.

Sõna sotsiaaldemokraatia koosneb kahest väärtusest – sotsiaalsus ja demokraatia.

Sotsiaalsus tähendab noorsotside jaoks hoolivust, inimese märkamist ja soovi teda abistada, et elada ühiskonnas, kus on võimalik üksteisele toetuda.

Demokraatiat mõistavad noorsotsid radikaalse demokraatiana ehk demokraatia rakendamist kõigis tegemistes. Noorte Sotsiaaldemokraatide ideaal on kokkuleppeühiskond, mis põhineb usaldusel ja huvide vahendamisel, kus inimesed ei räägi kaasa ainult valimistel, vaid igapäevaselt.

Selleks koolitame oma liikmeid, pakume kõigile eneseteostuse- ja arendamise võimalusi ning selgitame enda seisukohti.

/ Sotsiaalmeedia

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status