/ Osalemisvõimalused

 

Euroopa Noortefoorumis on võimalik osaleda töörühmades, üldkoosolekutel, rahvusvahelistel koolitusseminaridel, liikmesorganisatsioonide koostöökohtumistel ja liikmeskonna uuringutel. Osalemiseks võta ühendust ENLi esindajatega. 

Töörühmad

Noortefoorumis tegutsevad erinevad töörühmad, kuhu kuuluvad liikmesorganisatsioonide esindajad. Neid juhivad juhatuse liikmed, sekretariaat või liikmed ise ning nende eesmärk on panustada noortefoorumi sisemistesse ja välistesse protsessidesse. 

Üldkoosolekud

Statuutsed kohtumised hõlmavad Liikmete Nõukogu (COMEM) ja Üldkogu (GA). Need on kõige olulisemad kohtumised, kus liikmed määravad Noortefoorumi suuna, valivad organisatsiooni juhtorganid ning arutavad liikmetele olulisi teemasid.

  • Üldkoosolek (GA) on organisatsiooni kõrgeim otsustusorgan, mis koosneb liikmetest ja langetab otsuseid poliitika, strateegia ning juhtimise osas. Tavaliselt toimub kevadel.
  • Liikmete Nõukogu (COMEM) on teine juhtorgan, kuhu kuuluvad liikmesorganisatsioonide esindajad. Selle eesmärk on edendada liikmete koostööd, koordineerida poliitikaid ja jälgida organisatsiooni arengut. Tavaliselt toimub sügisel.

Statuutsetel kohtumistel osaled oma organisatsiooni esindajana aruteludes ja töötubades ning vastavalt organisatsiooni staatusele ka hääletamisel. Hääleõigus on ainult täisliikmetel, kes on tasunud liikmemaksu, ning seda saab kasutada ainult ametlik delegaat. Lisaks on kohtumised hea võimalus suhelda teiste liikmete, juhatuse liikmete ja YFJ töötajatega.

Kvartaalsed kooskõlastuskoosolekud

Toimuvad 3–4 korda aastas veebis, et liikmesorganisatsioonid saaksid suhelda ja arutada aktuaalseid teemasid. Kohtumiseks tuleb eelnevalt registreerida, kutse saadetakse e-posti teel. Osalejate arvule piiranguid pole ning liikmete kaasamine on väga oodatud.

Kahe aasta tagant toimuv liikmeskonna uuring

Noortefoorumi poliitika ja huvikaitse põhinevad liikmete vajadustel, mistõttu on oluline regulaarne ülevaade nende profiilist ja suutlikkusest. Liikmeskonna uuring aitab jälgida organisatsioonide arengut ja vajadusi, et paremini planeerida foorumi tegevusi ja pakkuda asjakohast tuge.

Töörühmad

Noortefoorumis tegutsevad erinevad töörühmad, kuhu kuuluvad liikmesorganisatsioonide esindajad. Neid juhivad juhatuse liikmed, sekretariaat või liikmed ise ning nende eesmärk on panustada noortefoorumi sisemistesse ja välistesse protsessidesse.

Poliitika ja huvikaitse

  1. Strateegiline plaan

Strateegiline plaan on terviklik dokument, mis toob välja YFJ eesmärgid, strateegiad ja tegevuskavad viie aasta jooksul. Pärast liikmeskonnaga konsulteerimist ja töörühma toetust kiitis liikmeskond heaks 2024-2028 strateegilise kava.

  1. Poliitikaprogramm

Poliitikaprogramm on kõrgeima taseme poliitikadokument, mis määratleb Euroopa Noortefoorumi seisukohtade alused. Poliitikaprogramm on liikmetele vahend, mille abil saab demokraatlikult ja terviklikult määratleda, arendada ja ajakohastada Euroopa noortefoorumi peamisi seisukohti selle kohta, milline maailm peaks välja nägema. Liikmed võivad seda muuta iga kahe aasta järel üldkogu ajal.

Poliitikaprogrammi teemad:

  1. Demokraatia
    1.1. Kestlikud ja vastupidavad demokraatiad
    1.2. Noorte õiguste tunnustamine ja kaitse
    1.3. Noorte perspektiiv Euroopa integratsioonis
    1.4. Noored ja demokraatia
  2. Noorteorganisatsioonid ja noorte kodanikuühiskonna ruumi kaitsmine
    2.1. Noorteorganisatsioonide rahastamine
    2.2. Mitteformaalse hariduse, noorsootöö, vabatahtliku tegevuse ja õppealase liikuvuse tunnustamine
    2.3. Riiklike noortenõukogude ja rahvusvaheliste noortevalitsusväliste organisatsioonide tunnustamine
  3. Ökoloogilised kriisid
    3.1. Keskkonnakaitse ja ressursiõiglus
    3.2. Õiglane üleminek ja säästev fiskaalpoliitika
  4. Sotsiaalne ja majanduslik kaasatus
    4.1. Kvaliteetne tööhõive
    4.2. Elu väljaspool vaesust
    4.3. Noorte emantsipatsioon
  5. Võrdsus, kaasamine ja mitmekesisus
  6. Digitaliseerimine

Kuidas püsida kursis?

Kas oled huvitatud?

Kui soovid rohkem infot, võta ühendust Eesti Noortefoorumi esindajatega või kirjuta otse: membership@youthforum.org

Ole osa muutusest ja anna oma panus noorte tulevikku Euroopas!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status