fbpx

/ Projektid / / ENLi teenusdisaini programm

Programmi tutvustus

Teenusdisaini programm kestab kolm kuud ning nelja töötoa käigus antakse osalejatele oskused ja teadmised, et läbi oma tegevuse teenida rahalist tulu. Programmis saavad organisatsioonid professionaalide juhendamisel tuttavaks disainmõtlemise protsessiga, mille käigus leitakse oma organisatsiooni sihtgrupi vajadused ning enda oskused ja pädevused. Nende põhjal luuakse teenus, millega teenitakse tulu ja rahuldatakse samaaegselt sihtgrupi vajadust. Protsessi jooksul nõustavad programmis osalejaid kogenud ettevõtjatest mentorid.

Teenusdisaini programmi läbinud noorteühendus on muutunud palju jätkusuutlikumaks, kuna on suurendanud oma finantsilist iseseisvust. Samuti on organisatsiooni liikmed omandanud oskused, et disainmõtlemise meetodite abil luua tulevikus uusi teenuseid.

Täida osalemiseks ankeet

Programmi tegevuskava

14. märtsil kell 10.00-14.30 toimub Zoomi vahendusel esimene töötuba. Töötoa käigus tehakse sissejuhatus organisatsioonide teenusdisaini protsessi ja tulu teenimisse, lisaks vaadatakse teenuste tüüpe ja finantside põhimõtteid. Alustatakse sihtgruppide ja võimalike teenuste otsimist ja süstematiseerimist.

Vahepealse ajal jooksul suhtlevad organisatsioonid oma sihtrühmade esindajatega ja koguvad sisendit teenuse loomiseks.

Vaata sündmust Facebookist

27.-28. märtsil mõlemal päeval kell 10.00-14.30 Zoomi vahendusel. Teises töötoas luuakse teenus ning planeeritakse tegevusi, rahastust, kommunikatsiooni, mõju ja kaasamist.

Vahepealse aja jooksul viivad organisatsioonid oma teenuse plaani ellu ja suhtlevad mentoritega. Võimalik on esmase tulu teenimine.

2. mail kell 10.00-18.00 toimub Tartus kolmas töötuba, kes tehakse vahekokkuvõtteid ja itereerimitakse edasisi samme. Edukamad organisatsioonid teevad peenhäälestust ja tulevikuplaane, teised võtavad mõne sammu tagasi ja teevad muutusi.

Vahepealse aja jooksul liigutakse tehtud järelduste põhjal edasi. Selle perioodi jooksul peaksid enamus organisatsioonid jõudma teenusega reaalse tulu teenimiseni.

22. mail toimub ENLi arengupäeva raames neljas töötuba, kus reflekteeritakse tehtu üle ja tehakse plaane tulevikuks.

Teenusdisaini koolitust viivad läbi Toomas Tuul ja Hannes Leinola DD StratLabist

DD StratLab ​on konsultatsiooni- ning koolituspakkuja, mis aitab organisatsioonidel kasvatada oma mõju. DD StratLabi meeskond koosneb aktiivsetest inimestest, kes on välja töötanud organisatsioonide ja võrgustike strateegiaid, koostanud arengukavasid ja tegevuskavasid. Samuti on nad juhtinud ja ellu viinud ühiskondlike algatusi, arenguprogramme jms. DD StratLab tegutseb osana ​sihtasutusest Domus Dorpatensis​.

Toomas on DD StratLabi koolitaja ning noorte tudengite liidri- ja arenguprogrammi DD Akadeemia tegevjuht. Lisaks sellele õpib ta Tartu Ülikooli magistrantuuris muutuste juhtimist ühiskonnas. Koolitaja ja juhina on Toomase fookusteks inimeste ja protsesside jätkusuutlikkus tulevikus ning demokraatia arendamine. Vabal ajal uurib ta võimalusi ja takistusi kosmose koloniseerimisel ning teeb tutvust aktsiaturuga.

Hannes on DD StratLabi konsultant, kes on kaasa löönud erinevates arenguprogrammides, nt läbiviijana DD Akadeemia ja koolitajana MTÜ Mure Pooleks juures. Tal on magistrikraad psühholoogias. Kõige olulisemaks organisatsioonide juures peab Hannes inimese kesksust ning protsesside mõtestatust – eriti, et asju ei tehtaks kiirustades. Vabal ajal paneb kõrva sellel hetkel lemmiku taskuhäälingu ning läheb pikale jalutuskäigule.

Lisainformatsioon:

Triin Roos
juhatuse esimees
triin@enl.ee
+372 5330 6234

/ Loe ka

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status