fbpx

/ Projektid / / Noortekonverents “Osalusvabrik”

Eesti Noorteühenduste Liidus on alates selle aasta veebruarist käimas “Noorte osaluse” projekt, mille eesmärgiks on leida välismaalt häid praktikaid erinevate huvidega noorte kaasamiseks. Noorte kaasamise all peame silmas ühiskonnas ning kogukonnas olulistel teemadel kaasa mõtlemist, tegutsemist aktiivse kodanikuna. Kogutud edulugude tutvustamine toimub septembris noortekonverents “Osalusvabrik”.

Konverentsi käigus esitlevad külalised Eestist ja Euroopast huvitavaid projekte ning programme, millega nende organisatsioonid on noori olulistel teemadel kaasa mõtlema kutsunud. Samuti tuleb konverentsil arutlusele uute osalusvormide rakendamine Eestis, osalejatel on võimalik anda tagasisidet ning ideid, kas ja kuidas leitud võimalusi kõige paremini meie ühiskonnas ellu viia. Sündmusele ootame osalema väga erineva taustaga noorte valdkonnas tegutsevad eksperte alates huvikeskuste noorsootöötajatest ja ministeeriumi ametnikest kuni osaluskogude ning noorteühenduste noorteni.


Konverentsil on kolm teemablokki
 
Meedia
Kuidas suurendada noorte osalust traditsioonilise- ning digitaalmeedia kasutamise võimaluste abil?
Häid praktikaid tulevad tutvustama Backpack Journalism projekti eestvedajad Hispaaniast ja Tšehhist.
 
Infotehnoloogia
Kuidas läbi mitteformaalse IT-hariduse noori inimesi olulistel teemadel kaasa mõtlema kutsuda ning nendel teemadel ka uut sisendit looma suunata?
Kuidas luua noortele tehnoloogiaõppe alaseid kohtumispaiku, kus omandada oskusi ja teadmisi IT-valdkonnas?
Põnevaid praktikaid tulevad tutvustama veebilehe Spunout esindajad ning Foroigé Computer Clubhouse eestvedajad.
 
Otsene poliitikakujundamine
Kuidas saavad noored erinevate projektidega panustada oma kogukonda?
Kuidas saada kvaliteetset noortepoliitika sisendit Think Tank meetodi abil?
Esitamisele tuleb Foroige projekti Youth Citizenship Programme ning erinevaid näiteid Think-Tankidest üle maailma.
Konverents toimub suures osas inglise keeles.
Osalemine konverentsil, transport konverentsile Tallinnasse ja tagasi ning ka majutus ja toitlustus Dorpati hotellis on kõigile osalejatele TASUTA.

Fabebooki leht SIIN.

Kogu projektitulemusena valmivad poliitikasoovitused, mille Eesti Noorteühenduste Liit esitab Haridus- ja Teadusministeeriumile. Parimad ideed leiavad kindlasti rakendust ka ENLi tulevikuplaanides.

Noorte osaluse projekti rahastab Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.

/ Loe ka

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status