fbpx

/ Infonurk / Pressiteated / Pressiteade: Noored hakkavad Riigikogu valimiste platvormi koostama

Reedel, 25. märtsil toimuvad Eesti Noorteühenduste Liidu (ENL) ja kohalike osaluskogude eestvedamisel Osaluskohvikud, mis sel korral koguvad sisendit 2023. aastal toimuvate Riigikogu valimiste noorte platvormi. 

Osaluskohvikutes on sel aastal neli laia Riigikogu valimistega teemat, milleks on demokraatia, haridus ja tööhõive, keskkond ja jätkusuutlik majandus ning noorte heaolu ja üks kuni neli kohalikku teemat, mille põhjal koostatakse kohalik tegevuskava ideede elluviimiseks. Osaluskohvikud toimuvad igas maakonnas, sh Harjumaal kaks tükki, millest üks toimub Tallinnas, teine Rae vallas. 

“Eesti Noorteühenduste Liit on aastaid koos osaluskogudega Osaluskohvikuid korraldanud, kuid Riigikogu valimisteks noorte ootuste platvormi koostamine on esmakordne. Platvormi koostamine annab igale noortele, ükskõik millises Eestis nurgas ta elab, võimaluse kaasa rääkimiseks. Noorel üksi on keeruline enda mõtteid valla või riigi tasandile viia, aga koos on seda palju kergem teha ning oma arvamust jagades saame arendada Eestist riigi, kus noortel on hea kasvada ja areneda,” ütles ENLi juht Triin Roos. 

Eesti Noorteühenduste Liit koondab Osaluskohvikutes välja toodud konkreetsed probleemid ja noorte poolt välja pakutud lahendused ning koostab nende põhjal koos ENLi võrgustikust saadud sisendile noorte ootuste platvormi 2023. aasta Riigikogu valimisteks. Platvormi tutvustatakse ja kommunikeeritakse avalikult, samuti tutvustab ENL platvormi kõikidele erakondadele, et noorte jaoks olulised teemad jõuaksid rakondade valimisplatvormi ning hiljem ka koalitsioonileppesse. 

Samuti koostatakse kohalike teemade põhjal tegevuskavad, mida kohaliku tasandi osaluskogud hakkavad ellu viima,et noorte ideed ei jääks vaid mõteteks, vaid saaksid ka reaalselt ellu viidud. 

Osaluskohvikute projekti korraldab Eesti Noorteühenduste Liit koostöö kohalikul tasandil tegutsevate noortevolikogude ja maakondlike noortekogudega. Projekti elluviimist toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus+ programmist.

25. märtsil toimuvate Osaluskohvikute täiendav info:
Tallinna Osaluskohvik: Tallinna 21. Koolis kell 11:00, korraldab Tallinna Noortevolikogu
Harjumaa Osaluskohvik: Rae Kultuurikeskuses kell 10:00, korraldavad Rae ja Kuusalu Noortevolikogud
Viljandimaa Osaluskohvik: Viiratsi koolis kell 13:30, korraldavad Viljandi linna Noortevolikogu ja Viljandi valla Noortevolikogu
Valgamaa Osaluskohvik: Tõrva Gümnaasiumis kell 10:00, korraldab Tõrva valla Noortevolikogu
Tartumaa Osaluskohvik: Tartu Loodusmajas kell 12:00, korraldavad Tartumaa Noortekogu ja Kambja Noortevolikogu
Saaremaa Osaluskohvik: Saaremaa Gümnaasiumis kell 10:00, korraldab Saaremaa Noortevolikogu
Pärnumaa Osaluskohvik: Pärnu Noorte Vabaajakeskuses kell 10:00, korraldavad Pärnu linna Noortevolikogu ja Pärnu Noorsootöö Keskus
Läänemaa Osaluskohvik: Haapsalu Kutsehariduskeskuses kell 10:00, korraldavad Haapsalu Noortevolikogu koos noorsootöö spetsialistiga
Lääne-Virumaa Osaluskohvik: Rakvere hotellis Wesenbergh kell 11:00, korraldab Lääne-Virumaa Noortekogu
Järvamaa Osaluskohvik: Türi Noortekeskuses kell 10:00, korraldab Türi valla Noortevolikogu
Jõgevamaa Osaluskohvik: Jõgeva Kultuurikeskuses kell 10:00, korraldab Jõgeva Noortevolikogu
Ida-Virumaa Osaluskohvik: Narva kultuurimajas Rugodiv kell 17:00, korraldavad Narva Noorteparlament
Hiiumaa Osaluskohvik: Kärdla noortekeskuses kell 10:00, korraldab Hiiumaa Noortevolikogu
Põlvamaa Osaluskohvik: Kanepi Seltsimajas kell 9:00, korraldab Kanepi Avatud Noortekeskus
Raplamaa Osaluskohvik: Kohila Mõisakoolis kell 17:15 korraldab Kohila Noortevolikogu

30. märtsil toimuva Osaluskohviku korralduslik info:

Võrumaa Osaluskohvik: Võru Täiskasvanute Gümnaasiumi vanas hoones kell 9:00, korraldavad Võru linn ja aktiivsed noored (toimub 30.04!)

Lisainfo:
Triin Roos
Eesti Noorteühenduste Liidu juht
triin@enl.ee
/ +372 5330 6234

/ Autor

Triin Roos

triin@enl.ee

/ Loe ka

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status