fbpx

/ Projektid / / Samsung Digi Pass

2018. aasta võitjad on selgunud!

Foto autor: Marek Metslaid

Kutseõpilaste parim digiidee tuli Luua metsanduskoolist

Žürii andis kolmandat aastat toimuva kutsekooliõpilaste digiprogrammi Samsung Digi Pass peavõidu Luua Metsanduskooli meeskonnale „Flying Forest“. Metsuri eriala õpilased Romert Rehe, Mihkel Märtin ja Silver Pärn soovivad välja töötada tarkvara droonile ja Android-seadmele, mis teostab metsamõõtmist täpsemalt ja väiksema ajakuluga.

Auhinnalise teise koha saavutas meeskond „GenIT“ – Karina Tumanova ja Küllo Pärn Tartu Kutsehariduskeskusest ning Hendri Kivi Tallinna Polütehnikumist – mobiilirakenduse ideelahendusega, mis aitab õppuritel koolis orienteeruda.

Kolmanda koha pälvisid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Sillamäe õppekoha noored tarkvaraarendajad Albert Sile, German Kapajev ja Aleksandr Mõslitski mobiiliäpiga „Pocket Constitution“, mis võimaldab mugavalt eri riikide seadustes orienteeruda.

Neli kuud kestnud koolitusprogrammi võiduideed selgusid pärast noorte ettekandeid ja žürii hinnanguid. Kolmeliikmeliste meeskondadega olid finaalis esindatud Luua Metsanduskool, Tallinna Polütehnikum ning Järvamaa, Tartu, Kehtna, Võrumaa ja Ida-Virumaa kutsehariduskeskused.

Finaalüritusel hindas kutseõppurite ideelahendusi žürii, kuhu kuulusid Antti Aasma (Samsung Electronics Baltic), Kadri Kull (Euroopa Komisjoni esindus Eestis), Siret Puust (Kutsekoda), Kaie Piiskop (Innove), Madli Kumpas (UNESCO Eesti rahvuslik komisjon), Roger Tibar (Eesti Noorteühenduste Liit), Meelis Mereküla (Haridus- ja Teadusministeerium), Pirje Jürgens ja Mart Laanpere (Tallinna Ülikool).

Samsung Digi Passi programmi eesmärk on pakkuda 30 kutsekooliõpilasele uuenduslikku ja võimalusterohket neljakuulist koolitusprogrammi. Iga osaleja saab Eestis esmakordselt väljaantava Samsungi digipassi – Samsung Digi Pass. Koolitus annab osalejale vajalikud oskused oma karjääriteel esimeste sammude tegemiseks – olgu ta unelmate töökoht siis IT-s, ilusalongis, metsanduses, ettevõtluses või meelelahutuses. Kandideerima oodatakse kolmeliikmelisi meeskondi, mis koosnevad 14–19aastastest kutsekooliõpilastest. Samsung Digi Pass on neljakuuline uuenduslik koolitusprogramm 14-20-aastastele kutsekooliõpilastele. Digi Pass programmi on töötanud välja Samsung Electronics Baltics koostöös Tallinna Ülikooli ja Eesti Noorteühenduste Liiduga.

/ Loe ka

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status