/ ENLi Teated 243

27. aprill 2010
ENLi Teated nr 243

\"\"

UUDISED

Suvekooli \”Suhtlen täitsa vabalt!\” registreerumine avatud! 

Seekord Jõulumäe Tervisespordikeskuses 8.-11. juulini toimuv üritus üllatab uues kuues ja teistmoodi kui varasematel aastatel, sest tänavu ühendame keset suve kuumimat kuud töö ja lõbu!

Suvekool \”Suhtlen täitsa vabalt!\” seab fookuse suhtlemisoskusele – põhjalikult saab koolitust nii meeskonnas suhtlemise kohta kui ka ajakirjanike ja meediaga suhtlemisest. 

Koolitavad meeskonnatöö- ja suhtlemisspetsialist Indrek RahiÕhtulehe ajakirjanik Ott JärvelaKanal 2 saatejuht ja Sky Plusi ajakirjanik Kertu Jukkum.

Suvepäevade programm aitab tasakaalus hoida vaimu ja keha: Reval Sport korraldab osalejatele mõnusajoogasessiooniEesti Skautide Ühing erimatka \”Mitte miski ei tapa tegijat\”, sauna saab ja loomulikult ei jää toimumata ka stiilipidu, mille teemaks tänavu nohikud! 

Osalustasu ENLi liikmetele alates 210 krooni, mis sisaldab majutust, toitlustust, transporti ja koolitusi ning sotsiaalprogrammi! PS: Mitteliikmetele, kellel olemasEURO<26 Noortekaart soodustus: osalustasu alates 310 krooni!

# Kas sinu organisatsioon panustab paremasse Eesti Noorteühendute Liitu?

ENLi juhatus kutsub kokku ENLi kevadise korralise 16. ENLi üldkoosoleku. Üldkoosolek toimub laupäeval, 29. mail Tallinnas algusega kell 10:00.

Üldkoosolekule ootame igast organisatsioonist kuni kahte inimest. Registreerimine toimub kuni 21. maini staadressil http://www.enl.ee/et/Organisatsioonist/YK-regamine.

Ärgem unustagem, et kevadeti valitakse ENLile ka uusi juhatuse liikmeid. Tänavu valime finantsjuhi, noortepoliitika juhi, avalike suhete juhi ja erakorraliselt ka liikmevaldkonna juhi. See on sinu organisatsiooni võimalus panustada veelgi paremasse ENLi, sest selleks, et katusorganisatsiooni katus ei lekiks ja oleks meile kõigile kodune, tuleb esitada kandidaate juhatusse – ENL on liikmesorganisatsioonide kätes! 

Juhatusse kandideerimine kestab kuni 6. maini! Loe juhatusse kandideerimisest siit!


Kandideeri ENLi revisjonikomisjoni liikmeks! 

Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja konkursi kahe ENLi revisjonikomisjoni liikme leidmiseks. Seoses kandidaatide vähesusega sügisesel üldkoosolekul valime erakorras käesoleval kevadel kaks revisjonikomisjoni liiget. Revisjonikomisjoni ülesandeks on ENLi ja selle struktuuriüksuste tegevusaruande ning finantsaruande kontrollimine. Valimised toimuvad ENLi üldkoosolekul 29. mail Tallinnas. 

Kandideerimine kuni 6. maini! Lisainfot siit!

 

\"\"

HUVITAVAT

 

# OSALE: 1. mail toimuvad talgupäevad üle Eesti! Talgupäevaks 1. mail on üles seatud juba rohkem kui 1000 erinevat talgukohta. Inimesed on teretulnud kaasa lööma matkaradade koristamisel kevadises metsas, muinaslinnuste ja veskite peidust välja toomisel, parkide, mõisaparkide ja külaplatside korda tegemisel, haabjate tõrvamisel, kiikede ehitamisel ja veel sadade erinevate tööde juures. Tänaseks on üle 12 000 inimese ennast talgupäevale kirja pannud. Oma talgupaiga saab üles otsida ja ennast ka kohe talgutele registreerida talgute veebilehel www.teemeara.ee.

# OSALE: Rahvusvaheline konverents: \”EESTI 2050: Noorte tulevik vananevas ühiskonnas\”. Projekti Peace Child Alpha Omega raames korraldab Sillamäe Lastekaitse Ühing rahvusvahelise konverentsi \”EESTI 2050: Noorte tulevik vananevas ühiskonnas\” Rahvusraamatukogu suures saalis, 2. juuni 2010 algusega kell 15:00, et käsitleda riigi tuleviku noore inimese vaatepunktist. Projekti üldeesmärgiks on algatada põlvkondade ja kultuuride vahelist dialoogi kogukondades üle Euroopa ning arendada rahvusvahelist noorsootöö ja kultuurialast koostööd. Konverentsil osalemine on tasuta! Konverentsile on võimalik registreerida kuni 25. maini 2010 e-maili teel: info@sscw.ee või registreerides veebis: veebisLisainfo ja programm. Ülekannet üritusest saab kuulata ka Eesti Rahvusringhäälingu portaalis http://www.err.ee.

# OSALE: ENLi säästva noorteühenduse töögrupp kutsub rabamatkale! Säästva noorteühenduse töögrupp kutsub kõiki sõpru ja huvilisi 2. mail Pääsküla 4 km pikkusele õpperajale koos mõnusalt aega veetma ja matkama! Töögrupi poolt on erinevad mängud ja tegevused, osalejatel palutakse kaasa võtta söödavat-joodavat. Toidupoolise kaasapakkimisel olgem keskkonnasäästlikud (eelistagem eestimaist ja puhast toitu ning vältigem pakendeid)! Kogunemine toimub kell 14:00 Nõmmel Hiiu bussipeatuses (buss nr 33 peatus). Oma tulekust anna teada Aune Lillemetsale e-maili teel aune@enl.eeRegistreerimine matkale kuni 29. aprillini!

# OSALE: ENLi 16. üldkoosolekule on registreerumine avatud! Eesti Noorteühenduste Liidu juhatus kutsub kokku kevadise korralise 16. üldkoosoleku. Üldkoosolek toimub laupäeval, 29. mail kell 10:00 Tallinnas.Registreerimine toimub kuni 21. maini aadressil http://www.enl.ee/et/Organisatsioonist/YK-regamine. ENLi üldkoosolekule järgneb ka liidu 8. sünnipäeva tähistamine, kuhu on oodatud ENLi sõbrad, liikmesorganisatsioonide esindajad ja partnerid. 

# OSALE: Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) kuulutab välja konkursi Euroopa Liidu programmi Euroopa Noored (ingl k \”Youth in Action\”) nõukogu liikme leidmiseks. Nõukogu liikme tegevuse peamised eesmärgid lühidalt on: toetuse eraldamise ettepanekute tegemine, prioriteetsete sihtgruppide määratlemine, vajadusel hinnangu andmine, ettepanekute tegemine. Kandideerimiseks tuleb saata elulookirjeldus (vabas vormis) ning motivatsioonikiri e-posti aadressile martti@enl.eeKandideerimistähtaeg on 3. mai 2010 kell 14:00. Loe lähemalt kandideerimise kohta siit!

# OSALE: Vähemate võimalustega noorte koolitus WTF: W(hat\’s) T(he) F(uture) – SimPlaneet vol.1 toimub 22.-23. maini. Kahe päevaga ehitavad koolitusel osalejad oma fantaasiamaailma. Oma mõtted ja soovid viiakse oma isiklikku \”arvutimängu\” ja sealt tuuakse põnevamad ja paremad mõtted tagasi oma ellu! Koolitusele on oodatud 16-30aastased tööotsijad ja puuetega noored. Kandideerimistähtaeg 28. aprill. Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/node/3107

# OSALE: Koolitus \”Karjäärinõustamine noorsootöös\” toimub 19.-21. mail Pärnus. Noorsootöötajatele suunatud koolitusel otsitakse vastuseid küsimustele kuidas aidata noorel inimesel õppida tundma oma väärtusi ja võimalusi, toetada teda otsuste tegemisel ning püüdlemisel eesmärgi realiseerimise poole. Kandideerimise tähtaeg 29. aprill. Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/node/3085

# OSALE: Seksuaalkasvatusalane koolitus-seminar Rakveres 8. mail ja 15. mail Art Café seminariruumis (Lai tn 18). Koolitus on 2-päevane ning kestab kell 11:00-17:00. Seminarile on oodatud kokku 10 osalejat, nendest 5 noort (15-17 aastased noored) ja 5 täiskasvanut (õpetajad, noorsootöötajad, psühholoogid, sotsiaaltöötajad, noorsoopolitsei jne), kes töötavad noortega. Koolituse eesmärgiks on tutvustada, läbi mängida ja arutada erinevaid meetodeid, mis oleksid kasulikud töös noortega. Koolitus-seminar põhineb interaktiivsetel tegevustel: grupitööd, rollimängud, ühistööd, arutelud, filmid jne. Osavõtt on tasuta ning koolitus-seminar sisaldab ka kohvipause ning lõunasööki. Seminarile saab registreeruda kuni 5. maini e-maili teel: sirle@aids.ee, kirja pealkirja lisada märgusõna \”Living for Tomorrow\”, kirja sisusse palutakse märkida ees-ja perekonnanimi, kool, vanus ja kontakttelefon. Koolitus-seminari toetab EV Haridus-ja Teadusministeerium.

# OSALE: Koolitus \”Mitmekesisus noorsootös – luksus või argipäev?\” 13.-15. maini Põlvamaal. Kolmepäevasel koolitusel keskendutakse mitmekesisuse kui sotsiaalse sidususe alustala väärtustamisele noorsootöös. Üheskoos arutletakse: mis on mitmekesisus, kuidas see väljendub kaasavas noorsootöös ja veelgi enam, kuidas suunata noori mitmekesisust väärtustama? Kandideerimise tähtaeg 2. mai. Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/node/3112

# RAHASTAMINE: Programmi Euroopa Noored eeltähtaeg 10. mail! Järgmise taotlustähtaja prioriteediks on noorte tööhõive. Kui soovid oma projektile individuaalset nõustamist, saada eeltäidetud taotlusvorm e-maili teel vastava alaprogrammi konsultandile. Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/node/2994

# RAHASTAMINE: Euroopa Komisjoni konkursikutse: Koostöö teiste maailma riikidega. Programmi Euroopa Noored raames välja kuulutatud konkursiga toetatakse projekte, millega edendatakse noortevaldkonna koostööd Euroopa Liidu liikmes- ja kandidaatriikide ning teiste maailma riikide vahel. Taotluste esitamise tähtaeg 17. mai. Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/node/3063

 

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:

28. aprill – Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu arendusprogrammi koolitusel osaleb ENLi tegevjuht Anni Kuller.
29. aprill – Noorteinfo ümarlaual Eesti Noorsootöö Keskuses osaleb ENLi tegevjuht Anni Kuller.
30. aprill – Eesti Noorteühenduste Liidu esindajad kohtuvad haridus-ja teadusminister Tõnis Lukasega, et arutada varivalimiste, valimisea langetamise ja noortepoliitika arutelu üle Riigikogus. 

Eelmisel nädalal:

22. aprill – ENLi juhatuse koosolek ENLi kontoris (Estonia pst 5a).
23.-24. aprill – Euroopa Noortefoorumi liikmete komisjoni (COMEM) kohtumisel Brüsselis esindas Eesti Noorteühenduste Liitu noortepoliitika ja välissuhete juhtgrupi liige Jaan Urb.
25. aprill – Eesti Noorteühenduste Liidu noortevolikogude loomise projekti mentorite kohtumine ENLi kontoris.

 

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status