/ ENLi Teated 262

3. november 2010
ENLi Teated nr 262

UUDISED

# Algas ENLi demonstratsioonide ja meeleavalduste konverents

Eesti Noorteühenduste Liidu (ENL) eestvedamisel ja Avatud Eesti Fondi toel algas eile Tallinnas Swissotelis rahvusvahelise konverents noorte rahutuste ja demonstratsioonide teemal. Konverentsil arutavad meeleavalduste üle kodanikeühenduste aktivistid, poliitikate eksperdid ja demonstratsioonide korraldajad Eestist, Lätist, Leedust, Prantsusmaalt, Kreekast, Moldovast, Armeeniast ja Gruusiast, Venemaalt ja USA-st.

Täna, 3. novembril korraldab ENL koos osalejatega ka näidisdemonstratsiooni inimkaubanduse teemadel, juhtides tähelepanu rahvusvahelise tööorganisatsiooni ILO hoiatusele, mille kohaselt on majanduslanguse ja suure tööpuuduse tõttu oht sunnitud prostitutsiooni ja tööorjuse juhtumite sagenemisele. 

Näidismeeleavaldus algab Vabaduse väljakul kell 13:15 ning korraldajad ootavad kõiki huvilisi kaasa elama või lihtsalt pealtvaatajana demonstratsiooni jälgima.

Lisainfo: www.enl.ee/demonstrations

 

# ENL kutsub oma liikmeid üldkoosolekule 27. novembril. Kohtumispaik – Tartu!

Eesti Noorteühenduste Liidu (ENL) juhatus kutsub kokku ENLi sügisese korralise 17. üldkoosoleku.

Üldkoosolek toimub laupäeval, 27. novembril algusega kell 10:00 Tartus Saksa Kultuuriinstituut (Kastani tn 1). Ühtlasi kuulutab ENL välja konkursi revisjonikomisjoni liikme leidmiseks ning kolme juhatuse liikme leidmiseks finantsjuhi, liikmevaldkonna juhi ja noortepoliitika juhi positsioonidele. 

Lisainfo ja registreerumine: http://enl.ee/uldkoosolek

HUVITAVAT

# OSALE: Osalemise ja kaasamise koolitus. Eesti Noorsootöö Keskus kutsub noorsootöötajaid 23.-24. novembril algusega kell 9:30 Euroopa Sotsiaalfondi programmi “Noorsootöö kvaliteedi arendamine” raames korraldatavale osalemise ja kaasamise koolitusele. Koolitus toimub Tallinnas Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses aadressil Viru Väljak 4. Koolituse eesmärgiks on mõista noorte osaluse ja kaasamise tähtust kohalikul tasandil ning saada teadmisi uutest praktilistest oskustest ja meetoditest. Koolitusel osalemiseks on vajalik täita kandideerimisvorm hiljemalt 14. novembriks 2010. Koolitajateks on Eesti Noorteühenduste Liidu (ENL) noorte osaluskogude koordinaator Kristo Notton, ENLi tegevjuht Anni Kuller ning endine ENLi juhatuse liige Jaan Urb. Lisainfo: http://aken.enl.ee/9334

# OSALE: ENLi välissuhetealane koolitus noorteorganisatsioonidele.  ENL ootab noorteorganisatsioone (eelkõige ENLi liikmeid ja noortekogusid) välissuhetealasele koolitusele algusega 9:30 Tallinnas (koht täpsustamisel). Koolitajaks on Jaan Urb (ENLi endine välissuhete juht ja TÜ Euroopa Kolledži magistrant). Koolituse eesmärgiks on tõsta teadlikkust koostöövõimalustest, noortepoliitika raamistikust Euroopas ja aidata leida senisest paremini informatsiooni välissuhete alaste võimaluste kohta. Ootame koolitusele liikmesorganisatsioonide juhatuse liikmeid, aktiivseid liikmeid ja kõiki rahvusvahelise noorsootöö huvilisi. Lisainfo: http://www.enl.ee/et/Organisatsioonist/Sundmused&nID=227

# OSALE: MTÜ Sild Ettevõtlike Noorte Tulevikku korraldab 18. novembril taaskord kõikidele gümnaasiumi- ja kutsekooli õpilastele võimaluse jälgida ettevõtja/spetsialisti/tippjuhi päeva tema töövarjuna. Üleriigilisel töövarjupäeval toimuva eriürituse “Töövarjupäeva Kroon 2010” raames antakse võimalus kandideerida just kõige “magusamate” ja raskemini ligipääsetavate ametikohtade “varjuks”. Sellel aastal on võimalik varjutada nii Swedbank Eesti peadirektorit, peaministrit, tippmoedisainerit kui ka mitmeid teisi tippettevõtjaid ja oma ala spetsialiste. Täpsem info kandideerimise kohta: http://www.sent.ee

# OSALE: Mudel NATO simulatsioon. Seekordne Mudel NATO toimub 25.-27. novembril. Mudel NATO Eesti 2010 on võistluslik haridussimulatsioon, ennekõike NATO vastu huvi tundvatele tudengitele, mis annab võimaluseharjutada läbirääkimisoskusi ning panna proovile teadmised rahvusvaheliste suhete reaalsest toimimisest. Kolmepäevase diplomaatiamaratoni jooksul saavad ligi 60 tudengit harukordse võimaluse panna ennast NATO delegaadi kingadesse. Kogu Mudel NATO viiakse läbi inglise keeles. Nende päevade jooksul on Sul võimalus kuulata välispoliitika eksperte, külastada NATO liikmesmaade saatkondi ja teha muud põnevat. Lubame Sulle ainulaadset kogemust, palju uusi tutvusi, kasulikku keelepraktikat, oma teadmiste/oskuste proovilepanekut ning seda kõike TASUTA! Lisainfo: http://www.enl.ee/et/Organisatsioonist/Sundmused&nID=224

# OSALE: Kutse mitteformaalsele loovusreisile! On aeg pakkida oma ideekohvrid, sest 16. novembril toimub päikeseline loovusreis otse palmisaarele! Giidiks põnevate ideede maastikul on koolitaja ja loovusmusklite treener Indrek Maripuu. Tule ja kingi endale põnev suhtlemist ja avastusi täis päev ning lase oma loovusel lennata 🙂 Loovusreisil õpib kasutama erinevaid loovtehnikaid, mis võimaldavad enda elus ja töös olla loovamad ettetulevate väljakutsete lahendamisel; juhendama noori enda probleeme ja ülesandeid loovalt lahendama; oma ideid “müüma”, mis võimaldab meil oma ideid tulemuslikult ja meeldejäävalt tutvustada. Vaata ka videotelegrammi palmisaarelt: http://euroopa.noored.ee/node/4083

# RAHASTAMINE: Swedbanki Noortepank NPNK konkurss “Tähed särama”. NPNK soovib konkursiga toetada noori nende endi ideede elluviimisel. “Tähed särama” on loodud inimeste jaoks, kellel on noorte elu edendamiseks häid ideid, kuid napib raha nende teostamiseks. Selle aasta preemiafond on kuni pool miljonit krooni. Konkursile oodatakse oma projekte esitama nii noori, kui ka kõiki teisi, kel on noorte elu edendamiseks häid mõtteid, kuid napib raha nende elluviimiseks. Eriti oodatud on ideed, mis aitavad kohalikul tasandil luua uusi töökohti ja ettevõtmisi, et edendada noorte ettevõtlikku vaimu. Konkursi tähtaeg on 14. november 2010. Lisainfo: https://www.swedbank.ee/private/home/more/segments/npnk/stars

# RAHASTAMINE: Tallinna Noorsootöö Keskus toetab noorte ideede teostamist 120 000 krooniga. Tallinna Noorsootöö Keskus kuulutas välja noorte omaalgatuste fondi (NAF) tegevuse. Perioodil 15. oktoober – 13. august 2011 saavad 12-16 aastased noored võimaluse neljas pealinna piirkonnas oma ideid tutvustada ning noortekeskuste kaasabil ellu viia. Kokku toetatakse projekte 120 000 krooniga. Toetust antakse Kristiine, Lasnamäe, Nõmme või Põhja-Tallinna kogukonna arengut soodustavatele projektidele, mida võtab vastu ja hindab vastava piirkonna noortekeskus. Lisainfo: http://aken.enl.ee/7578

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:

2.-3. november – Tallinnas Swissotel’is toimub ENLi korraldatav rahvusvaheline konverents “Youth Involvement in Demonstrations”
3. november – 13:15 korraldab ENL Tallinnas Vabaduse väljakult rahvusvahelise konverentsi “Youth Involvement in Demonstrations” raames näidismeeleavalduse inimkaubanduse vastu.
3. november – Avatud Eesti Fondi konverentsijärgsel vastuvõtul osalevad ENLi noortepoliitika spetsialist Martti Martinson ja avalike suhete spetsialist Meelika Jürisaar. 
4. november – Avatud Eesti Fondi Avatüd Ühiskonna Foorumil osaleb ENLi avalike suhete spetsialist Meelika Jürisaar.
5. november – Kohtumisel Haridus-ja Teadusministeeriumi esindajatega osalevad ENLi esimees Ott Heidmets, avalike suhete juht Aleksandra Kamilova, noortepoliitika spetsialist Martti Martinson ja tegevjuht Anni Kuller.
5. november – SA Euroopa Noored Eesti büroo korraldataval tänuüritusel osalevad ENLi tegevjuht Anni Kuller, noortepoliitika spetsialist Martti Martinson ja esimees Ott Heidmets.  

Eelmisel nädalal:

25. oktoober – ENLi algatusel toimus Riigikogu konverentsisaalis Riigikogu kultuurikomisjoni ja sotsiaalkomisjoni ühisistung “Noored ja tööturg – probleemid ja lahendused”, kus ettekandega esines ENLi juhatuse esimees Ott Heidmets ning osales ENLi noortepoliitika spetsialist Martti Martinson.
25. oktoober – Kohtumisel varivalimiste veebilahenduse tarkvara arendajatega ning Andmevaraga osalesid ENLi noortepoliitika spetsialist Martti Martinson, varivalimiste projektijuht Mailis Ostra ja varivalimiste projekti assistent Maia Eskla.
27. oktoober – Riigikogu teabekeskuses toimuval seminaril “Noorte kaasatus ühiskonnaellu – kas noorel on asja reaalsesse poliitikasse?” esines ettekandega ENLi noortepoliitika spetsialist Martti Martinson ning osalesid ENLi tegevjuht Anni Kuller, varivalimiste projekti assistent Maia Eskla ja ENLi juhatuse esimees Ott Heidmets.
27. oktoober – Riigikogu teabekeskuses toimus varivalimiste hea tava allkirjastamine poliitiliste noorteühenduste ja ENLi poolt.
27. oktoober – Töötukassa esindajatega kohtusid ENLi juhatuse esimees Ott Heidmets ja noortepoliitika spetsialist Martti Martinson.
28. oktoober – ENLi juhatuse koosolek.
28.-29. oktoober – Brüsselis “European Stakeholders’ Forum in Education and Training, Youth and International Cooperation” osales ENLi välissuhete juht Pille-Riin Raudsepp. 
29. oktoober – Eesti Õpilasesinduste Liidu üldkoosolekul Paides osales ENLi noortepoliitika spetsialist Martti Martinson.
29. oktoober – Hea Eeskuju konkursi žürii koosolekul osales ENLi esimees Ott Heidmets.
30. november – Hiiumaa Noortefoorum Ankur 2010 “Noored ja kohalik omavalitsus” üritusel osales ENLi tegevjuht Anni Kuller.
30. november – YFU Eesti sünnipäeval käis kätt surumas ja pikka iga soovimas ENLi avalike suhete spetsialist Meelika Jürisaar. 

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status