/ ENLi Teated 281

2. mai 2011
ENLi Teated nr 281

UUDISED

ENL kuulutas välja juhatuse liikmete valimised

Eesti Noorteühenduste Liidul (ENL) on hea meel välja kuulutada ENLi juhatuse liikmete valimised, mis toimuvad ENLi üldkoosolekul 28. mail 2011 Tallinna Ülikoolis (Uus-Sadama 5, Tallinn).
Kandideerida saab veel 14. maini!

Juhatus teeb ettepaneku kinnitada juhatuse koosseisu liikmete arvuks viis liiget. Üldkoosolekul valitakse juhatuse esimees ja kolm juhatuse liiget. Ühe juhatuse liikme mandaat kehtib veel ühe aasta. Juhatuse liikmete vastutusvaldkonnad jagatakse juhatuse liikmete vahel juhatuse koosolekul uue juhatuse siseselt.

Lisainfot saab ENL kodulehelt

 

# ENLi 18. üldkoosolek toimub 28. mail 2011 Tallinnas

Head Eesti Noorteühenduste Liidu liikmed!

ENLi juhatuse nimel kutsub juhatuse esimehe kt Pille-Riin Raudsepp kokku ENLi kevadise korralise 18. ENLi üldkoosoleku. Üldkoosolek toimub laupäeval, 28. mail 2011 Tallinna Ülikooli Tallinna saalis (Uus-Sadama 5, Tallinn). Päev saab alguse kell 11:00. Registreerimine ja hommikukohvi pakkumine algab kell 10.30 ja lõunapaus 12.30-13.00.

Üldkoosolekule ootame igast organisatsioonist kuni kahte inimest. REGISTREERIMINE toimub kuni 23.05.2011 siinÜldkoosolekul hääletamiseks peab üks liikmesorganisatsiooni esindaja kaasa tooma oma organisatsiooni juhatuse poolt väljastatud vastavasisulise volikirja. Liikmesorganisatsioonid, kes ise üldkoosolekust osa võtta ei saa, saavad volitada mõne teise ENLi liikmesorganisatsiooni end esindama.

Lisainfo ENL kodulehelt

 

# ENL võtab tööle assistendi!

ENL otsib oma meeskonda tegusat ja tublit assistenti alates 1. juunist. Kandideerimistähtaeg on 10. mail ning töökuulutus ise asub siin

 

# Tegusad Eesti Noored kutsuvad Loomaaeda linna lilleliseks tegema

14. mail 2011 toimub Tallinna Loomaaias heategevuslik sündmus Linn Lilleliseks, mille korraldajaks on MTÜ Tegusad Eesti Noored (TEN). Üritusest on osa võtma oodatud ka Teie kooli õpilased. Linn Lilleliseks toimub juba viiendat aastat ning ettevõtmise peamiseks ülesandeks on kokku tuua tava- ja erivajadustega noored, et koos Loomaaeda ilusamaks teha.
Projekti Linn Lilleliseks idee sündis 2006. aasta sügisel Tallinnas TENi 13. regionaalsessioonil. See viidi ellu juba järgmisel kevadel, aastal 2007 ning alates sellest on igal kevadel noored koos teinud korda ühe kesklinna pargi.

Lisainfot leiab siit

 

# Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta 2011 ringreis 3.-7. maini Nokia kontserdimajas

Euroopa teema-aastat kasutab Euroopa Liit selleks, et ametlikult tänada kõiki vabatahtlikke ning teha samal ajal nende suurepärane tegevus nähtavaks ja kuuldavaks ka laiema üldsuse jaoks. Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta 2011 raames külastab interaktiivne ringreis kõiki liikmesriike, et teema-aasta rohkem avalikkuse tähelepanu pälviks. Ringreisi (ehk vabatahtlike messi) järgmine peatuspaik on Tallinnas 3. maist kuni 7. maini 2011. Mess on avatud 3. – 6. mail kell: 14:00 kuni 20:00 ja 7. mail kell: 11:00 kuni 18:00. Messil on esindatud üle 50 vabatahtlikke kaasava organisatsiooni.

Lisainfot leiab siit

 

# Euroopa Alkoholipoliitika Noortevõrgustik otsib abi koolituslaagrite korraldamisel

Euroopa Alkoholipoliitika Noortevõrgustik (APYN) soovib teha koostööd kahe koolituslaagri korraldamisel vahemikus september 2011 – detsember 2012. Kui tunned, et Sinu organisatsioon sooviks ja sobiks abistama, leiad lisainfot siit.
Abi pakkumise tähtaeg on 20. mail!

 

HUVITAVAT ja mõndagi muud

# OSALE: Malevasse registreerimise avapauk on 4. mail SA Õpilasmaleva kodulehel www.malev.ee avaneb kolmapäeval 4. mail kell 15:00 link, mille kaudu saavad Tallinna noored võimaluse veeta kolm nädalat oma suvest koos eakaaslastega ühes kaunis Eestimaa paigas üheskoos tööd teha ning kogeda kõike, mis malevaeluga kaasneb.

Õpilasmalev on suunatud noortele vanuses 13-18 aastat, mille eesmärk on töökasvatus ning sotsiaalse kompetentsi kujundamine. Möödunud aastal osales õpilasmaleva rühmades üle Eesti 5500 noort, neist 900 olid tallinlased. Õpilasmaleva tegevust kureerib Tallinna Linnavolikogu 20. veebruari 2003 otsusega loodud sihtasutus Õpilasmalev. Õpilasmaleva suurimad toetajad on Tallinna linn ning Eesti Noorsootöö Keskus. 
Lisainfo: www.malev.ee

# OSALE: Koolitus “Tule ütle sõna sekka” 14. mail Tallinnas SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo kutsub kõiki noori koolitusele, kus tutvustatakse noorte osaluse ideed, aidatakse koostada häid projektiideid ja räägitakse programmi Euroopa Noored demokraatiaprojektide ja noorteseminari võimalustest.
Lisainfot leiab siit

# OSALE: Euroopa Noored ideekonkurss Parem maailm – see on Sinu teha! Noortealgatuste ideekonkursile oodatakse 15-30aastaste noorte ideid, mis muudavad maailma paremaks. Parimate ideede omanikele pakub SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo konsultatsiooni, kuidas arendada need noortealgatusprojektiks, mille teostamiseks on võimalik rahastust taotleda programmist Euroopa Noored. Auhindadeks on ka võimalus osaleda koolitusel, Liis Kängsepa raamat “Hüppasin ellu tundmatus kohas. 10 lugu Euroopa vabatahtlikust teenistusest” jm. Ideede esitamise tähtaeg on 5. mai. Lisainfo ja konkursi vorm: 
Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/ideekonkurss

# OSALE: Teaebepäev “Turvaliselt välismaale tööle” 
Aeg: 11 mai. kell 16:00
Koht: Jõhvi Kontserdimaja Pargi 40, Jõhvi
Teabepäevale on oodatud kõik välismaal töötamisest huvitatud noored.
Teabepäeva korraldamise eesmärgiks on välismaal töötamisega seotud küsimuste, tingumuste, võimaluste, reeglite ning halbade külgedega tutvustamine.
Töökeel: Eesti keel
Osalemine on tasuta!
Info ja Registreerimine: info@noortek.ee

# OSALE: Noorte osaluse koolitus “Tule ütle sõna sekka!” 14. mail Tallinnas Koolitusel tutvustatakse noorte osaluse ideed, aidatakse välja töötada häid projektiideid ja räägitakse programmi Euroopa Noored demokraatiaprojektide ja noorteseminaride võimalustest. Koolitusele on oodatud kõik, kes tegelevad noorte osalusega – noortekogude, noortevolikogude, õpilasesinduste, üliõpilasesinduste ning noorteühingute liikmed ja ka kohaliku omavalitsuse töötajad, kes noori kaasavad (sh noorsootöötajad). Kandideerimistähtaeg 4. mai. 
Lisainfo ja kandideerimisvorm: http://euroopa.noored.ee/node/4684

# OSALE: Euroopa Noored koolitus “Unistusest teostuseni” 28. mail Tallinnas Koolitus aitab oma unistused teoks teha 18-25aastastel noortegruppidel, kel on huvi programmi Euroopa Noored võimaluste vastu ja plaan lähiajal ellu viia noortealgatuse või -vahetuse projekt. Kandideerimistähtaeg 11. mai. 
Lisainfo:
 http://euroopa.noored.ee/node/4700

# OSALE: Euroopa Komisjoni konkursikutse: koostöö teiste maailma riikidega Euroopa Komisjon kuulutas välja konkursi koostööks teiste maailma riikidega (alaprogramm 3.2) eesmärgiga toetada projekte, millega edendatakse noortevaldkonna koostööd Euroopa Noored programmiriikide ja teiste maailma riikide vahel. Konkursi prioriteediks on koostöö Hiina noortevaldkonnaga. Tähtaeg 6. mai. 
Lisainfo: http://eacea.ec.europa.eu/youth/funding/2011/call_action_3_2_en.php

# OSALE: Rajaleidja ning Valemivihik kutsuvad noori koomikseid joonistama! Konkursil osalemine on lihtne: joonista haridusliku ja/või tööalase sisuga koomiks ning saada see meile!! Näiteks võib koomiksi sisuks olla lõpu- või sisseastumiseksamite, CV kirjutamise, erialavaliku, ettevõtte loomise vms teema. Koomiksi tegevus ning tegelased on osaleja enda otsustada ning tööl võib olla kuni 4 pilti, kuid ühel pildil peab kuidagi kajastuma Rajaleidja. Täpsemad konkursi tingimused ning võistlustööde üleslaadimise võimaluse leiad aadressilt www.rajaleidja.ee/koomiks.

RAHASTAMINE: Programmi Euroopa Noored eeltähtaeg 10. mail Programm toetab 13-30-aastaste noorte omaalgatust ja rahvusvahelist koostööd. Taotlusi võivad esitada mittetulundusühingud, noortegrupid jt. Järgmine taotlustähtaeg on 1. juunil 2011. Selleks, et saada oma projektitaotlusele individuaalset nõustamist, tuleb eeltäidetud taotlusvorm saata elektroonselt hiljemalt 10. mail vastava alaprogrammi konsultandile. 
Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/node/4204

RAHASTAMINE: Tartumaa noortefond jagab raha Tartumaa Noortekogu koostöös Tartumaa Arendusseltsiga kuulutavad välja projektitaotlemise konkursi Tartumaa Noortefond “Noortelt Noortele”. Eesmärgiks on toetada Tartumaa Arendusseltsi tegevuspiirkonna noorte isiklikku arengut ja rikastada nende elukeskkonda.

Tegevussuundadeks on ühiskondlike väärtuste kujundamine, elukeskkonna parandamine ning avatuse ja tolerantsuse suurendamine. Noortefondi sihtgrupiks on noored vanuses 12-26. Projektitaotlusi saavad esitada noored, kes on sisse kirjutatud Tartumaa Arendusseltsi tegevuspiirkonda ehk noored Tartumaalt va. Tartu linnast, Elvast, Rõngust ja Rannust.
Täpsemad tingimused ja lisainfo: http://noortekogu.tartumaa.ee/noortefond/

RAHASTAMINE: Keskkonnainvesteeringute Keskuse keskkonnaprogrammi järgmise vooru tähtajaks on 15. august 2011 Uues voorus toimub taotlemine läbi elektroonilise taotlusprogrammi KIKAS. Keskkonnaprogramm jaguneb mitmeteks alamprogrammideks, mille raames on võimalik keskkonnaalastele projektidele toetust küsida kohalikel omavalitsustel, keskkonnakaitsega seotud organisatsioonidel, MTÜ-del ja sihtasutustel, äriühingutel ning teadus- ja haridusasutustel.
Alamprogrammideks on veemajandus, jäätmekäitlus, keskkonnakorraldus, looduskaitse, metsandus, kalandus, keskkonnateadlikkus, maakondlik programm. 
Lisainfo: http://blog.projektid.ee/kik-keskkonnaprogramm-2/

RAHASTAMINE: Kodanikuühiskonna Sihtkapital avas taotlusvooru Šveitsi Vabaühendusfondi projektidele. Oodatud on projektid, mille eesmärgiks on arendada ja tugevdada kolmanda ja avaliku sektori vahelist koostööd avalike teenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi tõstmises, aidates sellega kaasa sotsiaalse sidususe suurendamisele ja kohalikele elanikele tervist soosiva elukeskkonna kujundamisele.
Taotlusvoor on jaotatud kahte etappi, väikeprojektid ja suurprojektid. Väikeprojektide raames saab taotleda toetust, koostamaks sotsiaalse suunitlusega äriplaan teenuse pakkumiseks. Suurprojektide programmi raames saab esitada taotlusi plaani elluviimiseks. Taotlused äriplaani koostamiseks tuleb esitada hiljemalt 1. august 2011.a. Äriplaani koostamiseks on maksimaalselt võimalik taotleda 6 500 eurot.
Lisainfo: http://blog.projektid.ee/sveitsi-vyf/

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
02. mai – Noortega töötavate inimeste taustakontrolli regulatsiooni parendamise teemalisel kohtumisel Eesti Skautide Ühingus osales ENLi noortepoliitika spetsialist Martti Martinson
03. mai – Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses toimuval noorsootöö nädala kontseptsiooniarutelul osales ENLi noortepoliitika spetsialist Martti Martinson.
05. mai – ENLi mentorprogrammis osalevate KOVide infopäeva viivad läbi osaluskogude koordinaatorid Kristo Notton ja Anni Metstak ning noortepoliitika spetsialist Martti Martinson, rohkem infot: http://www.noortekogud.ee/?page=111&qid=26 
05-08. mai – Antwerpenis, Belgias toimuval Euroopa Noortefoorumi Council of Members (COMEM) kohtumisel osaleb ENLi tegevjuht Mari Valgepea 
07. mai – Keskerakonna Noortekogu kongressil Tallinnas Salme Kultuurikeskuses esineb tervituskõnega ENLi noortepoliitika spetsialist Martti Martinson.
08. mai – Noorte Sotsiaaldemokraatide kongressil Tallinnas Kinos Artis esineb tervituskõnega ENLi noortepoliitika spetsialist Martti Martinson

Eelmisel nädalal:
26. aprill – Osaluskogude Esinduskoja Kojavanem Jana käis Paikuse valla noortele Pärnumaal tutvustamas noortevolikogu loomise põhimõtteid 
27. aprill – Osaluskogude koordinaator Anni käis kohtumas Viljandimaa Noortekoguga 
28. aprill – ENLi külastasid karjäärispetsialistid Hispaaniast, Prantsusmaalt, Iirimaalt, Suurbritanniast, Luksemburgist, Lätist, Sloveeniast. Ettekandega esines ENLi noortepoliitika spetsialist Martti Martinson
28. aprill – kell 16.30 toimus ENLi kontoris liikmete ümarlaud, mille teemaks on struktuurimuudatused ENLis 
30. aprill – toimus Osaluskogude arengukavandamise eelviimane etapp  

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status