/ ENLi Teated 298

\"ENL\"

6. september 2011
ENLi Teated nr 298

\"\"

UUDISED

# ENLi suvekool toimub 9.-11. septembril!

ENLi järjekorras 10. suvekool toimub 9.-11. septembril Aartika Puhkekülas Lääne-Virumaal.
Lisainfo ja programm siin
Facebooki leht ja täienev lisainfo siin

 

# Vali Eesti noortesõbralikem ajakirjanik ja meediaväljaanne!

Konkursile saavad esitada nominente kõik noorsootööga, noorteorganisatsioonidega ja noortevaldkonnaga seotud inimesed ja organisatsioonid ning noored, kes on ajakirjandusega suhelnud näiteks seoses erinevate noorteprojektide või muude noorte teemadega seoses. Lühidalt – kõik noored ja noortevaldkonna  organisatsioonid,  kellel parima ajakirjaniku ja/või meediaväljaande osas olemas visioon. 
Loe täpsemalt ja esita kandidaate siin

 

# ENL kutsub meediakonverentsile \”Noored? Meedias? Eestis?\”

16. septembril toimub Tallinna Botaanikaaias ENLi korraldatud meediakonverents eelkõige noorteorganisatsioonide infojuhtidele ja/või avalike suhetega tegelevatele juhatuse liikmetele. Konverentsil räägitakse üldisest meediasuhtlusest, sostiaalmeedias kõlapinna leidmisest, ajakirjanike ootustest infojuhtidele ning laiemalt noorteorganisatsioonide võimalusest Eestis meediakajastust saada.
Lisainfo ja registreerimine siin

 

# Sada Ida-Virumaa õpilast asuvad avastama oma võimalusi eneseteostuseks Eesti ühiskonnas

Avatud Eesti Fond koostöös Eesti Väitlusseltsi ning MTÜ-ga VitaTiim kutsuvad ühtekokku 100 Ida-Virumaa noort osalema projektis „Vene noorte võimalused Eestis\”. Projekti eesmärgiks on õppereiside ning väitlustegevuse kaudu anda Ida-Virumaa vene koolide noortele parem ülevaade nende tulevikuväljavaadetest. 
Pressiteate täistekst siin

 

# Eesti noori oodatakse kandideerima tööle ÜROsse

Eesti osaleb sel aastal Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) noorte ametnike programmis, mille kaudu värvatakse maailma ühte suurimasse rahvusvahelisse organisatsiooni tööle uusi töötajaid. Seekord soovib ÜRO leida erinevatele ametikohadele alla 32-aastaseid kõrgharidusega noori maailma eri riikidest, sealhulgas ka Eestist. 
Lisainfot leiab siin

 

\"\"

HUVITAVAT ja mõndagi muud

# OSALE: \”SOREX\” kutsub Marjule Tartumaale Põdrasohu 10.09.,11.09. ja 25.09. 
Nagu eelluure andmed näitasid, on tänavu Tartumaal Põdrasoos valmimas RIKKALIK (ja SUURTE marjadega;)) jõhvikasaak ning eelöeldust lähtuvalt toimuvadki mainitud kohta 10.septembril, 11.septembril ja 25.septembril retked saamaks osa neist looduse poolt pakutavatest igatepidi tervisele kasulikest sooandidest.  
Lisainfot leiab siit

 

# OSALE: Abiturientide esseekonkurss teemal \”Minu põlvkond ja selle tulevik Eestis.\” 

Korp! Sakala Stipendiumifondil on hea meel taaskord välja kuulutada abiturientide esseekonkurss teemal \”Minu põlvkond ja selle tulevik Eestis\”. Esseekonkursi tööde laekumise tähtaeg on 16. oktoober 2011.  
Lisainfot leiab siit

 

# OSALE: Eesti Toidupank otsib vabatahtlikke toidukorjamiskampaaniale 10. ja 11. septembril 
Eesti Toidupank organiseerib toidukorjamiskampaania 10. ja 11. septembril Rimi supermarketites. Toidu kogumine toimub kella 12.00 kuni 18.00. Tallinna vabatahtlikele organiseeritakse infotund 8. septembril kell 18.00, aadressil Mustamäe tee 24, 3. korrus (Vineyard Tallinn ruumides). 
Lisainfot leiab siit

 

# OSALE: Noortealgatuste ideekonkurss \”Parem maailm – see on Sinu teha!\” 
Ideekonkurss on avatud kõigile 15-30aastaste noorte gruppidele, kes soovivad programmi Euroopa Noored noortealgatuste abil maailma paremaks muuta. Auhinnaks nõustamine, et esitada oma idee programmist Euroopa Noored rahastuse saamiseks, võimaluse osaleda koolitusel, Liis Kängsepa raamatud „Hüppasin ellu tundmatus kohas\” jm. Tähtaeg 29. september. 
Lisainfot leiab siit

 

# OSALE: Koolitus \”Nõustamine ja oskuslik abistamine\” 21.-23. septembril ja 3. novembril Jõgevamaal ja Tartus 
Koolitusel arendatakse kuulamise, nõustamise ja suhtlemise oskusi ja teadmisi nii töös noortega kui laiemalt. Kandideerimise tähtaeg 11. september.  
Lisainfot leiab siit

 

# OSALE: Seminar \”Mobiilne noorsootöö riskioludes noortega\”, 4.-5.10.2011 Tallinnas 
Noorsootöö riskioludes elavate ja/või probleemkäitumisega noortega on teema, millest on Eestis palju räägitud, ent ühtset arusaama ega praktikat antud valdkonnas veel kujunenud pole. Seni kasutamata noorsootöö potentsiaal noorte toetamiseks ning kaasamiseks annab põhjust antud teemal täiendavalt aru pidada, et jõuda selgusele ühtses visioonis tööks riskioludes elavate noortega ning otsida süsteemse lähenemise väljakujundamiseks inspiratsiooni nii kodu- kui välismaistest toimivatest lahendustest.   
Lisainfot leiab siit

 

# OSALE: 2+1 koolituspäeva formaadis koolitus \”Rahvusvaheline noorsootöö\” „Rahvusvahelisust\” seostatakse noorsootöös tihtilugu millegi keerulise, kauge ja bürokraatlikuga. Koolitusel võtamegi uurimise alla keerukuse lahtiharutamise ning leiame lahendusi, kuidas   oma piirkonnas noortega tehtavat tööd mitmekesisemaks muuta. 
Koolitajad: Kristi Jüristo ja Hannes Sildnik 
koolitus toimub 22.-24. septembril ja 18.oktoobril Paide Avatud Noortekeskuses ööbimisega Nelja Kuninga Hotellis. Kandideerimise tähtaeg 08.09.11. (Lisainfo ja kandideerimisvorm on leitav SIIT!) 
II koolitus toimub 27.-29. oktoobril ja 29. novembril Põlvas Pesa Hotellis. Kandideerimise tähtaeg 13.10.11. (Lisainfo ja kandideerimisvorm on leitav SIIT!)


# OSALE: Videokonkurss \”Aeg on vaba\” Eesti Noorsootöö Keskus kutsub 13-26 aastaseid noori osalema videokonkursil „Aeg on vaba\”. Ootame konkursile töid sinu vaba aja veetmise võimaluste kohta ehk kuidas sa saad osaleda või osaled noorsootöös. Videod peaksid olema seotud teemadega „Kes on noorsootöötaja?\” ja „Mis on noorsootöö?\”, ehk kuidas veedad sina oma vaba aega kasutades noorsootöö võimalusi. 
Lisainfot leiab siit

 

RAHASTAMINE: Tartumaa noortefond jagab raha Tartumaa Noortekogu koostöös Tartumaa Arendusseltsiga kuulutavad välja projektitaotlemise konkursi Tartumaa Noortefond \”Noortelt Noortele\”. Eesmärgiks on toetada Tartumaa Arendusseltsi tegevuspiirkonna noorte isiklikku arengut ja rikastada nende elukeskkonda. Tegevussuundadeks on ühiskondlike väärtuste kujundamine, elukeskkonna parandamine ning avatuse ja tolerantsuse suurendamine. Noortefondi sihtgrupiks on noored vanuses 12-26. Projektitaotlusi saavad esitada noored, kes on sisse kirjutatud Tartumaa Arendusseltsi tegevuspiirkonda ehk noored Tartumaalt va. Tartu linnast, Elvast, Rõngust ja Rannust.
Täpsemad tingimused ja lisainfo: http://noortekogu.tartumaa.ee/noortefond/

 

RAHASTAMINE: Sillamäe Lastekaitse Ühing kuulutab välja projektikonkursi \”Noore Vabatahtliku Tegevnädal\” Projekti raames üle Eesti läbiviidava Noore Vabatahtliku Tegevnädala tarbeks avame projektikonkursi praktilise väärtusega tegevuste toetamiseks. Eelistatud on noorte poolt ja noorte heaks loodud tegevused.
Täpsemad tingimused ja lisainfo:   http://vabatahtlik2011.sscw.ee/

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

 

Käesoleval nädalal:
5.-7.09 osalevad juhatuse esimehe kt Aleksandra Kamilova ja struktureeritud dialoogi konsultatsiooni koordinaator Poolas struktureeritud dialoogi seminaril
7.09 tutvustavad avalike suhete juht Karl Hallik ja noorte osaluskogude koordinaator Kristo Notton Serbia vabatahtlikele ENLi struktuuri ja tegevusalasid
9.-11.09 toimub ENLi suvekool

 

Eelmisel nädalal:
30.08 kohtusid ENLi tegevjuht Mailis Ostra ja juhatuse liige Liina Siniveer (Skype vahendusel) ENLi kontoris üleriigiliste noorteorganisatsioonide (ESÜ, Gaidide Liit, ELO & Eesti 4H) esindajatega
31.08 toimusid intervjuud ENLi noortepoliitika spetsialisti kandidaatidega 

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status