/ ENLi Teated 311

\"ENL\"

 

06. detsember 2011
ENLi Teated nr 311

\"\"

UUDISED

 

# Toeta programmi Euroopa Noored tulevikku!

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega. SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo koos enamiku kolleegidega teistest riikidest usub, et see otsus vähendab noorte võimalusi ja eraldi programmiga jätkamine on noortele oluline. 
Loe lisaks ja liitu üleskutsega siin

 

# Tunnusta noortevaldkonna aasta koolitajat!

Esmakordselt on võimalik kõigil noortevaldkonna koolitustel osalenutel ja koolitajatel endil sõna saada noortevaldkonna aasta koolitaja valimisel. Kui sulle on sel aastal silma jäänud koolitaja, kes paistab silma oma heade pädevuste poolest; on teinud mõjusaid tegusid koolitusvaldkonnas ja noorsootöös laiemalt, siis esita ta noortevaldkonna aasta koolitajaks!
Loe lisaks siin

 

# Euroopa Noored Telepurk pakub tööd päkapikkudele

Tahaksid olla päkapikk? Aga teiste sussides sulle käia ei meeldi… Polegi vaja, sest piisab kui sul on facebooki konto ja soovid kommi asemel jagada häid sõnu videotele, mis Sulle Euroopa Noored Telepurgis kõige rohkem meeldivad. Pista pea purki ja lase näppudel käia! Kusjuures jõulueelsel nädalal loositakse jõulupakke nende vahel, kes ei olnud kitsid kiitma! 
Loe lisaks siin

 

\"\"

HUVITAVAT ja mõndagi muud

 

# OSALE: Koolitus \”Igal lool on algus\” – edasi lükatud! 
Kokkusaamise eesmärgiks on leida ühiselt lahendusi, mida noored inimesed enda ja ka ühiskonnas heaks saaksid ära teha. Mõtete ja vastuste leidmiseks kasutame meetodina simulatsioonimängu. Kandideerimistähtaeg 3. jaanuaril.
Lisainfot siit


# OSALE: Alusharidusteemaline konverents – Kuhu liigub Eesti alusharidus? 

Eesti alushariduse hetkeolukorda ja tulevikuperspektiive käsitlev konverents, kuhu on oodatud oma ala spetsialistid, alusharidusega seotud organisatsioonid, lastevanemate esindajad, Riigikogu kultuuri- ja sotsiaalkomisjoni esindajad ning üliõpilased.  
Lisainfot siit


# OSALE: TTÜ Project: KICK-OFF 2011 avab maailmakuulsate ettevõtete edu tagamaid 
Apple, Google, Facebook, Microsoft, Nokia on maailmatasemel ettevõtted, kelle projektijuhtimist, projektide portfellihaldust ning võimekusi lisaks Eesti tippettevõtetele seni tehtud uurimustööde ning kokkupuudete põhjal konverentsil tutvustatakse. Oma kogemusi innovatsiooniteemadel on jagama tulnud ka Stanfordi ülikooli professor Keith Devlin.
Lisainfot siit


# OSALE: Konverents \”Noored – Vabatahtliku tegevuse tulevik?“ 
Konverentsist on oodatud osa võtma need, kes on huvitatud vabatahtlikkuse teemast ja noorte osalusest ühiskonnas, et arutleda vabatahtliku tegevuse tuleviku üle ja välja töötada noorte vabatahtlikku tegevusse kaasamise strateegia. 
Lisainfot siit


# OSALE: Koolitus \”Rahataotluse koostamise kunst ja tehnikad\”
Koolitus sobib Teile, kui olete täiesti algaja, koostanud paar projekti või lihtsalt ei ole oma oskustes 100% kindel. Koolituse käigus keskendume sagedamini esinevatele rahataotluse punktidele s.h. kuidas põhjendada projekti vajalikkust, kuidas sõnastada eesmärke korrektselt, miks on oluline koostada detailset ajakava korrektselt, kuidas hinnata riske ning teha eelarvet. Lisakoolitus 15. detsembril!
Lisainfot siit


\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

 

Käesoleval nädalal:
6.12 toimub ENLi kontoris Y4D projekti koosolek, kus arutatakse kohaliku tasandi noortepoliitikat
7.12 toimub Tallinnas Kaevu kohvikus ENLi jõulupidu liikmetele ja partneritele 
8.-11.12 osaleb noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Riias Y4D seminaril 
9.12 osaleb avalike suhete spetsialist Karl Hallik Politsei- ja Piirivalveameti parima süüteoennetusliku projekti konkursi hindamiskomisjonis
10.12 kohtub ENLi kontoris üleriigiliste koda
10.12 toimub ENLi kontoris nõukogu koosolek

 

Eelmisel nädalal:
28.-30.11 osales noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Budapestis \”Youth and Extremism Symposiumil\”
30.11 toimus ENLi kontoris ENLi ja Eesti Noorsootöötajate Ühenduse kohtumine. ENLi esindasid tegevjuht Mailis Ostra ja noortepoliitika juht Edgar Rootalu
1.12 toimus üle Eesti Osaluskohvik \”1500 pead ja 15000 sekundit noortesõbralikuma tuleviku nimel!\”
1.12 osales osaluskohviku projektijuht Liina Rüütel EMSLi liikmeklubis 
1.12 kohtusid Moldova haridusministri delegatsiooniga juhatuse liige Martin Kirs ja noortepoliitika juht Edgar Rootalu
1.-3.12 esindas ENLi meeskond ENLi Teeviidal 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status