/ ENLi liikmed valisid taas parima noorteprojekti

 

Eesti Noorteühenduste Liit
8. detsember 2011
PRESSITEADE
ENLi liikmed valisid taas parima noorteprojekti


Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) valis eile õhtul, 7. detsembril Tallinnas Kaevu kohvikus toimunud jõulupeol traditsiooniliselt Parima Noorteprojekti. Parima Noorteprojekti žüriiks on noorteühendused, kes otsustasid preemia anda Eesti 4H’le projekti „Teeme, sest hoolime – memmed õue!“ eest.

Projekti raames viis grupp noori Illuka valla Kurtna hooldekodu eakad jalutuskäigule parki ja piknikule ning korraldas neile väikese Eesti muusika kontserdi. Teise tegevusena korraldati eakatele suvelõpukontsert, kuhu olid kutsutud ka teised valla elanikud. Projekti valmistasid ette ja viisid läbi noored ise ning läbi selle kasvatati märgatavalt kahe erineva põlvkonna omavahelist suhtlemist. Kaasatud olid ka need valla noored, kes igapäevaelus ühiskondliku aktiivsusega silma ei paista.

ENL tunnustas ka oma tublisid vabatahtlikke, Liina Rüütlit, Risto Veskiojat, Triin Roosi ja Mirjam Laurimäed ning oma partnereid Euroopa Noored Eesti bürood ja Haridus- ja Teadusministeeriumi Noorteosakonda. Lisaks tunnustati kolme eelmise aasta aktiivseimat liikmesorganisatsiooni – Eesti Keskerakonna Noortekogu, Noori Sotsiaaldemokraate ja Eesti Skautide Ühingut.
 
Raplamaa ja Lääne-Virumaa Noortekogu ühisprojekt “Osalus – Sinu Võimalus!” võidutses suurelt eile avalikustatud ENLi Parima Osaluskogude Noorteprojekti konkursil. Ühisprojekt kulmineerus 3.-4.augustil Raplamaal Toosikannu puhkekeskuses, kus osaleti osalussimulatsioonis ning mitmetes õpitubades. Programmi aitasid vürtsitada AIESEC, naeruterapeudid, erinevad külalised ja SA Raplamaa Info- ja Nõustamiskeskus. Projekti eesmärgiks oli innustada Raplamaa noorte osalusmotivatsiooni ja propageerida vabatahtliku töö kasulikkust. 
 
Lääne-Virumaa Noortekogu asepresident Kalev Kodzis, kes ühtlasi osales ka ise antud projektis, ütles, et projekti külalisesinejad panid osalejad mõtlema ning vaatama noorte osaluskogudele hoopis teise pilguga. “Ja noorte puhul on sotsiaalne osa ka ikka oluline aspekt ;)!” 
 
Osaluskogude Esinduskoda valis välja ka oma lemmiku, milleks osutus Tartumaa Noortekogu algatus “Tartumaa Noortefond “Noortelt Noortele!”. Tegemist on täiesti omanäolise lahendusega Tartumaal, kus Tartumaa Noortekogu koostöös Tartumaa Arendusseltsiga  on algatud noorte fondi, kuhu saavad Tartumaa omavalitsuste (va Tartu linn, Elva linn, Rõngu ja Rannu vald) noortevolikogud ja noortegrupid esitada taotlusi oma ideed elluviimiseks, saades taotleda lausa 100% finantseeringut. Minimaalne toetus on 63 EURi ning maksimaalne 640 EURi. 
 
2011. aastal on praeguseks rahastatud 7 projekti. Prognooside alusel on projektidest osavõtjaid olnud 1300 noore ringis ning korraldusmeeskondades on kaasa löönud umbes 50 noort inimest. 
 
Algatuse konkursile esitanud Tartumaa Noortekogu liige Kadi Kerner ütleb, et kõige rohkem pakub rõõmu see, et tõeliselt edukalt on projekti konkursil hakkama saanud 12-13.aastased Tartumaa noored, kes küll väikse välise toe abiga on korda saatnud vahvaid tegevusi ning ise sellest kõvasti indu juurde saanud. 
 
Samuti tunnustasid Osaluskogud 2 vabatahtlikku, kes läbi terve aasta osalenud ning abistanud meid meie ettevõtmistes. Üheks on Tartumaa Noortekogust välja kasvanud Kadi Kerner ning teine nüüdseks ka Osaluskogude Esinduskoja liige Liisa Otsak, kes on ühtlasi ka Hiiumaa Noortekogu MTÜ Hiiumaa Ankur liige. 
 
Konkursi võitnud Raplamaa ja Lääne-Virumaa Noortekogu ühisprojekti meeskond saab auhinnaks valida endale meelepärase koolituse, Tartumaa Noortekogu seab aga sammud Rakvere Teatri poole, et ühiselt meenutada Noortefondi lõbusamaid ja vingemaid hetki! 
 
Ülejäänud konkursil osalenud lahedaid projekte võib näha siin:
http://www.noortekogud.ee/?module=news&id=89 
http://www.enl.ee/et/Parim-Noorteprojekt-2011
 
Parima Noorteprojekti valimise eesmärk on julgustada noorteühendusi korraldama projekte, mis oleksid suunatud laiemale avalikkusele. Konkursiga soovib ENL väärtustada aktiivset osalust, soodustada kogemuste vahetamist ning leida uusi innovaatilisi ideid. ENL on parimat noorteprojekti valinud juba alates liidu algusaegadest.

Parimat Noorteprojekti 2011 toetasid Otepää Snowtubing, Oti Pubi ja Eesti Jalgpalli Liit.

Eesti Noorteühenduste Liit on katusorganisatsioon, mis ühendab 61 Eestis tegutsevat noorteühendust ja noorte osaluskogu. ENLi peamisteks eesmärkideks on pakkuda noorteühendustele eestkostet, kujundada noori toetavat ühiskondlikku arvamust ja seadusandlikku keskkonda. ENL esindab liikmete noortepoliitilisi huve Eestis ja rahvusvahelisel tasandil ning soodustab noorte aktiivset osalust ühiskonnas.


Lisainfo:
Karl Hallik
Eesti Noorteühenduste Liit
Avalike suhete spetsialist
GSM: +372 55 517 824
E-mail: karl@enl.ee

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status