/ ENLi Teated 313

20. detsember 2011
ENLi Teated nr 313

UUDISED

# Eesti Noorteühenduste Liit soovib kõigile häid pühi!

Ühtlasi anname teada, et järgmine uudiskiri ilmub 10. jaanuaril.
Vaata kaarti siit

 

# Sihtasutus Archimedes pakub tööd programmi Euroopa Noored konsultandile

Sihtasutus Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo pakub tööd programmi Euroopa Noored konsultandile, kelle tegevusalaks on Euroopa Liidu noorte kodanikuharidusprogrammi Euroopa Noored alaprogrammidega seonduva töö korraldamine ning arendamine SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroos.
Loe täpsemalt siit

 

# Aita hinnata vabatahtliku tegevuse aasta tulemusi ja vasta lühikesele küsitlusele!

Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta 2011 hakkab läbi saama ning on aeg teha kokkuvõtteid. Selleks koostasime aasta koordineerijana lühikese küsimustiku, mis hindab Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta tulemusi Eestis.
Loe täpsemalt siit

 

# Haridus- ja teadusministeerium tunnustas parimaid noorsootöötajaid ja noorteprojekte

Haridus- ja teadusministeerium tunnustas 15. detsembril Eesti Arhitektuurimuuseumis noortevaldkonna edendamisele kaasa aidanud organisatsioone ja isikuid kolmes kategoorias –  noorsootöö aasta tegu, parim koostööprojekt ja noorsootöö arendamisse pikaajaliselt panustanud noorsootöötaja. 
Loe täpsemalt siit

 

# Toeta programmi Euroopa Noored tulevikku!

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega. SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo koos enamiku kolleegidega teistest riikidest usub, et see otsus vähendab noorte võimalusi ja eraldi programmiga jätkamine on noortele oluline. 
Loe lisaks ja liitu üleskutsega siin

 

# Euroopa Noored Telepurk pakub tööd päkapikkudele

Tahaksid olla päkapikk? Aga teiste sussides sulle käia ei meeldi… Polegi vaja, sest piisab kui sul on facebooki konto ja soovid kommi asemel jagada häid sõnu videotele, mis Sulle Euroopa Noored Telepurgis kõige rohkem meeldivad. Pista pea purki ja lase näppudel käia! Kusjuures jõulueelsel nädalal loositakse jõulupakke nende vahel, kes ei olnud kitsid kiitma! 
Loe lisaks siin

 

HUVITAVAT ja mõndagi muud

# OSALE: koolitus “ANTI Liikumine ehk Algatused Noorte Tööotsijate Innustamiseks!” 
Euroopa Noored Telepurk esitleb programmi Euroopa Noored projekti, kus innustati noori igavusega. Ehk viidi saarele, kus neil tuli endil välja mõelda ja läbi viia tegevusi. Varasemalt ei olnud tegevusprogrammi koostatudki. Äkki käivitab just tegevusetus tegudele ja äratab initsiatiivi? 
Loe lähemalt siit

 

# OSALE: Vaata videot eriskummalisest noortevahetusest 
Kolme koolituspäeva jooksul uuritakse ühiselt: Kes ja kus on täna noored tööotsijad? Milline on minu tahe, motivatsioon ja võimalused kaasata noori tööotsijaid? Kus on minu võimalikud koostööpartnerid ja toetavad võrgustikud?
Vaata videot siit

 

# OSALE: Koolitus “Igal lool on algus” – edasi lükatud! 
Kokkusaamise eesmärgiks on leida ühiselt lahendusi, mida noored inimesed enda ja ka ühiskonnas heaks saaksid ära teha. Mõtete ja vastuste leidmiseks kasutame meetodina simulatsioonimängu. Kandideerimistähtaeg 3. jaanuaril.
Lisainfot siit

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
19.12 toimus ENLi kontoris revisjonikomisjoni uue koosseisu ja tegevjuhi Mailis Ostra kohtumine
21.12 toimub ENLi kontoris Y4D Eesti grupi kohtumine, mida juhib noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann

Eelmisel nädalal:
12.12-15.12 osales noortepoliitika juht Edgar Rootalu Pariisis OECD noorte tööhõive konverentsil
12.12
 osalesid noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann ja assistent Kaidi Nurmik EMSLi koolitusel “Kuidas olla tõhus ja mõjus eestkosteorganisatsioon?”
13.12
 esindas vabatahtlik Aleksandra Kamilova Tartu Loomemajanduskeskuses Noorte Liidrite võrgustiku ümarlaual Eesti Noorteühenduste Liitu
14.12 tutvustas osaluskohviku projektijuht Liina Rüütel  osaluskohvikut ja Saaremaa Noortekogu projekti “Kas SINA juba tead” Kuku Raadios 

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status