/ ENLi Teated 323

13. märts 2012
ENLi Teated nr 323

\"\"

UUDISED

# Eesti Noorsootöö Keskus pakub tööd noorsootöö peaspetsialistile

Eesti Noorsootöö Keskus on 1999. aastal loodud Haridus- ja Teadusministeeriumi hallatav riiklik noorsootöö asutus, mille põhieesmärk on noorsootöö arendamine ja korraldamine riikliku noortepoliitika raames. Pakutav ametikoht: noorsootöö peaspetsialist. Kandideerimise tähtaeg: 22. märts 2012 
Loe täpsemalt siit

 

# Aita luua noorte enda kultuuriajakirja!

Plaanis on hakata välja andma noortele suunatud kultuuriajakirja ning küsitluse eesmärgiks on õppida paremini tundma oma sihtgrupi ootusi ning soove. 
Loe täpsemalt siit

 

# Linn Lilleliseks 2012 otsib meeskonda korraldajaid!

Sel aastal juba kuuendat toimumiskorda tähistav Linn Lilleliseks otsib enda tiimi korraldajaid. Tegu on alati ühe enim oodatud sündmusega TENi kalendris, seega haara võimalusest ning veeda imeilus 19. mai Tallinna Loomaaias.
Loe täpsemalt siit

 

# Kandideeri Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatusse!

Õpilasliidu juhatus on alaline organ, mis vastutab Liidu igapäevase toimimise eest, otsustab hetkeprioriteedid, jälgib tegevuste vastavust arengu- ja tegevuskavale. Igapäeva töö hulka kuulub ka aktiivkonna ja meeskonna juhtimine ning tihe koostöö valdkonna juhtidega. 
Loe täpsemalt siit

 

# Tule korralda Noortepäeva!

Noortepäev toimub sel aastal Eestis juba 10. korda! Endiselt 12. augustil. ENL otsib oma meeskonnale abiks tublisid vabatahtlikke ja projektijuhti, kes aitaks Noortepäevast teha midagi tõeliselt enneolematut ja lahedat!
Loe täpsemalt siit, huvi korral kirjuta karl@enl.ee

 

Toeta programmi Euroopa Noored tulevikku

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega, mis vähendab noorte võimalusi oma projektidele toetust saada. Liitu Facebook´i lehega Youth in Action Ambassadors ja jaga teistega oma mõtteid programmi Euroopa Noored projektidest ja toetusest eraldiseisvale noorteprogrammile. Teavita oma seisukohast ka Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikuid. 
Loe lisaks siit

 

\"\"

HUVITAVAT ja mõndagi muud

# OSALE: Arvutiöö \”GetOnline\”
Getonline Week\’i raames toimub Arvutiöö, kus alustuseks kuulatakse loenguid arvutimängude loomisest ja nutitehnika arengust, seejärel mängitakse varajaste hommikutundideni arvutimänge. Üritus on tasuta! 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Kandideeri suveks malevasse rühmajuhiks!
Rühmajuhi peamisteks tööülesanneteks on 13-18 aastastest noortest koosneva malevarühma juhtimine ühe malevavahetuse jooksul. Malevavahetuse pikkus olenevalt rühmast 2 või 3 nädalat. Osalemine oma rühma komplekteerimises ja rühma tegevuse korraldamises.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Euroopa vabatahtliku teenistuse infopäev-koolitus STEP-IN uutele organisatsioonidele
Euroopa vabatahtliku teenistuse sissejuhatav infopäev-koolitus organisatsioonidele, kes soovivad oma tegevustesse kaasata vabatahtlikke ja on valmis toetama noori rahvusvahelise töö- ja elukogemuse saamisel ning tahavad luua uusi värskendavaid koostöösuhteid välispartneritega. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Noorte osaluskoolitus: \”Ütle sõna sekka!\”
Koolitusele ootame kõiki, kes noorte osalusega kokku puutunud või soovivad seda teha – noortekogude, noortevolikogude, õpilasesinduste, üliõpilasesinduste, teised noorteühingute esindajaid jne. Teretulnud on ka kohaliku omavalitsuse töötajad, kes noori kaasavad (nt noorsootööspetsialist).
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Swedbanki annetuskeskkond ootab uusi organisatsioone kandideerima 
Swedbank ootab kuni 18. märtsini organisatsioone kandideerima annetuskeskkonda, kuhu oodatakse lisaks üle-Eestilistele organisatsioonidele kandideerima ka tugevaid kohalikke ning regionaalseid algatusi, mille eesmärgiks on lahendada olulisi valupunkte Eesti ühiskonnas. Annetuskeskkonna vahendusel on võimalik saada oma tegevustele rahalist tuge ja käimasolevaid projekte laiemale üldusele tutvustada. 
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Lõimumisvaldkonna arendus- ja meediastipendiumide konkursile oodatakse taotlusi 
Kultuuriministeerium ja Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) kuulutavad välja lõimumisvaldkonna arendus- ja meediastipendiumide konkursi, mille auhinnafond on 6000 eurot. Stipendiumite taotluste esitamise tähtaeg on 29. märts.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Tallinna noorteühendused saavad esitada taotlusi aastatoetuse saamiseks 
Kuni 31. märtsini 2012 saavad kõik Tallinna haldusterritooriumil tegutsevad noorteühendused esitada Tallinna Spordi- ja Noorsooametile taotlusi aastatoetuse saamiseks.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Muudatused programmi Euroopa Noored taotlemises 2012 
Uuel aastal on muutunud taotlustähtajad, prioriteedid, taotlusvorm ja rahastustingimused. Programmi eelarve on kasvanud ning suurenenud on võimalused rahastada koostööprojekte Ida- ja Kagu-Euroopa ning Vahemere-äärsete riikidega. 
Lisainfot siit


\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
13.03 kohtuvad ENLi kontoris ENLi meeskond, Noortepoliitika töögrupp ja ENLi liikmete esindajad, et arutada valimisea langetamise teemal
14.03 kohtuvad noortepoliitika juht Edgar Rootalu, noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann, juhatuse esimees Mailis Ostra, avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja osaluskogude Põhja-Eesti koordinaator Liina Rüütel Riigikogu noorte toetusrühmaga, et arutada noortevaldkonna strateegia, noorteühenduste rahastamise ja valimisea langetamise teemadel
15.03 kohtuvad noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann ja Läänema noortekogu esimees Harri Puskar, et arutada noorte tööhõive teemadel
15.03 kohtuvad juhatuse esimees Mailis Ostra, personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik, osaluskogude Põhja-Eesti koordinaator Liina Rüütel ja osaluskogude Lõuna-Eesti koordinaator Jaanika Aasa Rapla Maavalitsuses maakondlike noorsootöötajatega, et arutada osaluskogude tulevikku 
18.-21.03 osalevad struktureeritud dialoogi projektijuht Kristo Peterson, noortepoliitika juht Edgar Rootalu ja noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Taanis Struktureeritud dialoogi konverentsil

 

Eelmisel nädalal:
05.03 kohtusid noortepoliitika juht Edgar Rootalu ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik Tallinna Spordi- ja Noorsooameti noorsootöö osakonna juhataja Ilona-Evelyn Rannalaga ja vanemspetsialisti Tiiu Kadakiga, et arutada ENLi ja TSNA koostööpunkte
06.03 toimus ENLi kontoris Noortepoliitika Töögrupi esimene ametlik kohtumine
08.03 osales noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Eesti Nuku- ja Noorsooteatris karjäärispetsialistide tunnustusüritusel 
09.-10.03 osales tegevjuht Mailis Ostra Eesti Noorsootöötajate Ühenduse mõttetalgutel

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status