/ ENLi Teated 327

\"ENL\"

10. aprill 2012
ENLi Teated nr 327

\"\"

UUDISED

Õpilasliitu asus juhtima Liina Hirv

Eesti Õpilasesinduste Liidu Üldkoosolek valis uueks juhatuse esimeheks Liina Hirve ning aseesimeesteks said Lisette Vapper ja Henri Jeret.
Loe täpsemalt siit

 

Esmakordselt kinnitati Tallinna noorte esindaja linnavolikogu komisjoni

5. aprillil toimunud Tallinna Linnavolikogu istungil kinnitati esmakordselt Tallinna ja kogu Eesti ajaloos Linnavolikogu Haridus- ja Kultuurikomisjoni liikmeks demokraatlikult valitud noorte esindaja, kelleks on noortevolikogu liige ja tudeng Renate Gross.
Loe täpsemalt siit

 

# Tule korralda Noortepäeva!

Noortepäev toimub sel aastal Eestis juba 10. korda! Endiselt 12. augustil. ENL otsib oma meeskonnale abiks tublisid vabatahtlikke ja projektijuhti, kes aitaks Noortepäevast teha midagi tõeliselt enneolematut ja lahedat!
Loe täpsemalt siit, huvi korral kirjuta karl@enl.ee

 

Toeta programmi Euroopa Noored tulevikku

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega, mis vähendab noorte võimalusi oma projektidele toetust saada. Liitu Facebook´i lehega Youth in Action Ambassadors ja jaga teistega oma mõtteid programmi Euroopa Noored projektidest ja toetusest eraldiseisvale noorteprogrammile. Teavita oma seisukohast ka Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikuid. 
Loe lisaks siit
Vaata videot siit

 

\"\"

HUVITAVAT ja mõndagi muud

# OSALE: ENLi üldkoosolek 
Eesti Noorteühenduste Liidu üldkoosolek toimub 13. mail Tallinnas algusega kell 12:00, Tallinna Ülikoolis. Üldkoosolekul osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Kutse rahvusvahelisele kvaliteedi juhtimise konverentsile 
Konverentsi eesmärgiks on tuua kokku uut teadmist kvaliteedijuhtimisest noorte valdkonnas. Konverentsil soovime rõhutada tegevuste teadvustatud mõõtmise ja arendamise olulisust ning loomulikku rolli igapäevase tööprotsessi osana. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Aiesec: MAATA VAAILMA! 
AIESEC ootab kõiki huvilisi MAATA VAAILMA konverentsile, mis sel aastal keskendub välispraktika võimalustele ja kasulikkusele! See on Sinu suurepärane võimalus saada teada eelistest tööturul!
Lisainfot siit

 

# OSALE: Noorteühendused korraldavad Tartu linnavolikogu simulatsiooni 
Tartu Noortevolikogu ning MTÜ Tegusad Eesti Noored korraldavad koostööna 13.-15. aprillini Tartu Katoliku Koolis Tartu Linnavolikogu simulatsiooni. Ürituse eesmärgiks on tuua kokku 90 noort vanuses 16-20, pakkudes neile võimalust arutleda linna puudutavatel teemadel ning kogeda kohaliku volikogu töömalle. 
Lisainfot siit

# OSALE: Koolitus \”Kuidas kaasata ja hoida mentoreid?\” 
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo kutsub kõiki Euroopa vabatahtliku teenistuse organisatsioone osalema praktilise suunitlusega mentorite kaasamise ning nende tegevuse järjepidevuse tagamise teemalisele koolitusele. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Löö oma projektiga laineid! \”DEOR seminar 3 x I – information, improvement and ideas\” 
Rahvusvahelisel seminaril saab täiendada oma teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi programmi Euroopa Noored raames ellu viidud projektide tulemuste paremaks levitamiseks ja kasutamiseks. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Vestlusringid homo- ja biseksuaalsete inimeste vanematele ja lähedastele 
Kokkusaamistel püütakse homoseksuaalsusest ja sellega seotud hirmudest, pingetest ja probleemidest rohkem teada ning aru saada. Ühtlasi jagatakse oma mõtteid ja kogemusi. Kokkusaamised toimuvad teisipäeviti alates 3. aprillist kell 18.00 OMA keskuses Kaarli pst 5-1, Tallinn.
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Kutsekoolide ja täiskasvanute gümnaasiumide õppurid saavad eesti keele õppeks tuge 
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) pakub kutseõppeasutustele ja täiskasvanute gümnaasiumidele võimalust kooli ettepaneku alusel täiendava keeleõppe korraldamiseks eesti keelest erineva emakeelega õppuritele.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Avanes projektikonkurss eesti keele õppe toetamiseks noortelaagrites 
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) kuulutas välja projektikonkursi toetamaks eesti keelest erineva koduse keelega noorte eesti keele õpet laagrites. Tegevuste eesmärk on suurendada noorte eesti keele kasutamise julgust ning eestikeelses keskkonnas toimetulekut.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Programmi Euroopa Noored eeltähtaeg 10. aprillil 
Programm Euroopa Noored toetab 13-30-aastaste noorte omaalgatust ja rahvusvahelist koostööd. Programm pakub rahvusvahelisi enesetäiendamisvõimalusi ka noorsootöötajatele. Taotlusi võivad esitada kõik mittetulundusühingud, avalik- õiguslikud asutused, kohalikud omavalitsused ja noortegrupid.  
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Euroopa Komisjoni konkursikutse: koostöö teiste maailma riikidega 
Euroopa Komisjon kuulutas taas välja konkursi koostööks teiste maailma riikidega (alaprogramm 3.2) eesmärgiga toetada projekte, millega edendatakse noortevaldkonna koostööd Euroopa Noored programmiriikide ja teiste maailma riikide vahel. 
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Vabaühendused saavad töötajate eesti keele oskuse parandamiseks tuge 
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) pakub vabaühendustele võimalust esitada ettepanekuid eesti keele õppe korraldamiseks ebapiisava eesti keele oskusega töötajatele ning investeerib parimate ettepanekute elluviimiseks kokku enam kui 60 000 eurot.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Muudatused programmi Euroopa Noored taotlemises 2012 
Uuel aastal on muutunud taotlustähtajad, prioriteedid, taotlusvorm ja rahastustingimused. Programmi eelarve on kasvanud ning suurenenud on võimalused rahastada koostööprojekte Ida- ja Kagu-Euroopa ning Vahemere-äärsete riikidega. 
Lisainfot siit


\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

 

Käesoleval nädalal:
10.04 kohtusid ENLi juhatuse esimees Mailis Ostra, osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel ja osaluskogude koordinaatori Lõuna-Eestis Jaanika Aasa Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Eesti Noorsootöökeskusega, et arutada osaluskogude rahastamise küsimusi
10.04 osales ENLi avalike suhete spetsialist Karl Hallik Riigikogu Sotsiaalkomisjoni istungil, kus valmistati ette riikliku tähtsusega küsimuse arutelu Riigikogu istungil teemal põlvkondade vaheline solidaarsus
11.04 osaleb ENLi osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel Koostöö Kogu konverentsil \”Koolivõrk korras: kuidas edasi?\” 
11.04 toimub ENLi kontoris järjekordne noortepoliitika töögrupi kohtumine, seekordseteks teemadeks noorte osalus ja noorte kaasamine avalikus sektoris. Kohtumine on avatud kõigile!
12.04 osalevad ENLi juhatuse esimees Mailis Ostra ja noortepoliitika juht Edgar Rootalu EMSLi liikmeklubis

 

Eelmisel nädalal:
2.04 osales ENLi noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Riigikogu Sotsiaalkomisjonis tööhõive teemalisel arutelul
3.04 toimus ENLi korraldatud valimisea langetamise teemaline ümarlaud Rahvusraamatukogus
5.04 osales ENLi noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Karjääri koostöökogu kohtumisel 
7.-8.04 osales ENLi osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel Läänemaa Noortekogu Osaluskogude seminaril 
7.-8.04 kohtus ENLi osaluskogude koordinaator Lõuna-Eestis Jaanika Aasa Paluperas Palupera noortevolikoguga, Otepää noortevolikoguga ning Valgamaa noortekoguga

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status