/ ENLi Teated 331

\"ENL\"

8. mai 2012
ENLi Teated nr 331

\"\"

UUDISED

# ENL kuulutab välja täiendavate nõukogu koosseisu 2011-2013 liikmete valimised!

Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja täiendavate nõukogu koosseisu 2011-2013 liikmete valimised, seega kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Tähtaeg pikendatud 8. maini!
Loe täpsemalt siit

 

# ENL kuulutab välja revisjonikomisjoni liikme valimised!

Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja revisjonikomisjoni koosseisu 2011/2013 liikme valimised, seega kutsume teid ülesse esitama oma kandidaate. Revisjonikomisjoni koosseisus jätkavad Irmeli Alt ja Raigo Jahu. Tähtaeg pikendatud 8. maini!
Loe täpsemalt siit

 

# ENL otsib noortepoliitika nõunikku

Tegemist on täistööajaga, tööle asumise aeg on 1. juuni 2012 ning töökoht on ENLi kontor (Estonia pst 5 a, Tallinn). Kandideerimiseks ootame CV-d, palgasoovi ja motivatsioonikirja (Miks oled sobiv kandidaat noortepoliitika nõuniku kohale) märksõnaga \”Noortepoliitika nõunik\” hiljemalt 22. maiks
Loe täpsemalt siit

 

# Konkurss Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaua juhatuse esimehe ametikohale

Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaud (TÜÜL) kuulutab välja konkursi juhatuse esimehe ametikohale. Kandideerimise tingimus on see, et kandidaat peab olema TÜÜLi liikmesüliõpilaskonna tudeng või lõpetanud TÜÜLi liikmeskõrgkooli hiljemalt aasta aega tagasi. 
Loe täpsemalt siit

 

# Kutse Eurokomisjoni Generation 1992 Kampaaniaga Liitumiseks

Aastal 2012 tähistab Euroopa ühtne turg 20. aastapäeva. Eurokomisjoni DG Markt Peadirektoraat on 11. aprillil käivitanud Generation 1992 nimelise veebipõhise kampaania www.generation1992.eu eesmärgiga sulgeda lünk noorte vahel, panna neid tagasi ühtse turu keskmesse ja võita nende usaldus.
Loe täpsemalt siit

 

Toeta programmi Euroopa Noored tulevikku

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega, mis vähendab noorte võimalusi oma projektidele toetust saada. Liitu Facebook´i lehega Youth in Action Ambassadors ja jaga teistega oma mõtteid programmi Euroopa Noored projektidest ja toetusest eraldiseisvale noorteprogrammile. Teavita oma seisukohast ka Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikuid. 
Loe lisaks siit
Vaata videot siit

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

# OSALE: ENLi üldkoosolek 
Eesti Noorteühenduste Liidu üldkoosolek toimub 13. mail Tallinnas algusega kell 12:00, Tallinna Ülikoolis. Tihe programm algab juba laupäeval 12. mail. Üldkoosolekul osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Euroopa Parlamendi Eesti saadikute debatt Tartus 
Tänavune ümarlauadebatt arutleb teemal \”Rohkem või vähem Euroopat?\”. Alateemadena leiavad käsitlemist ÜPP reform, eurokriis, regionaalpoliitika, ühtne välispoliitika ja Euroopa väärtused. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Uuring \”Noored – kas noored ettevõtjad?\” 
See on internetipõhine uuring, mis kaardistab noorte ettevõtlustegevused sihtkohtades ja kogub infot potentsiaalsete noorte kohta, kes tahavad ettevõtlusega alustada. Otsime vastust küsimusele, mis takistab noortel ettevõtlusega alustamast: kas nad ei ole valmis? neil puuduvad teadmised, oskused ja vilumused? majanduslik keskkond on halb? ebapiisav toetus või ebapiisav informeeritus?
Lisainfot siit

 

# OSALE: Alustab noorsootöötajatele suunatud õpitubade sari! 
2012. aastal toimub 4 inspireerivat ja praktilist õpituba, kus arutletakse noorsootöös aktuaalsetel teemadel ja vahetatakse kasulikke kogemusi. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Venekeelne noortekoolitus \”Ideest projektini!\” 
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo korraldab noortevahetuste ja -algatuste koolituse vene keeles, mille eesmärgiks on anda noortele esimene julgustus projektiidee elluviimiseks. Koolitus toimub 26.05.2012 Tallinnas. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Noorte Liidrite juhtimiskool \”Miks peaksid just Sina olema juht?\” 
15.-17. juuni toimub Noorte Liidrite juhtimiskool \”Miks peaksid just Sina olema juht?\”. Koolitajateks on oma ala parimad: Aivar Haller, Kristjan Otsmann, Vahur Murutar, Ülane Vilumets, Elmo Puidet ja mitmed teised.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koolitus: Vähemate võimalustega noorte kaasamine Euroopa vabatahtlikku teenistusse 
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo korraldab ühepäevase koolituse Euroopa vabatahtliku teenistuse (EVT) akrediteeritud organisatsioonidele, kellel on huvi ja soov hakata tulevikus kaasama vähemate võimalustega noori EVT projektides. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koolitus \”Kultuuridevaheline õppimine praktikas\” 
Koolituse eesmärk on anda osalejatele teadmisi kultuuridevahelisest õppimisest ja teadvustada, kuidas soodustada kultuuridevahelist õppimist läbivalt noorte(vahetuse)projektis.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Kutse põnevasse noorte tööotsijate teemalisse muutuste laborisse Loomeinkubaatoris! 
Tegemist on interaktiivse praktilise laboriga, kus lisaks noorte tööotsijate olukorra uurimisele ja paremale teadvustamisele luuakse osalejatele võimalus leida ideid  noorte tööotsijate kaasamiseks noorsootöös. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Noorteseire aastakonverents \”Noored ja noorsootöö\” 10. mail 2012 
Tallinnas Rahvusraamatukogus toimub järjekordne noorteseire aastakonverents, mille seekordseks teemaks on noorte osalemine noorsootöös. Konverentsil arutatakse selle üle, milline on olnud noorsootöö senine panus ühiskonnas, mida erinevad ühiskonnagrupid noorsootööst ootavad.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Õpilasliit kuulutab välja õpilaste õiguste teemalise videokonkursi 
Eesti Õpilasesinduste Liit kuulutab välja õpilaste õiguste teemalise videokonkursi. Videokonkurssi eesmärk on tõsta õpilaste huvi nende õiguste ja kohustuste suhtes ning kutsuda noori nendega tutvuma. 
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Kutsekoolide ja täiskasvanute gümnaasiumide õppurid saavad eesti keele õppeks tuge 
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) pakub kutseõppeasutustele ja täiskasvanute gümnaasiumidele võimalust kooli ettepaneku alusel täiendava keeleõppe korraldamiseks eesti keelest erineva emakeelega õppuritele.
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Muudatused programmi Euroopa Noored taotlemises 2012 
Uuel aastal on muutunud taotlustähtajad, prioriteedid, taotlusvorm ja rahastustingimused. Programmi eelarve on kasvanud ning suurenenud on võimalused rahastada koostööprojekte Ida- ja Kagu-Euroopa ning Vahemere-äärsete riikidega. 
Lisainfot siit

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
04.05-09.05 osaleb ENLi noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Brüsselis Vote@16 kohtumisel
08.05 toimus ENLi kontoris Noortepoliitika Töögrupi järjekordne kohtumine
08.05 toimus Tartus ENLi üldkoosoleku materjalide arutelu
08.05 toimusid Tartus liikmekohtumised Microsoft User Groupi ning Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsiga
09.05 osaleb osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel Sotsiaalministeeriumis aktiivsena vananemise strateegia arutelu töögrupis \”Elukestev õpe\”
10.05 osaleb noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Sotsiaalministeeriumis aktiivsena vananemise strateegia arutelu töögrupis \”Tööjõuturg ja tööhõive\” 
10.05 toimub ENLi kontoris üldkoosoleku materjalide arutelu
12.05 tähistatakse Tallinnas Õpetajate Majas ENLi sünnipäeva (registreeri end siin
12.-13.05 toimub Tallinna Ülikoolis ENLi üldkoosolek ja sellele eelnevad töötoad

 

Eelmisel nädalal:
30.04 toimus ENLi kontoris liikmekohtumine Eesti Skautide Ühinguga
30.04 toimus ENLi kontoris liikmekohtumine MTÜ\’ga AUH
03.05 toimus ENLi kontoris liikmekohtumine MTÜ\’ga Sild Ettevõtlike Noorte Tulevikku
04.05-09.05 osaleb ENLi noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Brüsselis Vote@16 kohtumisel
06.05 esines juhatuse esimees Mailis Ostra Noorte Sotsiaaldemokraatide kongressil tervituskõnega 

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status