/ ENLi Teated 340

\"ENL\"

14. august 2012
ENLi Teated nr 340

\"\"

UUDISED

# Kandideeri \’\’101 last Toompeale\’\’ grupijuhiks

„101 last Toompeale\” on iga-aastane üritus, mille eestvedajateks on Lastekaitse Liidu Noortekogu ja Eesti Õpilasesinduste Liit. Ürituse eesmärgiks on toetada noorte osalust riiklikus otsustusprotsessis., samuti tähistatakse sellega ÜRO Lapse õiguste konventsiooni vastuvõtmist ÜRO Peaassamblee poolt 1989. aastal 20. novembril. 
Loe täpsemalt siit

 

# Finantsministeerium: Raha kogumine – võimatu missioon?

Finantsinspektsioon on koostanud lühikese ülevaatliku artikli noortele sellest, kuidas oma raha paremini koguda ja milliseid nippe selleks kasutada
Loe täpsemalt siit

 

# Uus tööportaal vabakutselistele ning kõikidele andekatele inimestele

Igaühel on talent! Miks mitte müüa enda oma? Vabakutselised.com loob tasuta ja kergestikasutatava platvormi vabakutselistele ja andekatele inimestele kõigilt elualadelt enda teenuste pakkumiseks. 
Loe täpsemalt siit

 

# Jätkuvad arutelud programmi Euroopa Noored tuleviku üle

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega. Programmide ühendamise vastu on enamik Euroopa Liidu liikmesriike. Taani eesistumise ajal leppisid liikmesriigid osaliselt kokku kompromissettepanekus, millega otsustati luua eraldiseisev noortepeatükk. 
Loe täpsemalt siit

 

# Käib laste joonistusvõistlus suhetest vanavanematega

Lastekaitsepäeval, 1. juunil algas lasteaedades üle-euroopalisele põlvkondadevahelise solidaarsuse aastale pühendatud joonistusvõistlus \”Koos vanaemaga\”/\”Koos vanaisaga\”. Konkursi korraldab Eesti Pensionäride Ühenduste Liit koostöös UNICEF Eesti ja Eesti Noorteühenduste Liiduga.
Loe täpsemalt siit

 

# Kutse Eurokomisjoni Generation 1992 Kampaaniaga Liitumiseks

Aastal 2012 tähistab Euroopa ühtne turg 20. aastapäeva. Eurokomisjoni DG Markt Peadirektoraat on 11. aprillil käivitanud Generation 1992 nimelise veebipõhise kampaania www.generation1992.eu eesmärgiga sulgeda lünk noorte vahel, panna neid tagasi ühtse turu keskmesse ja võita nende usaldus.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

# OSALE: \”KTP – Koolitus tulevikus ja praegu\” ehk seminar organisatsiooni koolitustegevuste planeerimisest 
Seminar, mis on pühendatud koolitustegevuste paremale planeerimisele noortevaldkonnas, pakub mõtteainet järgmiste küsimuste üle: Mida tähendab koolitustegevuste pikaajalisem planeerimine? Mis on kvaliteetne noortevaldkonna koolitus? Kuidas korraldada kvaliteetseid koolitusi noorsootöötajatele, noortejuhtidele, noorteorganisatsioonidele? Millised on väljakutsed koolitusvaldkonnas tulevikus?
Lisainfot siit

 

# OSALE: Euroopa Noored IDEE24 
Olete noored (näiteks noorteorganisatsioonist, koolist, noortekeskusest, mujalt) ning soovite midagi ära teha, kuid päris tegutsemiseni pole veel jõudnud? Ideid on, tahtmist on! Aga mis siin nüüd edasi..? Kutsume teid osa võtma suurepärasest ideeööpäevast, kus noored üle Eesti tulevad kokku, et üheskoos oma algusjärgus või pooleliolevaid projektiideid arendada või hoopis uusi ideid välja mõelda.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koolituspakkumine \”Otsi Otti juhendajale\” 
\”Otsi Otti juhendajale\” on koolitus, mille eesmärgiks on aidata täiskasvanutel valmistada lapsed ette olukordadeks, mil ta satub loodusega silmitsi nii, et ellujäämine sõltub vaid iseenda teadmistest ja vastupidamisest.
Lisainfot siit

 

# OSALE: konkurss \”Põlvkondadevaheline Dialoog\” 
Briti Nõukogu koostöös Erinevus Rikastab projektiga korraldab noortele vanuses 13-18 loominguliste tööde konkursi \”Põlvkondadevaheline Dialoog\”. Konkursi eesmärgiks on tähele panna eakaid inimesi meie ümber, suurendada nende aktiivsust ühiskondlikus elus ning julgustada dialoogi noorte ja eakate vahel.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Projekt \”Miks me seda teeme?\” otsib osalejaid 
2. aprillil 2011 said kokku 16 maapiirkonna käekäigu eest hea seisvat noort. Koolitus toimus Rõngus ja korraldajateks sealsed noored. Septembrist detsembrini saab toimuma 3 töötuba, mille käigus proovime omi väärtusi teadvustada ning nendest rääkida, et edaspidine tegutsemine oleks igas mõttes kõigile tulutoovam. Koolituste käigus tutvume Eesti ja võib-olla ka võõramaa inimestega, kes on pannud enda väärtused tööle ühiskonna heaks.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Konverents \”LGBT noored ja kool\” 
Noor inimene veedab koolis suure osa oma ajast ja seega mõjutab kool noore heaolu ja arengut väga palju. LGBT noored võivad ennast koolis tunda ebaturvaliselt, mille tõttu on vaja hooliva ja kõiki kaasava koolikeskkonna loomiseks õpetajatele ja koolijuhtidele tuge pakkuda.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Programm Nupp tööle! 
See kuulutus ja allolev link on Sulle, kui otsid veel sobivat ametit ja elukutset või vajad tööpraktikat, et jõuda sammuke lähemale oma unistuste töökohale, ning Sa pole viimased 4 kuud õppinud ega töötanud; Sul on sõpru-tuttavaid, kes vastavad eelnimetatud kirjeldusele.
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Muudatused programmi Euroopa Noored taotlemises 2012 
Uuel aastal on muutunud taotlustähtajad, prioriteedid, taotlusvorm ja rahastustingimused. Programmi eelarve on kasvanud ning suurenenud on võimalused rahastada koostööprojekte Ida- ja Kagu-Euroopa ning Vahemere-äärsete riikidega. 
Lisainfot siit

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
16.08 toimub kohvikus Bogapott liikmete töötuba arengukava teemadel

 

Eelmisel nädalal:
8.08 osales ENLi juhatuse esimees Mailis Ostra Eesti Noorsootöö Keskuses noorteinfo hindamise koosolekul
10.08 
osales ENLi osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel Tallinna Spordi- ja Noorsooametis Tallinna Noortenädala planeerimiskohvikust, ENLi poolt arutati osaluskohviku korraldust
12.08
 osalesid juhatuse esimees Mailis Ostra, osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik Paides Noortepäev 2012 tähistamisel

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status