/ ENLi Teated 352

\"ENL\"

22. jaanuar 2013
ENLi Teated nr 352

\"\"

UUDISED

¤ ENLi Talvekool 2013 jääb ära

Kahjuks jääb 25.-27. jaanuarile planeeritud talvekool Jõulumäel ära, kuna registreerinud organisatsioone oli oodatust oluliselt vähem ja seega ei oleks plaanitud arutelud piisavalt tulemuslikud. Kõik planeeritud arutelud toimuvad esimese poolaasta jooksul. 26. jaanuaril toimub siiski plaanipäraselt Osaluskogude koja kohtumine.

 

¤ Pressiteade: Noorteühenduste Liit: Eesti peab kiiremas korras alustama noortegarantii loomisega

\”Järgmise sammuna on vaja kiiremas korras välja töötada reaalne Eesti olusid arvestav mudel, mis võimaldaks planeerida selleks vajalikud eurovahendid. Samuti peaks sellega arvestama juba suveks Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt valmiva noortevaldkonna arengukava koostamisel,\” kommenteeris arenguid Eesti Noorteühenduste Liidu noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko.
Loe kogu pressiteadet siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit otsib osaluskogude mentoreid!

Tule aita Eesti Noorteühenduste Liidul (ENL) luua Eesti linnadesse-valdadesse soodne pinnas noorte kaasamiseks ja osaluseks, alustame koos uute noortevolikogude loomisega ning arendame edasi olemasolevaid! Iga mentor keskendub konkreetsetele omavalitsustele, milleks on 2-3 linna-valda, kes soovivad noori aktiivsemalt oma kodukoha arengusse kaasata.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Jätkuvad arutelud programmi Euroopa Noored tuleviku üle

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega. Programmide ühendamise vastu on enamik Euroopa Liidu liikmesriike. Taani eesistumise ajal leppisid liikmesriigid osaliselt kokku kompromissettepanekus, millega otsustati luua eraldiseisev noortepeatükk. 
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Noortepoliitika seminar \”Ole üks hammasratastest!\”
Mõiste \’noortepoliitika\’ tekitab sageli noortega tegelejates segadust. Kas tegemist on parteipoliitika või noortega? Kas sellega tegelemine on aus ja vajalik? Tule ja saa teada!
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tudengite jääkeldriarutelu – eetika ja sisedemokraatia
29. jaanuar kell 17:00 Köleri 2 (Tallinn), korraldavad Noorsotsid koos TLÜ riigiteaduste ja filosoofia tudengitega aruteluõhtu, mille eesmärk on saada ise targemaks ja teha ettepanekuid Rahvakogu raames presidendile.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Heateo Sihtasutus otsib enda portfelli suure mõjuga algatusi!
Otsime taas eestvedajaid, kes soovivad ära lahendada mõne põletavalt olulise probleemi Eesti ühiskonnas! Heateo toetusportfelli on oodatud kandideerima elujõulise tegevusmudeliga algatused, mis pakuvad uuenduslikke ning pikaajalise mõjuga lahendusi. Võrdselt otsime nii tublisid alustajaid kui ka arenguhüpet teha soovivaid kogemustega organisatsioone.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Osale Euroopa Liidu mudeli simulatsioonis Strasbourgis!
Model European Union (MEU) simuleerib Euroopa instituute ja poliitikat. Selle informaalse hariduse projekti on ellu viinud Bringing Europeans Together Association (BETA), kelle eesmärk on selle projektiga anda noortele esmane kogemus Euroopa Liidu keerulisest struktuurist ja otsustusprotsessist. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Koomiksite võistlus loob diskussiooni rassismi ja diskrimineerimise teemadel
Maailmahariduskeskus kuulutab välja võistluse, mis kaasab Eesti sisserändajaid ning teise põlvkonna immigrante arutlema diskrimineerimise teemal, et elavdada dialoogi rassismi, ksenofoobia ja diskrimineerimise vastu Euroopas. Auhinnale saavad kandideerida koomiksite joonistajad Euroopast, kellel on sisserändaja taust.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Logokonkurss \”Noored kujundavad nädala nägu\”: üleskutse noortele kujundajatele ja disaineritele!
Noortenädal on eksisteerinud mitmeid aastaid, kuid siiani pole sellel olnud kindlat logo, mida nädala kujunduses kasutada võiks. Spordi- ja noorsooamet tahab kaasata noori disainereid ja kujundajaid noortenädala oma näo leidmisesse.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kutse noortekeskuste kvaliteedi välishindajaks
Tallinna Spordi-ja Noorsooameti eestvedamisel hinnatakse Tallinnas noortekeskuste kvaliteeti. Tallinnas asub 10 noortekeskust ning kvaliteedihindamine võimaldab noortekeskuste kohta  saada sisukamat infot, kui ainult  statistilised näitajad, mida noorsootöö analüüsimisel ei saa kindlasti pidada piisavaks. Välishindamine toimub ajavahemikus veebruar-mai 2013 ja hindamine toimub 4-5 liikmeliste meeskondadena. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tööpakkumine assistendile YFU Eestis
Õpilasvahetus organisatsioon YFU Eesti MTÜ kuulutab välja konkursi Väljaminevate õpilaste programmispetsialisti assistendi ametikohale. Kandideerida saab 24. jaanuarini.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLJAMAALE: Noortevahetus: MimmiNet: Pühitsedes NaisAjalugu
27.07-03.08.2013 toimub Turu lähedal, Soomes noortevahetus naistele vanuses 18-25 eluaastat, teemaks on \”MimmiNet: pühitsedes naisajalugu\” (MimmiNet: Celebrating HerStory) ja naiselikkuse üle rõõmu tundmine. 
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTAMINE: Eesti Noorteühenduste Liit avab taas projektifondi 
Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) kuulutab välja 2013 aasta I vooru osaluskogude projektifondi konkursi osaluskogude loomiseks ja arendamiseks
Lisainfot siit


¤ RAHASTAMINE: Programmi Euroopa Noored taotlustähtaeg 1. veebruaril 
Programm Euroopa Noored toetab 13-30-aastaste noorte omaalgatust ja rahvusvahelist koostööd. Programm pakub rahvusvahelisi enesetäiendamisvõimalusi ka noorsootöötajatele.
Lisainfot siit


\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
21.01 kohtusid personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaator Liina Rüütel koolitaja Asko Taluga, et planeerida mentorprogrammi koolitusi
22.01 kohtus noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Joonas Väntoga, et arutada noortegarantii teemasid
22.01 kohtus osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Triin Roosiga, et arutada osaluskogude projektifondi tagasisidet
22.01 esindab vabatahtlik Harri Puskar ENLi Töötukassa MOBI seminaril
25.01 osaleb juhatuse esimees Mailis Ostra Praxise Noorteseire mõttehommikul \”NEET – noored, kellega keegi ei arvesta ja kes kuskil ei käi?\”
25.01 osaleb juhatuse esimees Mailis Ostra Friedrich Eberti Fondi (FES), Naiskogu KADRI ja Noorte Sotsiaaldemokraatide ühisel ümarlaual \”Noored tööturul. Kas noorte töötus on paratamatus?\”
26.01 toimub Jõulumäel Osaluskogude koja kohtumine

 

Eelmisel nädalal:
14.01 osales nõukogu esimees Erki Kaikkonen Eesti ühiskonna väärtusarenduse kogu koosolekul
17.01 osales avalike suhete spetsialist Karl Hallik AKNA kolleegiumil
17.01 kohtus personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik Tartus Noorte Liidrite ja Tartumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskusega, et arutada koostöövõimalusi koolituste raames

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status