/ ENLi Teated 358

\"ENL\"

26. märts 2013
ENLi Teated nr 358

\"\"

UUDISED

¤ Kuidas muuta poliitikat? Poliitika mõjutamise koolitus

Viimaste aastate jooksul on noorte võimalused noori puudutavate otsuste tegemisel kasvanud, kuigi ebaühtlaselt. Kuidas saaks Sina ja sinu organisatsioon neid võimalusi paremini ära kasutada? Koolitusel käsitletakse poliitika mõjutamist üldiselt ning keskendutakse lähemalt poliitika mõjutamisest omavalitsuse ja maakonna tasandil.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL esitleb – Omavalitsuste infopäev

Infopäeva eesmärk on pakkuda laiapõhilist informatsiooni noorte osalusest ning kaasamisest kohalikul tasandil ning noorte osaluskogude arengust. Oodatud on eelkõige omavalitsuste esindajad (noorsootöötajad, valla-/linnapead, volikogu liikmed, arendusnõunikud jt) kus tänasel päeval noortevolikogu veel ei ole või on hetkel arendamist vaja. Samuti on oodatud ka teised, kes tahavad rohkem aimu saada noortevolikogude olemisest ning noorte kaasamisest.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi Kevadseminar mais!

Kevadseminar toimub sel aastal teist korda kahe-päevase sündmusena, kuhu tulevad kokku noorteühenduste ja osaluskogude noored. Üheskoos saadakse uusi teadmisi ja kogemusi nii koolituste kui arutelude raames. Kevadseminari esimesel õhtul tähistame ENLi 11. sünnipäeva ja järgmisel päeval toimub ENLi üldkoosolek.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi osaluskogude projektifond taas aktiivne!

Toetus on mõeldud alustavatele ja olemasolevatele osaluskogudele tegevuste korraldamiseks. Osaluskogude projektifond koosneb kahest alafondist: Algatusfond – alustavatele osaluskogudele, saab taotleda toetust kuni 200 EURi & Arendusfond – vähemalt kuus kuud tegutsenud osaluskogudele, saab taotleda kuni 800 EURi.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL ja Euroopa Noored Eesti büroo kutsuvad projektikirjutamise koolitusele!

Koolitus on mõeldud kõikidele noorteorganisatsioonide esindajatele, kes oma tegevuses on seotud projektide kirjutamisega või soovivad täiendada teadmisi selles valdkonnas. Koolituse eesmärk on pakkuda osalejatele praktilisi teadmisi ja tuge projektikirjutamise kohta ning anda ülevaade rahastajatest.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Koolitused 2013. aasta esimeses pooles

Kõikidest koolitustest saavad ENLi liikmed osa võtta tasuta või 50% soodustusega (registreerimisel tuleb märkida, et olete ENLi liige)
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

18.-19. mai – ENLi Kevadseminar ja üldkoosolek Tallinnas (info)
25.-28. juuli – ENLi suvekool Pärnumaal
25. okt – ENLi meediakonverents 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
25.03 kohtus noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Töötukassa juhtkonnaga, et arutada noorte seas Töötukassa teenustest teadlikkuse tõstmist ja noortegarantiid
26.03 osaleb avalike suhete spetsialist Karl Hallik MTÜ Korruptsioonivaba Eesti võrgustiku kohtumisel
27.03 kohtub personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik Lianne Ristikiviga, et arutada Euroopa Noored Eesti büroo arenguprogrammi noorteühenudstele
29.03 viib juhatuse esimees Mailis Ostra Tartus läbi noortepoliitika koolitust Tallinna ja Tartu ülikoolide riigiteaduste üliõpilastele

Eelmisel nädalal:

18.03 viisid ENLi noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko ja Tallinna Linna Noortevolikogu esimees Vladimir Svet Imavere vallas läbi koolituse Imavaere ja Kõue valla noortevolikogudele
19.03 kohtus juhatuse esimees Mailis Ostra TÜÜLi esindajatega, et arutada Tallinna tudengite KOV valimiste platvormi
19.03 kohtus personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmil EÜLi ja EÕELi esindajatega, et arutada AEFi projekti mentorlussüsteemi ja vabatahtlike süsteemi
20.03 kohtusid personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Tõrva noortevolikogu esimehe Karl Kirdiga, et arutada Valgamaa osaluskogude olukorda ja tulevikku
21.03 kohtus personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik Uku Visnapuuga, et arutada ENLi enesehindamisprogrammi

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Aita Rootsi noortel läbi viia uuringut noorte reisiharjumuste teemal!
Tegema ei pea muud kui vastama ühele lihtsale küsitlusele. Küsitluse tulemuste abil viivad needsamad noored Euroopa Mobiilsuskonverentsil läbi töötoa, kus võrreldakse noorte ja täiskasvanute reisiharjumusi. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Euroopa Noored IDEE24 ootab teid märtsis ja aprillis!
Olete noored mõnest noorteorganisatsioonist, koolist või noortekeskusest ning soovite midagi ära teha, kuid päris tegutsemiseni pole veel jõudnud? Ideid on, tahtmist on! Aga mis nüüd edasi..?
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kaamera kätte ja pärimust pildistama!
Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu noortekoda kuulutab välja fotokonkursi, mille eesmärk on märgata ja jäädvustada pärimust meie ümber ja meie lähedal.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Esita kandidaate konkursile \”Kogukonna Pärl\”
Eesti Külaliikumine Kodukant kutsub kõiki inimesi ja organisatsioone igast maakonnast esitama kandidaate konkursile \”Kogukonna pärl 2013\”. Konkurss toimub juba teist aastat ja selle eesmärk on tunnustada kogukonna arengusse panustavaid peresid üle Eesti.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Üle-euroopaline multimeedia konkurss \”Sisserändajad Euroopas\”
Euroopa Komisjon kuulutas kunsti-, graafika- ja kommunikatsioonierialasid õpetavatele koolidele välja üleeuroopalise multimeedia võistluse teemal \”Sisserändajad Euroopas\”. Konkursile oodatakse töid Euroopa Liidu ja Horvaatia kunsti-, ajakirjandus-, audiovisuaalvaldkonna ja kommunikatsioonierialade õpilastelt vanuses üle 18 eluaasta. Konkursil saab osaleda kolmes eri kategoorias: plakat, foto ja video.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTAMINE: Edendame vabatahtlikkust noorte seas
KÜSK kuulutas välja pakkumuse neile, kes koos partnerühendustega (vähemalt üks neist Ida-Virumaalt) pakub NEET noortelevabatahtliku töö kaudu töökogemust ning osalemist ühiskonnas ja tõstab teadlikkust vabatahtliku tegevuse väärtusest.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status