/ ENLi Teated 360

 

ENL

9. aprill 2013
ENLi Teated nr 360

UUDISED

¤ Pressiteade: Eestlanna kohtus ÜRO peasekretäriga

4.aprillil toimus Madriidis kohtumine Ban Ki-Mooni ning Euroopa Noortefoorumi ja Hispaania Noorteühenduste Liidu vahel, et arutada noorte rolli Aastatuhande arengueesmärkide saavutamise kontekstis. Euroopa Noortefoorumit esindas kohtumisel eestlanna Sandra Kamilova, kes kuulub Euroopa Noortefoorumi juhatusse alates 2013. aasta jaanuarist.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja revisjonikomisjoni liikme valimised

Kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Revisjonikomisjoni koosseisus jätkavad Irmeli Alt ja Raigo Jahu. Revisjonikomisjoni roll ja töökorraldus on sätestatud põhikirjas ning kodukorras. Vastavalt ENLi põhikirjale kuulub revisjonikomisjoni 3 liiget.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja valimised kahele vabanenud kohale ENLi nõukogus

Kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Nõukogu vastutab üldkoosoleku ees ENLi eesmärkide järgimise eest, suunates ja kontrollides juhatuse tööd. Nõukogu roll ja töökorraldus on sätestatud põhikirjas ning kodukorras.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja konkursi OSALUSKOGUDE KOORDINAATORI leidmiseks

Otsime üht särasilmset noort, kes sooviks täistöökohaga arendada ja aidata Eestis tegutsevaid ja loodavaid osaluskogusid.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Konkurss Noortepäev 2013 korraldamiseks

Eesti Noorsootöö Keskus (ENTK) kuulutab välja konkursi projekti Noortepäev 2013 korraldamiseks. Noortepäev on pikaajalise traditsiooniga iga-aastane üleriigiline sündmus, mis toimub 12. augustil, rahvusvahelisel noortepäeval. Peamine eesmärk on tutvustada noortele ja avalikkusele noorsootöö väärtusi ja võimalusi, samuti tõmmata avalikkuse tähelepanu noortele ja noorsootööle.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Ainult ENLi liikmetele – võimalus soetada tasuta Microsofti tarkvara

Euroopa Noortefoorum ja Microsoft Europe on koostööga jõudnud sinnamaale, et läbi katusorganisatsioonide (Eesti puhul siis ENLi) saavad noorte MTÜd endale paluda tasuta Microsofti tarkvara (operatsioonisüsteeme, kontoritarkvara jms).
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi Kevadseminar mais!

Kevadseminar toimub sel aastal teist korda kahe-päevase sündmusena, kuhu tulevad kokku noorteühenduste ja osaluskogude noored. Üheskoos saadakse uusi teadmisi ja kogemusi nii koolituste kui arutelude raames. Kevadseminari esimesel õhtul tähistame ENLi 11. sünnipäeva ja järgmisel päeval toimub ENLi üldkoosolek.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi osaluskogude projektifond taas aktiivne!

Toetus on mõeldud alustavatele ja olemasolevatele osaluskogudele tegevuste korraldamiseks. Osaluskogude projektifond koosneb kahest alafondist: Algatusfond – alustavatele osaluskogudele, saab taotleda toetust kuni 200 EURi & Arendusfond – vähemalt kuus kuud tegutsenud osaluskogudele, saab taotleda kuni 800 EURi.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Koolitused 2013. aasta esimeses pooles

Kõikidest koolitustest saavad ENLi liikmed osa võtta tasuta või 50% soodustusega (registreerimisel tuleb märkida, et olete ENLi liige)
Loe täpsemalt siit

 

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

13. aprill – Projektikirjutamise koolitus Tallinnas (info)
18.-19. mai – ENLi Kevadseminar ja üldkoosolek Tallinnas (info)
25.-28. juuli – ENLi suvekool Pärnumaal
25. okt – ENLi meediakonverents 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

 

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
8.04 toimus ENLi kontoris ENLi nõukogu koosolek
9.04 kohtusid juhatuse esimees Mailis Ostra ja noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko noortevaldkonna strateegia töögruppide osalistega (Laura Õigus, ESÜ; Gerd Tarand, ENL; Joosep Tiks, Väitlusselts), et arutada ENLi liikmete ja noorte kaasamist arengukava koostamisse
9.04 kohtuvad personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik AIESECi esindajatega, et arutada koostööd teavituse vallas
10.04 kohtub osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Harjumaa Omavalitsuste Liiduga, et arutada noorte osalust ja osaluskogude seisu Harjumaal
10.04 kohtuvad juhatuse esimees Mailis Ostra, personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaator Anne Martini (Harju Maavalitsus) ja Irina Grjadovaga (Harjumaa Noortekogu), et arutada Harjumaa Noortekogu olevikku ja tulevikku 
12.-13.04
 esindavad noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko, osaluskogude koordinaator Liina Rüütel ja vabatahtlikud Sandra Kamilova, Kirsi Svarts ning Triin Kingu ENLi Rootsis “Youth Policy in Northern Europe” konverentsil
13.04 toimub Tallinnas ENLi ja ENEbi korraldatud projektikirjutamise koolitus, ENLi esindab personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik
14.04 toimub Rootsis Balti- ja Põhjamaade katusorganisatsioonide ühiskohtumine, kus ENLi esindavad noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko ja vabatahtlik, Euroopa Noortefoorumi juhatuse liige, Sandra Kamilova

 

Eelmisel nädalal:

2.04 kohtusid tegevjuht Mailis Ostra ja varivalimiste projektijuht Maia Eskla Avatud Eesti Fondiga, et arutada septembris toimuva Demokraatiapäeva tegevuste ühendamist Varivalimiste projektiga.
3.04
 osales juhatuse esimees Mailis Ostra prioriteetsete suundade “Elukestev õpe” ja “Hariduse infrastruktuuri arendamine” juhtkomisjoni koosolekul
4.04 osales personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik Eesti Erinoorsootöö Ühingu noOR noorteprojekti “Avatud meeled” avakohtumisel
5.04-7.04 toimus Harjumaal Pedase hotellis ENLi poliitika mõjutamise koolitus “Kuidas muuta poliitikat?” 
6.04 külastasid personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik EAÜSi sünnipäeva Tartus 
7.04 viis osaluskogude koordinaatori Liina Rüütel läbi Ida-Virumaa osaluskogude visiidi 


KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Kirjuta ennast Keeniasse: esseekonkurss gümnaasiumitaseme õpilastele
MTÜ Mondo koostöös Välisministeeriumiga kuulutab välja arengukoostöö teemalise esseekonkursi gümnaasiumitaseme õpilastele. Kirjutada saab kahel teemal: “Aidata või mitte: mõtteid arengukoostööst” või “Miks ma kardan Aafrikat: mõttekammitsate küüsis”
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Balkani ja Baltikumi koostöö jätkub: projektide arendamise koolitus
Kas Sa soovid rohkem teada noorsöötööst nii Balkani riikides kui Balti riikides? Kas Sa oled valmis tegema antud piirkondade vahel koostööd? Töövahendiks noortevahetused? Kui jah, siis käesolev tegevus on mõeldud Sulle!
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: EVT kui mitteformaalse õppe lisaväärtus formaalhariduse kontekstis
12.-15. juuni 2013 toimub Tallinnas rahvusvaheline seminar “EVT kui mitteformaalse õppe lisaväärtus formaalhariduse kontekstis”, mis toob kokku Euroopa vabatahtliku teenistusega (EVT) seotud organisatsioonid, kelle tegevused on seotud ka formaalharidusasutustega.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Märka ja tegutse! Tule leia lahendusi probleemidele, mis Sulle korda lähevad
Koolituse tulemusel oskad märgata probleeme, mis vajavad Sinu sekkumist ning arendada ideid lahendusteks, millele on edaspidi lihtne toetust leida! Koolitus on aktiivõppeline: saad ise palju kaasa teha ja arutleda! See sobib Sulle hästi, kui Sinu jaoks on põnev õppida kogemustest ja tegutsedes.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tallinna Linnavolikogu Simulatsioon 2013
Simulatsioon koondab kolmeks päevaks 100 noort tallinlast. Sündmuse formaat on Linnavolikogu töö simuleerimine komisjonides arutades linnale ja noortele olulisi probleeme. Tulemiks on resolutsioonid, mida kaitstakse kolmandal päeval Linnavolikogus. Simulatsioon aitab noortel paremini mõista poliitilisi otsustusprotsesse, fraktsioonide tööd volikogus, paneb noori mõtlema võimaluste peale arendada oma kodulinna ning motiveerib sellesse arengusse panustama.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Rahvusvaheline õpi- ja töörände seminar Eestis
Seminar toimub Eesti ja Soome Euroguidance ja Eures keskuste koostöös ning pakub head võimalust vahetada kogemusi spetsialistidega välisriigist ning saada uusi ideid enda tööriistakohvri täiendamiseks õpi- ja töörände teemadega tegelemisel.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: MTÜ Elukaar kutsub – aktiivne suvelaager 12-18-aastastele
Hiiumaa suvelaager pakub aktiivset ja looduslikku puhkamisvõimalust noortele sihtgrupis 12-18 aastat. Hiiumaa on huvipakkuv erinevate puhkamisvõimaluste ja ilusa looduse poolest. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Sorex kutsub Soomaale “viienda aastaaja” vetemöllu kaema
Järgmise kuu keskpaigas ehk pühapäeval, 14.aprillil, ja teisipäeval, 16.aprillil, toimuvad kanuuretked Soomaale vaatama vetevana tänavusi kevadtembutusi. Matka raames paaditame taas kohtades, kus tavaliselt käiakse jala ehk kanuutame mööda heinamaid ning metsaradu ja harjutame slaalomit puude vahel.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Aita Rootsi noortel läbi viia uuringut noorte reisiharjumuste teemal!
Tegema ei pea muud kui vastama ühele lihtsale küsitlusele. Küsitluse tulemuste abil viivad needsamad noored Euroopa Mobiilsuskonverentsil läbi töötoa, kus võrreldakse noorte ja täiskasvanute reisiharjumusi. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kaamera kätte ja pärimust pildistama!
Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu noortekoda kuulutab välja fotokonkursi, mille eesmärk on märgata ja jäädvustada pärimust meie ümber ja meie lähedal.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Üle-euroopaline multimeedia konkurss “Sisserändajad Euroopas”
Euroopa Komisjon kuulutas kunsti-, graafika- ja kommunikatsioonierialasid õpetavatele koolidele välja üleeuroopalise multimeedia võistluse teemal “Sisserändajad Euroopas”. Konkursile oodatakse töid Euroopa Liidu ja Horvaatia kunsti-, ajakirjandus-, audiovisuaalvaldkonna ja kommunikatsioonierialade õpilastelt vanuses üle 18 eluaasta. Konkursil saab osaleda kolmes eri kategoorias: plakat, foto ja video.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Kaheks (suve)kuuks vabatahtlikuks Prantsusmaale
Kui oled vanuses 18-30 ja soovid eeloleval suvel minna Euroopa Vabatahtliku Teenistuse projekti raames vabatahtlikuna tööle Prantsusmaale, siis oled oodatud kandideerima meie lühiajalistesse projektidesse! Kandideerida saab 6 erinevasse projekti, kus peamisteks tegevusteks on renoveerimine ja aiandus aga ka kultuurilised tegevused. Samal ajal toimuvad ka rahvusvahelised töölaagrid, mille tegevustest võtab ka vabatahtlik osa.
Lisainfot siit


¤ VÄLISMAALE: Koolituskursus: muutus läbi Euroopa Vabatahtliku teenistuse
Koolituskursus: muutus läbi Euroopa Vabatahtliku teenistuse. Koolitus toimub Inglismaal 21.-28. mai. Riikidest osalevad Albaania, Makedoonia, Serbia, Kosovo, Eesti, Leedu ja Poola.
Lisainfot siit


¤ VÄLISMAALE: MFÕ võimalusi ja mõju tutvustav koolitus “Power of Non Formal Education”
Koolituse eesmärk on suurendada mitte-formaalse õppimise (MFÕ) mõju ja MFÕ meetodite kasutamist töös noorte jõustamisel nii kohalikul tasandil kui Euroopas laiemalt.
Lisainfot siit


¤ VÄLISMAALE: Noortepassi mõju analüüsiv seminar “Youthpass in Action. Impact, practice and future”
Sel aastal ilmub Euroopa Komisjoni uuring Noortepassi mõjust. Kuidas Noortepassil läinud on ja mida tähendab Noortepassi jaoks uue noorteprogrammi (2014-2020) tulek, selle üle arutletakse seminaril “Youthpass in Action”, mis toimub 24.-25.juuni 2013 Brüsselis, Belgias.
Lisainfot siit


¤ VÄLISMAALE: Seminar “Video and youth projects: the Big Picture!”
Seminaril otsitakse üheskoos vastuseid küsimustele, kuidas kasutada video kui meetodit noorte (sh vähemate võimalustega noorte) kaasamiseks projektidesse ja kuidas läbi põnevate videote näidata seda, mida ühe noorteprojekti käigus tehti? 
Lisainfot siit


¤ VÄLISMAALE: Noorte osaluse toetamine läbi õueõppe – koolitus “Find Your Place!”
Koolitus pakub välja lahendusi, kuidas jõustada noori – innustada neid võtma vastutust ja haarama initsiatiivi – kasutades selleks õueõppe meetodeid, loodusharidust ja kohalikku kogukonda kaasavaid tegevusi.
Lisainfot siit


¤ VÄLISMAALE: Noorte õppimist toetavate kogemuste jagamine kohtumisel SHAREWARE!
Kohtumine toob kokku programmi Euroopa Noored erinevates projektides noorte õppimist toetavad inimesed (grupijuhid, nõustajad, mentorid, koolitajad), et jagada omavahel kogemusi ja õppemeetodeid ning –vahendeid, mille abil on võimalik parandada ja/või hinnata noorte õppimise protsessi. 
Lisainfot siit


¤ RAHASTAMINE: Edendame vabatahtlikkust noorte seas
KÜSK kuulutas välja pakkumuse neile, kes koos partnerühendustega (vähemalt üks neist Ida-Virumaalt) pakub NEET noortele vabatahtliku töö kaudu töökogemust ning osalemist ühiskonnas ja tõstab teadlikkust vabatahtliku tegevuse väärtusest.
Lisainfot siit


¤ RAHASTAMINE: Euroopa Noored eeltähtaeg 10. aprillil 2013, projekti tähtaeg 1. mail
Programm Euroopa Noored toetab 13-30-aastaste noorte omaalgatust ja rahvusvahelist koostööd. Programm pakub rahvusvahelisi enesetäiendamisvõimalusi ka noorsootöötajatele. Taotlusi võivad esitada kõik mittetulundusühingud, avalik- õiguslikud asutused, kohalikud omavalitsused ja noortegrupid.
Lisainfot siit

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status