/ ENLi Teated 366

\"ENL\"

21. mai 2013
ENLi Teated nr 366

\"\"

UUDISED

¤ Poliitilised noortekogud ja Eesti Noorteühenduste Liit allkirjastasid hea tava leppe

19. mail allkirjastati Eesti Noorteühenduste Liidu üldkoosolekul varivalimiste hea tava lepe. Allkirjastamisega leppisid Eesti Noorteühenduste Liit, Noored Sotsiaaldemokraadid, IRLi Noored, Keskerakonna Noortekogu ja Eesti Reformierakonna Noortekogu kokku punktides, mille abil soovitakse tagada varivalimiste projekti objektiivsus ja poliitiline kallutamatus.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Uus Rajaleidja ametite andmebaas aitab elukutset valida

Rajaleidja ametite andmebaasi abil on kergem teha elukutsevalikut ning õpinguplaane. Andmebaasist saab teada, mida üks või teine ametiesindaja igapäevaselt tööl teeb, milliseid vahendeid kasutab ning milliseid teadmisi ja oskusi on eelnevalt vaja jms.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Noorteühingute juhid ootavad endale säravaid mentoreid!

See on Sinu võimalus osaleda Meie ühiskonna tuleviku kujundamises ja noorte arengus. Otsime kolme katusühingu liikmetele juhtimiskogemusega mentoreid, kelle ülesandeks oleks aidata noortel liidritel viia oma ühingu töö uuele tasemele.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Kutsume ENLi liikmeid osalema mentorprogrammis

See on Sinu võimalus saada tuge ja väljastpoolt pilku oma tegevusele. Mentorprogramm pakub noorteühenduse juhtidele juhtimismentorlust, mis toetab neid oma organisatsiooni tegevuse analüüsil, tegevuste planeerimisel ning ellu viimisel. Mentorprogramm algab koolitusega augusti lõpus ning kestab 2014. aasta kevadeni.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Anna oma allkiri ERASMUS programmi toetuseks

Euroopa Liit on eelarve kärpega seadnud väga tugevalt ohtu ERASMUS programmi tuleviku. Seetõttu on algust tehtud petitsiooniga ERASMUSE toetamiseks, kuhu on vaja kokku saada miljon allkirja.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Konkurss Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaua juhatuse esimehe ametikohale

Kandideerimise tingimus on, et kandidaat peab olema TÜÜLi liikmesüliõpilaskonna tudeng või lõpetanud TÜÜLi liikmeskõrgkooli hiljemalt aasta aega tagasi.
Loe täpsemalt siit

 

¤ EÜL otsib juhatuse aseesimeest

Eesti Üliõpilaskondade Liit ootab aktiivseid üliõpilasi kandideerima Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatusse aseesimehe kohale. Valimised toimuvad üldkoosoleku käigus 16. juuni istungil.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Koolitused 2013. aasta esimeses pooles

Kõikidest koolitustest saavad ENLi liikmed osa võtta tasuta või 50% soodustusega (registreerimisel tuleb märkida, et olete ENLi liige)
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

25.-28. juuli – ENLi suvekool Pärnumaal
25. okt – ENLi meediakonverents 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
20.05 andis varivalimiste projektijuht Maia Eskla Kuku Raadio Ärataja programmis intervjuu varivalimistega seonduvast
20.05 kohtusid varivalimiste projektijuht Maia Eskla ja assistent Iiris Viirpalu TENi, Väitlusseltsi ja Avatud Vabariigiga, et arutada demokraatianädala koostöökohti 
21.05
 kohtus noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Vladimir Svetiga Tallinna linna noortevolikogust ja Alina Aruojaga Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlauast, et arutada noorteühenduste ruumikasutust Tallinnas
21.05 osales osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Pärnumaa Noorte Liidu osaluskohvikus lauajuhina
21.05 kohtus osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Kärdla linna noortevolikoguga, aidates neil läbi viia valimisi
22.05 osaleb noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko võrdse kohtlemise võrgustiku avaüritusel
22.05 kohtub osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Hiiumaa noortekogu ja Emmaste noortevolikoguga ning Kärdla linna linnapeaga
23.05 kohutb noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Lastekaitse Liidu esindajatega, et arutada projekti 101 last Toompeale koostöö sisu

 

Eelmisel nädalal:

13.05 kohtus personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik Robert Sarvega, et arutada kevadseminari koolitusbloki detaile
14.05 kohtusid ENLi kontoris nõukogu liige Gerd Tarand ja noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Eesti Noorsootöö Keskuse esindajatega, et arutada noortevaldkonna arengukava ning tööhõive ühiskavaga seonduvat 
14.05 toimus ENLi kontoris ENLi üldkoosoleku materjalide arutelu
15.05 anndis noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Raadio 4\’s venekeelse intervjuu noorte osaluse teemadel
15.05 osales juhatuse esimees Mailis Ostra inimarengu aruande esitlusel Tallinna Ülikoolis
15.05 kohtus osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Jõgevamaa Noortekogu ja Omavalitsuste Liiduga
17.05 esines juhatuse esimees Mailis Ostra Riigikogus noortevaldkonna arengukava teemalise ettekandega
18.-19.05 osales kogu meeskond ENLi kevadseminaril, sünnipäeval ja üldkoosolekul (info)


\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Euroopa Noortenädal kutsub osalema
Kuues Euroopa Noortenädal leiab aset 26. maist- 1. juunini. Seda tähistatakse nii Euroopa Komisjoni eestvõttel kui ka EL liikmesriikides. Eestis tähistame Noortenädalaga 15 aastat Euroopa noorteprogrammidest. Noortenädalal tutvustavad Euroopa Noored projektitegijad oma projektide tulemusi, toimuvad vahvad töötoad ja etteasted. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorteinfo baaskoolitus \”YIntro\”
YIntro koolitus on Euroopa Noorteinfo ja Nõustamise Agentuuri ERYICA poolt välja töötatud koolitus-pakett, mis on suunatud noorsootöötajatele ja annab professionaalsed teadmised noorteinfotööst – kuidas arendada ja vahendada noorteinfo teenust kvaliteetselt.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorte mõistmine. Identiteet. Käsiraamatu tutvustus.
Kutsume Sind uue eestikeelse käsiraamatu \”Noorte mõistmine. Uurides identiteeti ning selle rolli rahvusvahelises noorsootöös\” tutvustavatele üritustele. Üritusel uurime käsiraamatus olevat infot ning meetodeid ning arutleme, kuidas nii identiteeditemaatikat kui antud käiraamatut oma igapäevatöös (sh rahvusvahelises noorsootöös) noortega kasutada. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: YFU Eesti välisõpilased kutsuvad kultuuride elamusele!
Praeguste vahetusõpilaste aasta Eestis hakkab vaikselt otsi kokku tõmbama ja on aeg öelda \’aitäh\’ kõigile neile, kes aasta jooksul on nende tegemistele kaasa elanud ja nendele, kes mõtlevad oma tuleviku YFU tegemistega siduda.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Hääleta ja vali 101 Last Toompeale selle aasta põhiteema!
Nii nagu tavaks, on ka käesoleval aastal tegutsemas noortefoorum \”101 last Toompeale\”. Et noortefoorum tõesti olekski noorte enda foorum, siis tahamegi just teie käest küsida, mis võiks olla käesoleva aasta teema. Mis on teie jaoks hetkel oluline teema, millest tahaksite eelfoorumitel ja lõppfoorumil rääkida?
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorteühingute I koostööpäevad: Jäljed
Eesti noorteühenduste I koostööpäevad toimuvad kümne suure noorteühenduse koostöös. Koostööpäevade eesmärk on suurendada noorteorganisatsioonide mõju, tõsta noorte teadlikkust oma võimalustest ning kaasata enam noori ühendustesse. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Teadmiste Pada ootab osalema!
Eesti Noorsootöötajate Ühendus ja SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo kutsuvad noorsootöötajaid osa võtma üleriigilisest noorsootöö suursündmusest \”Teadmiste Pada\”(10.-12.juunil TÜ Narva kolledžis), kus arutletakse sügavamalt kaasava noorsootöö olemuse ja tänase praktika üle.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: \”Replay, Share, Inspire!\” — Evaluation Meeting 2013 of TCP participants
Soovid jagada rahvusvaheliselt koolituselt saadud teadmisi ja samuti teada saada, mida teised kogesid ning õppisid?! Paljud tahaks kuulda muljeid koolitustegevustest, kuhu ise ei jõudnud! Eelmise aasta heale kogemusele tuginedes kutsub taas Euroopa Noored Eesti büroo TCP kohtumisele \’Replay, Share, Inspire!\’
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Sorex kutsub: Ekskursioonid \”Rännak ajas\” Imperaator Peeter Suure merekindluse maa-alustesse käikudesse
Taas toimuvad retked Tallinna külje all Laagris asuvatesse päris kõrgetesse-laiadesse paekivisse raiutud Imperaator Peeter Suure merekindluse maa-alustesse tunnelitesse. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Korvpalliliit otsib vabatahtlikke!
Tule aita vabatahtlikuna korraldada Euroopa U20 meistrivõistluste finaalturniiri! 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Osale Varivalimiste essee- ja loovtööde konkursil!
Selle aasta teemad puudutavad noore tähtsust ja tugevust ühiskonnas, noorte arusaamu ideaalsest vallast ja heast poliitikust. Tõstatame rollide temaatika ja arutleme valija tähtsuse üle. Silmapaistvamaid töid premeeritakse väärtuslike auhindadega. Peaauhinnaks on tahvelarvuti! 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Mitteformaalse õppimise pädevuskoolitus noorsootöötajatele (vene keeles)
Mitteformaalse õppimise pädevuskoolitus vene keeles toimub 29.-31. maini Harjumaal. Kandideerimistähtaeg 21. mai.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Koolitus Euroopa kodanikuks olemise teemal \”European Citizenship in Youth Work\”
Koolituse fookuses on programmi Euroopa Noored esmane prioriteet – Euroopa Kodanikuks olemise teema kriitiline ja loov mõistmine.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: \”BiTriMulti\” koolitus algajatele noortevahetuse projektikirjutajatele Küprosel
Oled mõelnud teha noortevahetust, aga ei tea, kust alustada? Mida teha esimeseks? Kuidas leida teemat? Kust leida partnereid ja kuidas nendega suhelda? Kuidas täita taotlusvormi? Kui need küsimused on Sulle tuttavad, on rahvusvaheline noortevahetuse projekti juhtimise koolitus \”BiTriMulti\”ehk BTM just Sinule mõeldud!
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Programmi Euroopa Noored tutvustav koolitus \”Appetiser\” Suurbritannias
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti bürool on taas hea meel kuulutada välja konkurss osalejate leidmiseks ülipopulaarsele koolitusele \”Appetiser\”, mille eesmärk on anda esimene kogemus rahvusvahelistest noorteprojektidest, teadmisi programmi Euroopa Noored kohta ja inspiratsiooni alustamaks rahvusvahelist koostööd.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Õuetegevused vähemate võimalustega noorte kaasamiseks: koolitus \”Let\’s get out!\” Lätis
Let\’s get out! on koolitus, mis kutsub osalejaid avastama põnevaid õueõppe meetodeid kaasamaks vähemate võimalustega noori noorsootöö tegevustesse.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Programmi Euroopa Noored seminar \”JANUS\”: vaade minevikku ja pilk tulevikku
\”Janus Project\” on programmi Euroopa Noored seminar / ?nalüüsiv kohtumine, mis vaatab tagasi viimasele seitsmele programmiaastale ja uurib, millised võimalused avanevad uue noorteprogrammi 2014+ tulekuga järgmiseks seitsmeks aastaks.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Rahvusvaheliste noortealgatuste koolitus \”GET in NET\” Rumeenias
Koolituse eesmärk on soodustada rahvusvahelist koostööd ning tõsta noortealgatusprojektide kvaliteeti. Järjekordse \”Get in Net\” koolituse fookuses on just noorte ettevõtlikkuse arendamine!
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTAMINE: ENLi osaluskogude projektifond taas aktiivne – järgmine voor juba juunis!

Toetus on mõeldud alustavatele ja olemasolevatele osaluskogudele tegevuste korraldamiseks. Osaluskogude projektifond koosneb kahest alafondist: Algatusfond – alustavatele osaluskogudele, saab taotleda toetust kuni 200 EURi & Arendusfond – vähemalt kuus kuud tegutsenud osaluskogudele, saab taotleda kuni 800 EURi.
Loe täpsemalt siit

 

¤ RAHASTAMINE: Rahastusvõimalused EL programmist \”Kodanike Euroopa\” – järgmine taotlustähtaeg 3. juuni 2013

Noorteorganisatsioonidele on avatud võimalus taotleda toetust programmist \”Kodanike Euroopa\”, et viia ellu tegevusi, mis võimaldavad arendada rahvusvahelist koostööd sarnaste rahvusvaheliste organisatsioonidega, seejuures mõjutada arengut ka kohalikul tasandil ning tuua enam kodanikuühiskonna temaatika noortele lähemale.
Loe täpsemalt siit

 

¤ RAHASTAMINE: Tallinnas tegutsevatel noorteühingutel on võimalik esitada taotlusi äriruumi majandamiskulude toetuse saamiseks

Toetuse eesmärk on toetada Tallinna haldusterritooriumil tegutsevaid noorteühinguid äriruumide majandamiskulude tasumisel, võimaldamaks noorteühingutel tööd paremini korraldada ja organisatsiooni arendada.
Loe täpsemalt siit

 

¤ RAHASTAMINE: Avatud on projektikonkurss noorte konkurentsivõime tõstmiseks tööturul

Konkursi eesmärgiks on toetada tegevusi, mis arendavad Eestis elavate Euroopa Liidu mõistes kolmandate riikide kodanikest ja määratlemata kodakondsusega noorte oskusi ja teadmisi karjääri planeerimisel.
Loe täpsemalt siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status