/ ENLi Teated 368

\"ENL\"

4. juuni 2013
ENLi Teated nr 368

\"\"

UUDISED

¤ AVATUD ON REGISTREERIMINE ENLi SUVEKOOLI, mis toimub 25.-28. juulil Pärnumaal Pärlseljal

Neli päeva pakub suure valiku kasulikke koolitusi, paeluvaid arutelusid ja meeleolukat vaba aega. Garanteeritud on kasulikud tutvused ja kontaktid.
Loe täpsemalt siit

 

¤ TÖÖPAKKUMINE: Tallinna Tudengite Sügispäevade peakorraldaja

A Tudengipäevad palkab Tallinna Tudengite Sügispäevade peakorraldaja kelle ülesandeks on eest vedada 2013. aasta septembri lõpus toimuvaid Tallinna Tudengite Sügispäevi.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Kutsume ENLi liikmeid osalema mentorprogrammis

See on Sinu võimalus saada tuge ja väljastpoolt pilku oma tegevusele. Mentorprogramm pakub noorteühenduse juhtidele juhtimismentorlust, mis toetab neid oma organisatsiooni tegevuse analüüsil, tegevuste planeerimisel ning ellu viimisel. Mentorprogramm algab koolitusega augusti lõpus ning kestab 2014. aasta kevadeni.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Anna oma allkiri ERASMUS programmi toetuseks

Euroopa Liit on eelarve kärpega seadnud väga tugevalt ohtu ERASMUS programmi tuleviku. Seetõttu on algust tehtud petitsiooniga ERASMUSE toetamiseks, kuhu on vaja kokku saada miljon allkirja.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Koolitused 2013. aasta esimeses pooles

Kõikidest koolitustest saavad ENLi liikmed osa võtta tasuta või 50% soodustusega (registreerimisel tuleb märkida, et olete ENLi liige)
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

25.-28. juuli – ENLi suvekool Pärnumaal
25. okt – ENLi meediakonverents 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
3.06 osalesid juhatuse esimees Mailis Ostra ja personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik Euroopa Noored Eesti büroo katuste arenguprogrammi I mooduli kohtumisel
3.06 osales noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko TÜÜLi fotonäituse avamisel Tallinna Tudengimajas
5.06 toimub Osaluskogude Koja ja juhtide koosolek
6.06 osaleb osaluskogude koordinaator Liina Rüütel HIV ja AIDSi ennetuse valitsuskomisjonis
7.05 osaleb osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Harjumaa osaluskogude koosolekul ja kohtub Harju Maavalitsusega

 

Eelmisel nädalal:

27.-31.05 osalesid struktuurse dialoogi projektijuht Kristo Peterson ja noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Brüsselis Struktuurse Dialoogi konverentsil ja Euroopa Noortenädalal YO!Fest
28.05 kohtusid osaluskogude koordinaator Liina Rüütel ja raamatupidaja Mailika Suurpere Haapsalu noortevolikoguga ning osalesid Haapsalu Sinise nädala raames noortevolikogu päeval ja konverentsil
28.05 kohtus avalike suhete spetsialist Karl Hallik Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse esindajatega Sauel, et arutada 2013. aasta noortepäeva korraldamist
28.05 kohtus juhatuse esimees Mailis Ostra SDE ja Noorsotside esindajatega, et arutada ENLi KOV platvormi ettepanekuid SDE KOV platvormi 
28.05 osales varivalimiste projektijuht Maia Eskla Tartus noorte aruteluõhtul \”Noortega või noorteta\”, mis oli ühtlasi varivalimiste kampaania avasündmus Lõuna-Eestis
29.-31.05 osales nõukogu liige Gerd Tarand League of Young Voters avaüritusel Brüsselis
30.05 kohtus juhatuse esimees Mailis Ostra Reforminoorte esindajatega, et arutada ENLi KOV platvormi ettepanekuid Reformierakonna KOV platvormi
30.05 osalesisd juhatuse esimees Mailis Ostra ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik Euroopa Noored Eesti büroo 15. sünnipäeval
31.05 osales juhatuse esimees Mailis Ostra EMSLi üldkoosolekul
1.06 osalesid personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra noortekogude mentorite supervisioonisündmusel


\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Osale Varivalimiste essee- ja loovtööde konkursil!
Selle aasta teemad puudutavad noore tähtsust ja tugevust ühiskonnas, noorte arusaamu ideaalsest vallast ja heast poliitikust. Tõstatame rollide temaatika ja arutleme valija tähtsuse üle. Silmapaistvamaid töid premeeritakse väärtuslike auhindadega. Peaauhinnaks on tahvelarvuti! 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: MIMO Sümpoosium \”Kunst noorsootöös\”
Sümpoosiumil käsitletakse koostöövõimalusi kunsti ja noorsootöö valdkondade vahel, tutvustatakse erinevaid kunstimeetodeid ning jagatakse MIMO projektist saadud kogemusi. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Algab üle-eestilise õpilaste kunstikonkursi \”MINU KLAAS 2013\” tööde kogumine
Oma mõtteid on seekord lubanud jagama tulla lavastaja ja teatripedagoog Lembit Peterson. Lisaks käivad läbirääkimised ühe paljudele teleekraanilt tuttava luuletaja ja ajakirjanikuga. Kellega täpsemalt tegu, see jäägu esialgu äraarvamise kohaks.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorsootöötajate Mõttekoht NO2
Oma mõtteid on seekord lubanud jagama tulla lavastaja ja teatripedagoog Lembit Peterson. Lisaks käivad läbirääkimised ühe paljudele teleekraanilt tuttava luuletaja ja ajakirjanikuga. Kellega täpsemalt tegu, see jäägu esialgu äraarvamise kohaks.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorte mõistmine. Identiteet. Käsiraamatu tutvustus.
Kutsume Sind uue eestikeelse käsiraamatu \”Noorte mõistmine. Uurides identiteeti ning selle rolli rahvusvahelises noorsootöös\” tutvustavatele üritustele. Üritusel uurime käsiraamatus olevat infot ning meetodeid ning arutleme, kuidas nii identiteeditemaatikat kui antud käiraamatut oma igapäevatöös (sh rahvusvahelises noorsootöös) noortega kasutada. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Sorex kutsub: Ekskursioonid \”Rännak ajas\” Imperaator Peeter Suure merekindluse maa-alustesse käikudesse
Taas toimuvad retked Tallinna külje all Laagris asuvatesse päris kõrgetesse-laiadesse paekivisse raiutud Imperaator Peeter Suure merekindluse maa-alustesse tunnelitesse. 
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Koolitus Euroopa kodanikuks olemise teemal \”European Citizenship in Youth Work\”
Koolituse fookuses on programmi Euroopa Noored esmane prioriteet – Euroopa Kodanikuks olemise teema kriitiline ja loov mõistmine.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: \”BiTriMulti\” koolitus algajatele noortevahetuse projektikirjutajatele Küprosel
Oled mõelnud teha noortevahetust, aga ei tea, kust alustada? Mida teha esimeseks? Kuidas leida teemat? Kust leida partnereid ja kuidas nendega suhelda? Kuidas täita taotlusvormi? Kui need küsimused on Sulle tuttavad, on rahvusvaheline noortevahetuse projekti juhtimise koolitus \”BiTriMulti\”ehk BTM just Sinule mõeldud!
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Programmi Euroopa Noored tutvustav koolitus \”Appetiser\” Suurbritannias
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti bürool on taas hea meel kuulutada välja konkurss osalejate leidmiseks ülipopulaarsele koolitusele \”Appetiser\”, mille eesmärk on anda esimene kogemus rahvusvahelistest noorteprojektidest, teadmisi programmi Euroopa Noored kohta ja inspiratsiooni alustamaks rahvusvahelist koostööd.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Õuetegevused vähemate võimalustega noorte kaasamiseks: koolitus \”Let\’s get out!\” Lätis
Let\’s get out! on koolitus, mis kutsub osalejaid avastama põnevaid õueõppe meetodeid kaasamaks vähemate võimalustega noori noorsootöö tegevustesse.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Noortevahetus \”Move it!\” Poolas otsib osalejaid
14-22. juunil toimub noortevahetus \”Move it!\” Lõuna-Poola looduskaunis väikelinnas Kowary\’s. Projekti käigus kogetakse kas parem on õppida õues ja olles liikuvuses ja matkates või siis hoopiski olles kooliruumis.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTAMINE: ENLi osaluskogude projektifond taas aktiivne – järgmine voor juba juunis!

Toetus on mõeldud alustavatele ja olemasolevatele osaluskogudele tegevuste korraldamiseks. Osaluskogude projektifond koosneb kahest alafondist: Algatusfond – alustavatele osaluskogudele, saab taotleda toetust kuni 200 EURi & Arendusfond – vähemalt kuus kuud tegutsenud osaluskogudele, saab taotleda kuni 800 EURi.
Loe täpsemalt siit

 

¤ RAHASTAMINE: Avatud on projektikonkurss noorte konkurentsivõime tõstmiseks tööturul

Konkursi eesmärgiks on toetada tegevusi, mis arendavad Eestis elavate Euroopa Liidu mõistes kolmandate riikide kodanikest ja määratlemata kodakondsusega noorte oskusi ja teadmisi karjääri planeerimisel.
Loe täpsemalt siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status