/ ENLi Teated 380

\"ENL\"

15. oktoober 2013
ENLi Teated nr 380

\"\"

UUDISED

¤ ENLi Meediakonverents – kuidas korraldada edukat kampaaniat?

Sel aastal räägime sotsiaalse sisuga kampaania korraldamisest. Kohal on oma ala eksperdid, kes jagavad head nõu nii teooriast kui omast kogemusest. Teist nii head konverentsipakkumist naljalt ei leia!
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja juhatuse esimehe ja 2 aseesimehe valimised

Kuulutame välja juhatuse esimehe ja 2 aseesimehe valimised! Juhatuse koosseisu ametiaeg on 2 aastat alates 1. jaanuarist 2014. ENLi juhatuse liikmena on Sul hea võimalus saada palju kogemusi ja teadmisi organisatsiooni juhtimisest ja eestvedamisest, noortepoliitika arendamisest ja mõjutamisest, noorteühenduste hetkeolukorrast ja tegevusest Eestis.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja valimised ühele vabanenud kohale ENLi nõukogus

Kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Nõukogu koosseisus jätkavad Gerd Tarand, Erki Kaikkonen, Laura Õigus, Liina Hirv. Nõukogu vastutab üldkoosoleku ees ENLi eesmärkide järgimise eest, suunates ja kontrollides juhatuse tööd. Nõukogu roll ja töökorraldus on sätestatud põhikirjas ning kodukorras.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja revisjonikomisjoni liikmete valimised

Kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Revisjonikomisjoni roll ja töökorraldus on sätestatud põhikirjas ning kodukorras. Vastavalt ENLi põhikirjale kuulub revisjonikomisjoni 3 liiget.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Noortesõbralikema ajakirjaniku ja meediakanali tunnustamiskonkurss 2013

Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) kuulutab välja noortesõbralikema ajakirjaniku ja meediaväljaande konkursi! Konkursile saavad esitada nominente kõik noorsootööga, noorteorganisatsioonidega ja noortevaldkonnaga seotud inimesed ja organisatsioonid ning noored, kes on ajakirjandusega suhelnud näiteks seoses erinevate noorteprojektide või muude noorte teemadega seoses.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

25. okt – ENLi meediakonverents 
5. nov – üldkoosoleku materjalide arutelu Tallinnas
6. nov – üldkoosoleku materjalide arutelu Tartus 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
14.10 kohtusid avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Kristel Tammemäega, et arutada 2014. aasta osaluskogude teavituskampaania sisu ja korraldust
15.10 toimus ENLi kontoris vabatahtlike sloganite töögrupp, kuhu kuulusid MTÜ Vaba Tahe, Pärnumaa Vabatahtlike Keskuse, Viljandimaa Vabatahtlike Keskuse, Eesti Õpilasesinduste Liidu, Eesti 4H, MTÜ Kodukandi, ENLi ja Teeme Ära esindajad. ENLi esindasid avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel.
15.10 osaleb juhatuse esimees Mailis Ostra vabaühenduste elujõulisuse indeksi 2013 fookusgrupis
16.10 osaleb juhatuse esimees Mailis Ostra Avatud Vabariigi seminaril \”Kuidas saada üle poliitdepressioonist\”
17.10 esinevad juhatuse esimees Mailis Ostra ja Varivalimiste projektijuht Maia Eskla Raadio 2 saates \”Siin Me Oleme\”, kus kommenteerivad noorte poliitikute tegemisi Eestis ja nende esinemisi eelmisel kolmel päeval samas saates
17.10 osaleb noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Karjääriteenuste koostöökogu kohtumisel
17.10 osaleb nõukogu liige Gerd Tarand Esindusühingute tippkohtumise ettevalmistaval kohtumisel
17.10 osalevad avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Praxises infoühiskonna tulevikuraporti tegutsemissoovituste töötoas
18.-19.10 toimub Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa ja Järvamaa osaluskogude koostööseminar
20.10 toimub ENLi kontoris nõukogu koosolek

 

Eelmisel nädalal:
1.-9.10 toimus Varivalimiste valimissimulatsioon
7.10 osalesid juhatuse esimees Mailis Ostra ja personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik noortevaldkonna katuste arenguprogrammi kohtumisel
7.10 osales noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Euroopa Komisjoni briifingul, kus tutvustati tagasisidet Eesti struktuurivahendite ettepanekutele
7.10 kohtus avalike suhete spetsialist Karl Hallik Valemivihiku esindajaga, et arutada tagasisidet ENLi reklaamile ja edasisi koostöövõimalusi
7.10 kohtus noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Haridus- ja Teadusministeeriumi noorteosakonna asejuhataja Ardo Rohtlaga, et arutada noortevaldkonna arengukava arenguid
7.10 kohtusid personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Keila noortevolikogu esindajaga, et arutada Keila noortevolikogu ja osaluskohvikute korraldamist
8.10 kohtusid noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko ja ENLi eestvedaja tööhõive teemadel Gertu Borodkina sotsiaalminister Taavi Rõivasega, et arutada noorte tööhõive ja noortegarantii teemadel
10.10 kohtus struktuurse dialoogi projektijuht Kristo Peterson Eesti Euroopa Liikumise juhataja Alo Raiestega, et arutada võimalikke koostööpunkte struktuurse dialoogi projekti raames
10.10 kohtusid osaluskogude koordinaatorid Kadi Vahtra ja Kuldar Adel Haapsalus maavalitsuse noorsootöö nõunikega
11.10 osales noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Sotsiaalministeeriumis eurovahendite seminaril, kus muuhulgas arutati noorte tööhõivet
11.10 toimus ENLi kontoris osaluskogude projektifondi kolleegiumi koosolek
12.-13.10 toimus Viljandi-, Tartu-, ja Jõgevamaa osaluskogude koostööseminar

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Rajaleidja ja infomess Teeviit kutsuvad noori kirjutama oma tulevikuplaanidest
Rajaleidja ja infomess Teeviit kuulutavad 15-19-aastatele noortele välja kirjandi- ja esseevõistluse \”Minu elu kutse\”. Võistlustööks sobib kirjand või essee, mis käsitleb noore arusaama oma tulevikuplaanidest.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: \”Akusid laadima\” sügiseselt värvikirevasse rappa 19.10.
Sel laupäeval, 19.oktoobril, toimub SOREXiga matk sügisrüüs Laukesoosse Ardu ligidal. Seal vaatame üht maalilist kinnikasvavat järvekest ning mitmeid kauneid laukaid.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Hea Eeskuju konkurss 2013 on avatud!
Taaskord on Teil võimalus kinkida oma noorele sõbrale stipendium 1300 € väärtuses. Stipendium on mõeldud võitjale õpingute alustamiseks ülikoolis, kõrgkoolis või täiendõppeks huvikoolides. Aga see ei ole veel kõik! 15 Hea Eeskuju lõppvooru pääsenule kingib Tallink Laheda Koolipäeva merel. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Eesti Puuetega Inimeste Koja foto- ja videokonkurss \”Kõik inimesed on erinevad, aga võrdsed\”
Osalema on oodatud põhikooli noored töödega, mis väärtustavad erinevaid ja erilisi inimesi meie ümber. Konkurss toimub kahes kategoorias – foto ja video ning kõige silmapaistvad tööd saavad autasustatud väga ahvatlevate auhindadega (seda lausa mõlemas kategoorias).
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Fotokonkurss kutsub märkama sooliste stereotüüpide muutust
23. septembril avapaugu saanud fotokonkurss kutsub üles jäädvustama soorollide muutumist ja mitmekesistumist ühiskonnas. Sotsiaalministeeriumi teavituskampaania raames korraldatava fotokonkursi mõte on kutsuda noori kaasa mõtlema sooliste stereotüüpide mõju üle meie eluvalikutele ning pöörata tähelepanu naiseks ja meheks olemise erinevatele võimalustele.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kutse: arvutijoonistuste võistlus – EENet 20
Konkurss on pühendatud EENeti 20. aastapäevale. Võistlus toimub neljas vanuserühmas ning parimatele autoritele ja juhendajatele on Hariduse Infotehnoloogia SA välja pannud auhinnad.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Praxise kaasamiskoolitused 2013
Seekordsed koolitused on võrreldes eelnevatega mõeldud pigem edasijõudnutele st. vähem selgitatakse, miks kaasata ning rohkem, kuidas kaasata, samuti, mis töötab ja mis mitte.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Enneolematu võimalus – külasta Europarlamenti!
Hea noorteühingu või osaluskogu liige: Europarlament avab esimest korda uksed tuhandetele noortele 9.-11. mail 2014. Kolme päeva jooksul vahetatakse noortega ideid ja mõtteid Euroopa tulevikust. Tegemist on erakordse sündmusega, eriti kui arvestada, et see toimub vahetult enne Europarlamendi valimisi.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTAMINE: EMP ja Norra toetuste taotlusvoorude teabepäevad

Sotsiaalministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Justiitsministeerium ja Avatud Eesti Fond koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega korraldavad septembris-oktoobris EMP ja Norra toetuste taotlusvoorude infopäevad kümnes eri paigus. Teabepäevade raames tulevad tutvustamisele Riskilaste ja -noorte, Vabaühenduste Fondi, Rahvatervise, Koduse ja soolise vägivalla programm.
Loe täpsemalt siit

 

¤ RAHASTAMINE: Noortelaagrites ja peredes eesti keele õpetamiseks avanes konkurss

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) avas projektikonkursi, mille eesmärgiks on toetada kolmandate riikide kodanikest ja määratlemata kodakondsusega noorte eesti keele õpet pereõppe ja noortelaagrite kaudu.
Loe täpsemalt siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status